Tiesa.com   |   2018-10-02

Vyrams: kodėl vertėtų dovanoti moterims gėles?

  
Vyrams: kodėl vertėtų dovanoti moterims gėles?
© Autorių nuotr.
Daugeliu atvejų moteris šypsosis, apkabins jus, pabučiuos, padėkos ir ištirps jūsų glėbyje gavusi vieną rožės žiedelį ar puokštelę lauko gėlių

Egzistuoja toks amžinas klausimas ar reikia mylimai moteriai dovanoti gėlių? Jis iškyla todėl, kad vyrai ir moterys šiek tiek skiriasi. Moterį grožis traukia kaip bitę prie gėlės žiedo! Ji taip sutverta, kad aiktelės iš susižavėjimo atėjusi į svečių namus ir pamačiusi dailų vintažo stiliaus šviestuvą. Ji žavėsis subtiliai suderintomis spalvomis ir puošnia gėlių puokšte ant stalo. Moteris būtinai pagirs įmantriais ornamentais papuoštą porcelianinį puodelį, iš kurio bus vaišinama arbata.

Vyro mąstyme vyrauja logika, erdvinis mąstymas, struktūra. Todėl vyras, atėjęs į svečius neaikčios dėl gražių baldų, jis žiūrės ar jie praktiški ir net nepastebės gėlių puokštės ant stalo. Jis domėsis būsto įrengimo klausimais, kur galima gauti geriausius baldus, kokios medžiagos buvo naudojamos sienų dažymui. Vyras mąstys praktiškai.
O štai dabar iškyla klausimas apie gėles. Moteris visada vilios nuostabūs gėlės žiedai! Gėlės – tai grožis! Grožis tai moteriškumas. Vyrai galvos, kodėl jai reikia gėlių, kokia nauda iš jų? Juk už kelių dienų puokštė nuvys ir atsidurs šiukšlių dėžėje. Vis tik vyras, padovanojęs gėlės žiedą savo mylimąjai, pamatys plačią šypseną jos veide, spindinčias akis ir netrukus pagalvos: „Gal ir nėra praktiška dovanoti gėles... bet va, dėl tos šypsenos veide, tai tikrai vertėjo!“ Kai kurie vyrai supranta, kad gėles gera dovanoti, nes tuo momentu mylimoji švyti, išsiskleidžia pati tarsi gėlė ir jaučia dėkingumą.
 
Vis tik gėles dovanoti nėra praktiška. Čia nėra jokios logikos!
 
Rengiant straipsnį ir klausiant vyrų nuomonės, vienas vyriškis pasakė, kad gėlių dovanojimas yra tarsi auka. Jis paaukoja ne tik 5 ar 10 eurų už puokštę, jis tam tikra prasme paaukoja ir savo požiūrį, trumpam atsisako savo logikos. Viskas vien tam, kad mylimosios akyse skraidytų drugeliai! Tam tikra prasme, gėlių dovanojimas tokiu būdu įgyja neįkainojamą vertę. Šis procesas turi dalelę tos besąlygiškos meilės kai vyras atsisako savęs dėl jos, o moteris džiugia širdimi priima šią brangią auką ir deramai įvertina.
 
Taip turėtų būti. Tačiau realybėje ne visada taip būna. Kalbintas vyras atskleidė, kad ne visos moterys su dėkingumu priima šią dovaną. Jos galvoja: „Na štai, atėjo su gėlėmis ir ko jam dabar reikia iš manęs?!“ Yra toksai posakis: „Nežarstykite kiaulėms perlų“. Taip ir su dovanojamomis gėlėmis. Mieli vyrai, visada atsiras tokia moteris, kuriai nereikės jūsų gėlių, kuriai nerūpės grožis, nei jūsų pastangos parodyti dėmesį. Visada atsiras moteris, kuriai bus sunku įtikti su gėlių spalva, kiekiu ar rūšimi. Va ir nereikia tada nešti gėlių!
Kitos moterys galbūt turi daugiau praktiškumo ir joms bus mieliau gauti kokį praktišką suvenyrą. Tokiu atveju taip pat neverta vargintis su gėlėmis. Padovanokite puodelį, šokoladą, muilą, sagę plaukams, nagų laką ar kažką panašaus.
 
