Romas Karalius   |   Reklama   |   2012-03-17

Šeši BET apie dantų implantavimą Lietuvoje (nuotraukos) 

  
Šeši BET apie dantų implantavimą Lietuvoje (nuotraukos) Gyd. B.Sidaravičius pavasarį nemokamai konsultuos dėl gydymo dantų implantais e.p. broniaus@takas.lt

Iš toliau geriau matyti – šis aforizmas, pasirodo, labai tinka mūsų gimtojoje Lietuvoje teikiamoms gydymo paslaugoms, o tiksliau – dantų gydymui apibūdinti. Mat tyrimai rodo, kad dauguma į užsienį išvykusių lietuvių gimtinėje teikiamas odontologijos paslaugas vertina kur kas geriau, nei gyvenantieji Lietuvoje. Tą patį galima pasakyti ir apie dantų implantavimą. Bet yra ir tokių žmonių, kurie vis dėlto linkę savo dantų problemas spręsti užsienyje. Motyvai įvairūs: ,,Važiuočiau į Lietuvą, bet negaliu ilgesniam laikui atsitraukti nuo savo darbo“, ,,kainos geresnės Lietuvoje, bet Anglijoje siūlomi implantai geresnės kokybės, patikimesni“...

 
Apie pagrindinius BET, liečiančius dantų gydymą implantais Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje kalbamės su 12 metų dantų implantavimo praktiką turinčiu Vilniaus odontologijos klinikos vadovu Broniumi Sidaravičiumi ir jo pacientėmis – Dubline gyvenančia prekybininke Birute Mackevičiene ir Londone gyvenančia Jovita Bandžiene.
Taigi, pirmasis BET: ,,Kainos geresnės Lietuvoje, bet Anglijoje siūlomi implantai geresnės kokybės, patikimesni“. Ar tikrai taip?
 
Gyd. Br. Sidaravičius. Iš tikrųjų, dantų implantavimo eiga ir sėkmė pirmiausia priklauso nuo to, kokius konkrečiai implantus naudojame ir kokių gydymo galimybių jie teikia. Esu išbandęs praktiškai visus Lietuvos rinkoje siūlomus implantus ir pasirinkau dirbti su pirmaujančios pasaulyje implantavimo kompanijos „Nobel Biocare“ implantais. Šiandien Lietuvoje su šiais aukščiausios kokybės, patikimais implantais dirba ir unikalias dantų atkūrimo metodikas taiko per 20 odontologijos klinikų.
 
„Nobel Biocare“ kompanija savo implantams suteikia viso gyvenimo garantiją. Tokius pat implantus savo darbe naudoja ir žymios Jungtinės Karalystės odontologijos klinikos, tik skirtumas tas, kad analogiškos aukščiausios kokybės paslaugos ten kainuoja daug brangiau nei Lietuvoje.
 
J. Bandžienė. Nutarusi įsidėti implantą, pradėjau domėtis šios paslaugos kainomis Londone ir Vilniuje. Pasirodė, kad Londone implantuoti dantį geroje odontologijos klinikoje yra labai brangu. Kaina siekė 3000 svarų ir daugiau, o kreiptis į mažai žinomus gydytojus buvo nepatikima ir nesaugu. Sužinojau, kad ir Lietuvoje yra odontologų, dirbančių su tais pačiais implantais, kuriuos siūlo žinomi Londono gydytojai, bet Lietuvoje kainos vos ne keturgubai mažesnės. Nutariau gydytis Vilniuje – ir nė minutės to nesigailėjau.
 
Antrasis BET: ,,Važiuočiau į Lietuvą, bet negaliu ilgesniam laikui atsitraukti nuo savo darbo.“
 
J. Bandžienė. Atsitraukti nuo darbų ilgam tikrai nereikia. Į Lietuvą sugrįžau vos kelioms dienoms. Pati procedūra teužtruko apie valandą. Jau kitą dieną išskridau atgal į Londoną.
 
Gyd. Br. Sidaravičius. Unikalios dantų atkūrimo metodikos leidžia dantų atkūrimą maksimaliai supaprastinti ir sutrumpinti – užtenka vieno trumpo vizito į Lietuvą, kad susigrąžintum prarastus dantis. Po implantavimo procedūros, kuri paprastai tetrunka apie 10–15 min., iš karto uždedamas laikinas, nuo natūralaus niekuo nesiskiriantis ir taip pat funkcionuojantis dantis. Išėjęs iš gydytojo kabineto pacientas iš karto gali gyventi savo įprastu gyvenimo ritmu – valgyti, šypsotis, bendrauti, keliauti, dirbti. Po kelių mėnesių laikinas dantis pakeičiamas nuolatiniu keraminiu dantimi.
Trečiasis BET: ,, Gal ir dėčiausi implantus, bet girdėjau, kad ši procedūra labai skausminga ir nemaloni.“
 
B. Mackevičienė. Tikrai netiesa. Pirmadienį Vilniuje man įsodino implantus, tą pačią dieną grįžau į Dubliną ir antradienį jau buvau darbe. Nebuvo jokių skausmų, tinimų, negėriau jokių antibiotikų ar nuskausminamųjų. Iš tiesų, po visko atrodžiau ir jaučiausi kaip naujai gimusi. Artimieji, pamatę mane sugrįžusią tepasakė ,,Vau!“
 
Gyd. Br. Sidaravičius. Dantų atkūrimo metodai, naudojami sriegiant ,,Nobel Biocare“ implantus, visų pirma sukurti paciento fiziniam ir emociniam patogumui. Chirurginė intervencija yra minimali, todėl pacientui neskauda, netinsta, nekraujuoja dantenos ir nereikia gerti antibiotikų. Net 99 procentai procedūrų su „Nobel Biocare“ implantais yra sėkmingos. Naujieji dantys paprastai tarnauja iki gyvenimo pabaigos.
 
