Tiesa.com   |   2016-08-21

Tai gerti ar negerti valgant?

  
Tai gerti ar negerti valgant?
© google.com
Ar verta užsigerti priklauso nuo to, ką valgote.
Fiziškai negalime tuo pačiu metu valgyti ir gerti, tai darome paeiliui.

Šiuo klausimu esame girdėję įvairių nuomonių: vieni sako, kad gerti valgant negalima, nes vanduo silpnina seilių poveikį ir atskiedžia skrandžio sultis, o kiti tvirtina, kad tai mitas, nes valgant išgertas skystis sudrėkina virškinamą maistą, ir virškinimas vyksta geriau, taigi gerti valgio metu būtų sveikesnis pasirinkimas.

Sveikatingumo trenerio Tomas Lenart į šį klausimą atsako plačiau ir tinklalapyje sveikasirjaunas.lt pateikia papildomą paaiškinimą.
Vanduo ir seilės
 
Vanduo seilių veiklai poveikio neturi, iš esmės dėl to, kad tiesiog fiziškai negalime tuo pačiu metu valgyti ir gerti, tai darome paeiliui... Galime nebent užsigerti norėdami nuryti dar nesukramtytą maistą, bet tai jau ne vandens problema, o ta, kad nemokame arba tingime tinkamai kramtyti.
Pagrindinis seilių darbas yra burnoje skaidyti angliavandenius (kramtydami juodą duoną be cukraus, kol ji ištirps, pajusite saldumą, – tai fermentas amilazė skaido sudėtingus angliavandenius į paprastuosius cukrus), taip pat jos veikia kaip antibakterinė medžiaga ir suvilgo maistą.
 
 
Vanduo ir skrandžio sultys
Skirtingai nuo tradicinės nuomonės, kad skrandyje virškinama viskas, iš tiesų skrandis skirtas išskirtinai baltymams (ypač gyvūninės kilmės) skaidyti. Be abejo, skrandis atlieka ir kitas funkcijas, pvz. antibakterinę apsaugą, jo išskiriami kofaktoriai gerina B grupės vitaminų įsisavinimą ir t. t., tačiau šiuo atveju jos neesminės. Skrandyje praktiškai nevirškinami nei angliavandeniai, nei riebalai. Tam reikalinga šarminė terpė, kuri yra burnoje arba jau toliau, dvylikapirštėje žarnoje ir plonajame žarnyne.
 
Baltymus skrandyje skaido pagrindiniai skrandžio fermentai pepsinas ir gastriksinas, jų tinkamai veiklai reikalinga stipriai rūgštinė aplinka: pepsinui apie 1,5 pH (automobilio akumuliatoriaus apie 0,8 pH), gastriksinui – apie pH 3.
 
Suvalgius tam tikrą kiekį gyvūninės kilmės baltyminių produktų (mėsa, kiaušiniai, varškė, sūris), jiems suvirškinti turi būti išskiriama atitinkamas kiekis skrandžio sulčių (rūgšties ir fermentų) (tarkim 100 ml). Jei mes išgeriam 20–50 ml vandens (ar suvalgome nedaug vaisių), tai didesnės įtakos virškinimui neturi, tik suvilgo maistą. Bet jei ant tų 100 ml skrandžio sulčių užpilame 200 ar 300 ml vandens (ar vandens vaisių ar daržovių pavidalu), tai skrandžio sultis praskiedžiame 2–3 kartus…
 
Kadangi skrandis turi specialią gleivinę, kuri jį patį apsaugo nuo rūgšties ir fermentų poveikio, jis per sieneles labai prastai absorbuoja vandenį, todėl pripylus vandens ar po mėsos prisivalgius daug vandeningų vaisių skrandis negali pašalinti vandens, nepašalinęs ir viso kito skrandžio turinio, tad neturi kitos galimybės, kaip tik gaminti didesnį kiekį rūgščių ir fermentų, o paskui viską išleisti į dvylikapirštę žarną...
Skrandyje iš dalies suskaidyti baltymai žarnyne baigiami suskaidyti į aminorūgštis, tačiau jei jie tinkamai nesuskaidomi skrandyje, žarnyne dėl šarminio pH jų organizmas taip gerai suskaidyti negali.
Dar Popovas, atlikdamas tyrimus su šunimis, pastebėjo, kad jiems geriant vandenį ėdimo metu išsiskiria didesnis kiekis skrandžio sulčių. Tai jau daugiau kaip šimtmetį sklando idėja, kad valgant gerti yra gerai, nes gaminasi daugiau skrandžio sulčių. Tačiau jų organizmas ir gamina daugiau todėl, kad negali tinkamai suvirškinti maisto... Tai kyla klausimas: ar mūsų tikslas geriau suvirškinti baltymus, ar prigaminti daugiau skrandžio sulčių?.. J
 
Kadangi riebalai ir angliavandeniai skaidomi jau žarnyne, kur vanduo lengvai absorbuojamas, nėra
skirtumo, ar daržoves, vaisius, grūdus mes užgeriame vandeniu, ar ne...
 
Priklauso nuo to, ką valgome
 
Apibendrinant galima pasakyti, kad jei valgome augalinį maistą ir jį gerai sukramtome, galime vandens gerti kiek norime. Taip pat kuo puikiausiai galime valgyti sriubas.
 
Tiesą sakant, valgant augalinį maistą (ypač grūdus) vandens verta išgerti dar ir dėl to, kad greičiau pasisotinsime, o tai aktualu norintiems kontroliuoti svorį ir mažiau suvalgyti.
Jei valgome mėsą, kiaušinius, varškę, sūrį, žuvį, rekomenduojama ant jų nepilti vandens be reikalo ir nemesti bulvių košės ar duonos – taip tikrai apsunkinsite virškinimą. Juk kai taip darome per šventes, rezultatus iš karto ir pajaučiame...
 
Žinoma, keli gurkšniai vandens nieko blogo nepadarys ir pavalgius mėsos, tačiau šiuo atveju geriau vandens išgerti 15–20 min. iki valgio, o pavalgius porą valandų gerti tik simboliškai (gurkšnį ar kelis), nes taip skrandžiui bus lengviau suvirškinti baltyminį maistą.
 
Parengta pagal www.sveikasirjaunas.lt
  

Žymos: Sveikata, Maistas, gėrimas

Komentarai

Naujausi straipsniai