www.candletales.lt   |   2015-12-06

Žvakės gali kelti pavojų sveikatai

  
Žvakės gali kelti pavojų sveikatai
© Pixabay.com
Žmogui gali būti pavojingi ir kvapnieji aliejai bei dažai, įeinantys į žvakių sudėtį.
Kad jūsų šventinė namų puošmena – žvakė – nekenktų sveikatai, rinkitės bičių arba sojų vaško žvakes.

Tamsiais rudens vakarais, o ypač dabar, artėjant Kalėdų šventėms, vis dažniau namuose užsidegame žvakę. Ji pripildo kambarį – ir sielą – šviesos ir šilumos. Bet ar kada susimąstėte, kad ir jaukiai plazdenanti žvakės liepsna gali kelti pavojų jūsų pačių ir jūsų vaikų sveikatai?

Tas pavojus gali būti keleriopas.
Didelė dalis parduodamų žvakių yra pagamintos iš parafino. JAV Aplinkos apsaugos agentūros (EPA) duomenimis, deginama parafino žvakė skleidžia suodžius, su kuriais į orą yra išmetamas kenksmingas net keliolikos pavadinimų toksinių medžiagų, tarp jų benzolo ir toluolo, kiekis. Šios nuodingos medžiagos yra pripažintos žmogui pavojingais kancerogenais, kurių dažnas ir gausus naudojimas gali sukelti įvairių sveikatos sutrikimų, tarp jų vėžinius susirgimus ir apsigimimus.
 
Kitas nemažas žvakėse slypintis pavojus – žvakės dagtis. Dagtis be šerdies yra iš medvilnės gijų ir laikoma saugiausia deginti, tačiau dagtis su šerdimi turi popierinį arba metalo pagrindą. Tyrimais patvirtinus švino, kadmio ir cinko šerdies dagčių pavojingumą dėl žvakei degant išmetamų į orą pavojingų metalo mikrodalelių, kurios įkvėptos iškart pasisavinamos organizmo, JAV tokios žvakės buvo uždraustos, tačiau daugelis pasaulio šalių jas dar tebegamina.
 
Žmogui gali būti pavojingi ir kvapnieji aliejai bei dažai, įeinantys į žvakių sudėtį. Tik nereikėtų manyti, kad visos sintetinės medžiagos yra kenksmingos, o visos natūralios medžiagos nepavojingos. Garsios ir patikimos žvakių gamybos įmonės turi atitinkamų medžiagų saugumo naudoti sertifikatus, deja, to nepasakysi apie pigių prekių gamintojus.
 
Be to, gamintojai, siekdami pagerinti žvakės degimo kokybę, naudoja įvairius priedus. Ypač žmogui kenksminga stearino rūgštis ir jos pakaitalai, mikrokristalinės medžiagos, kurios išgaunamos iš naftos ir maišomos į žvakių sudėtį siekiant pagerinti vaško struktūrą, UV stabilizatorius ir pan.
Taigi, kad jūsų šventinė namų puošmena – žvakė – nekenktų sveikatai, rinkitės bičių arba sojų vaško žvakes, pagamintas patikimų gamintojų. Arba pasigaminkite jų patys!
 
 
  

Žymos: Sveikata, Pavojus, Žvakės

Komentarai

Naujausi straipsniai