Ketvirtasis BET: ,,Sugedo priekinis dantis, norėčiau įsidėti implantą, bet jį pašalinus, kol sugis, turėsiu vaikščioti su ,,skyle“ tarp dantų.“  
 
B. Mackevičienė. Mano istorija kaip tik apie tai. Vieną dieną staiga pamačiau, jog saujoje laikau savo dantų tiltą kartu su jį laikiusiais savais dantimis. Gyvenu Dubline, todėl visų pirma kreipiausi į vietos gydytojus. Jie pasakė, kad reikia šalinti šaknų likučius ir pasiūlė tradicinį implantavimą, kai pašalinus savus sugedusius dantis reikia kelis mėnesius laukti, kol užgis, ir tik tada implantuoti. Dirbu parduotuvėje, reikia nuolat bendrauti su žmonėmis, šypsotis – apie tai negalėjo būti nė kalbos!
Paskambinau pasiguosti sesei į Lietuvą. ,,Nieko tu nerauk“, – pasakė ji, – važiuok pas mus, mano vyras įsidėjo implantus iš karto, kai tik dantys buvo ištraukti.“ Taip ir padariau. To paties vizito metu man buvo pašalinti sugedę savi dantys, sudėti implantai ir ant jų pritvirtinti nauji laikinieji dantys.
 
 
Gyd. Br.Sidaravičius. Vienas iš unikalių ,,Nobel Biocare“ dantų atkūrimo metodų – momentinis implantavimas. Tai galimybė įsodinti implantą į ką tik pašalinto danties vietą. O tai reiškia, kad žmogui nereikia nė dienos būti be danties. Taip maksimaliai sutrumpinamas gydymo laikas, išvengiama siūlių ir papildomų chirurginių intervencijų. Pacientas, vos pakilęs nuo odontologo kėdės, gali gyventi įprastu ritmu.
 
Penktasis BET: ,,Lietuvoje gyvenančius mano tėvus baigia iškankinti nuimami protezai, bet jie jau silpnos sveikatos ir sunkiai pakeltų ilgas ir sudėtingas gydymo procedūras. Ar yra koks nors patikimas ir paprastas gydymas vyresnio amžiaus žmonėms be dantų?“
 
Gyd. Br. Sidaravičius. Žmonėms, praradusiems visus dantis ar turintiems tik kelis beviltiškai sugedusius dantis, taikoma unikali metodika – All-on-4, kai visiems vieno žandikaulio dantims atkurti vietoj tradiciškai sriegiamų 6–8 dantų implantų naudojami tik keturi. Tai iš esmės keičia viso gydymo eigą ir kaštus. All-on-4 leidžia išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų, nes implantai sriegiami į tas žandikaulio vietas, kuriose praktiškai visada užtenka kaulo. Jau po vieno vizito pacientas išeina su naujais laikinais dantimis, kurie vėliau pakeičiami nuolatiniais.
 
Dėl gydymo paprastumo praktiškai neegzistuoja nei amžiaus, nei bendros paciento sveikatos būklės apribojimų. Nenuimami dantys ant dantų implantų visiškai atkuria kramtymo funkciją, netrukdo kalbėti, netrikdo skonio jutimų. Jie atrodo kaip natūralūs ir yra lengvai prižiūrimi. Sudėjus implantus pasikeičia ne tik fizinė žmogaus savijauta, bet ir emocinė būsena.
 
Ir paskutinis, šeštasis BET: ,,Norėčiau iš anksto žinoti, kokį gydymą man rekomenduotų odontologas, ar verta dėtis implantus, bet kol kas atvykti į Lietuvą konsultacijai neturiu galimybės.“
 
B. Mackevičienė. Kalbėdama apie šio gydymo vertę galiu pasakyti – nauji dantys ant implantų išvadavo mane nuo 10 metų trukusių fizinių ir moralinių kančių. Kiekviena panikoje ir strese dėl prarandamų dantų išgyventa diena ,,kainavo“ tiek sveikatos ir nervų, kad, turėdama galimybę pasirinkti greitą, neskausmingą ir patikimą sprendimą, iš karto juo pasinaudojau. Dabar gyvenu naują gyvenimą.
 
Gyd. Br. Sidaravičius. Dėkoju laikraščio ,,Tiesa“ redakcijai už galimybę padiskutuoti apie dantų atkūrimo galimybes Lietuvoje ir ta proga kviečiu laikraščio skaitytojus pasinaudoti galimybe visą pavasarį gauti nemokamas konsultacijas el. paštu.
 
 
Jau nuo šiandien iki gegužės 31 d. visus, norinčius nemokamai pasikonsultuoti dėl savo dantų būklės ir gauti preliminarų gydymo planą, kviečiame rūpimus klausimus ar trumpą dantų problemų aprašymą siųsti elektroniniu paštu broniaus@takas.lt. Tam, kad konsultacija būtų naudinga ir konstruktyvi, būtinai pridėkite savo dantų panoraminę nuotrauką.
 
 
  

Žymos: Medicina, Dantys

Komentarai

Naujausi straipsniai