Tačiau daugeliu atvejų moteris šypsosis, apkabins jus, pabučiuos, padėkos ir ištirps jūsų glėbyje gavusi vieną rožės žiedelį ar puokštelę lauko gėlių. Jai nebus taip svarbi gėlių rūšis. Jai svarbu pats procesas: jūs galvojote apie ją, ruošėtės, aukojote save dėl tos nuostabios akimirkos, dėl to, kad sukurtumėte jai išskirtinumo jausmą! Kalbintas vyras priminė, kad anksčiau gėles nešdavo dievybėms ir dabar jomis puošiami šventyklų altoriai. Vyras, įteikdamas moteriai gėlių tarsi sako: „Tu esi mano dievaitė!“
 
Kad gėlių dovanojimas sukeltų dar didesnį efektą!
 
Jeigu jūs taip ją dievinate ir norite sukelti dar didesnį efektą dovanodami gėles?!
Lektorius ir seminaro „Ką apie konfliktus turi žinoti kiekvienas“ autorius Vytautas Jančiauskas atskleidžia vyrų ir moterų poreikių įvairovę ir kaip geriau elgtis, kokias dovanas ar gėles geriau dovanoti, žinant jos poreikio prioritetą.
 
1. Užtikrintumas. Kai moters poreikis užtikrintumas, ji mėgsta aiškumą, pastovumą, struktūrą, nori žinoti kas bus. Tokiu atveju mylimoji labiau džiaugsis gaudama tos pačios rūšies ir spalvos, jos mėgiamas gėles, pavyzdžiui, baltus bijūnus.
 
2. Įvairovė. Šiai moteriai reikalinga emocinė įvairovė. Jai reikia pasidžiaugti, paliūdėti, būti nustebintai. Jeigu jūsų mylimoji turi šį prioritetinį poreikį, ji mėgausis kiekvieną kartą gaudama skirtingos rūšies ir spalvos gėles. Raudoną rožę, kitą kartą orchidėją, vėliau tulpių puokštelę ji priims su džiaugsmu ir plačia šypsena.
 
3. Ryšys ir meilė. Būtinai pridėkite ir kelis žodžius, o geriausiai trumpą istoriją, kai mylimai moteriai, turinčiai šį poreikį, įteikinėsite gėles. Papasakokite, kas jus įkvėpė ir kaip ieškojote tinkamos gėlių puokštės, susiekite istoriją su jos vidiniu pasauliu.
 
Kokių gėlių reiktų privengti?
 
V. Jančiauskas seminare prasitarė, kaip kartą pamatė nuostabią baltą gėlę, dideliu žiedu, ilgu kotu ir labai tikėjosi pradžiuginti savo mylimąją, ją įteikdamas. Moteris pasižiūrėjo į šią grožybę ir ištarė: „Negi nežinojai, kad šias gėles neša ant kapų?..“ Yra kelios rūšys gėlių, kurių geriau nedovanoti ir viena iš jų – chrizantemos. Jos dažniausiai nešamos prie kapo. Kita rūšis - tai lelijos. Nors lelijos yra tyrumo, skaistumo simbolis ir labai puošnios gėlės, tačiau jos turi drabužius dažančių medžiagų ir stiprų kvapą, kuriam kai kurie žmonės yra alergiški.
Šie patarimai nėra taisyklė. Į klausimą, ar džiaugiasi gavusi gėlių, viena mergina atsakė: „Gavusi gėlių visada džiaugiuosi. Gal svarbiau ne pačios gėlės, bet dėmesys išreikštas per gėles, ar saldainius, pyragėlį, apkabinimą. Aš džiaugiuosi visomis gėlėmis išskyrus skintas rožes, nes jos greitai nuvysta. Jei jos vazonėlyje, tuomet viskas gerai. Man labai patinka geltonos chrizantemų puokštelės, bet niekad nesulaukiu, nes sako - tai laidotuvių gėlės. O man jos primena saulę.“
 
Moterys yra tokios skirtingos, o jų vidinis pasaulis toks įvairus ir jas visada trauks grožis, įvairiausiomis formomis. Kaip bites traukia gėlės žiedai...
 
  

Žymos: Moterys, Moterys ir vyrai, gėlės

Komentarai

Naujausi straipsniai