Edita Lankauskienė   |   2013-10-19

Puola bakterinės odos ligos. Kaip gintis?

  
Puola bakterinės odos ligos. Kaip gintis? Bakterinės ligos puola ir akis.

Retas iš mūsų nesame turėję įvairių odos pūlinukų.

Juos gydome ir liaudiškomis priemonėmis, ir pasitelkdami specialią kosmetiką. Tik štai jei infekcinės odos ligos priežastis yra bakterija, juo labiau nelemtasis auksinis stafilokokas ar streptokokas, tai susiimti teks kaip reikiant ir panaudoti visą sunkiąją artileriją – tiesiog, priemonių kompleksą. Antraip nelygi kova su vadinamosiomis šunvotėmis ar piktvotėmis gali labai apkartinti gyvenimą.

 Priežastys
Pirmučiausia reikia žinoti, kad infekcinės odos ligos parodo, jog jūsų organizmas dėl vienokių ar kitokių priežasčių yra nusilpęs. Šios „blogosios“ bakterijos gyvena daugelio mūsų odoje ir gleivinėje.
Pavyzdžiui, auksinį stafilokoką galima aptikti apie 40 proc. suaugusiųjų nosies gleivinėje. Sutrikus apsauginėms organizmo savybėms jis (arba ir kitos bakterijos) ima daugintis ir sukelia pūlingas odos ligas. Pažeistas epidermis, padidėjęs prakaitavimas, netinkami dezodorantai – infekcinį odos uždegimą gali išprovokuoti daugybė priežasčių. Infekcijoms kilti palankus ir kai kurių vaistų vartojimas, taip pat bendras organizmo nusilpimas, avitaminozė, įvairūs imuniteto sutrikimai, mažakraujystė.
 
Bakterines odos ligas gali paskatinti ir diabetas, inkstų funkcijos nepakankamumas, kraujo ligos. Ne paskutinėje vietoje ir alkoholizmas, intraveniniai narkotikai. Pūlingos odos infekcijos greičiau atsiranda šilumoje ar drėgmėje nuolat dirbantiems žmonėms.
 
Kova
 
Mažus pavienius pūlinukus suvaldyti nėra labai sunku, dažnai pakanka ir dezinfekuojamojo skysčio bei nuolatinės priežiūros su specialisto parinktomis priemonėmis. O štai jei ima kilti votys, svarbiausia yra pašalinti priežastis. Pirmučiausia taisyklė: tik jokiu būdu nesistenkite vočių išspausti, nes užkratas dar labiau išplis. Kiekvienam, kuriam išsivystė pūlingos odos ligos, reikėtų pasitikrinti, ar neserga diabetu. Vočių atsiradimas gali būti vienas kitų ligų ar organizmo išsekimo simptomų.
Stiprinkite organizmą, venkite peršalimo bei ligų, mažinančių organizmo atsparumą. Ir, be abejo, kreipkitės į gydytoją, nes vien vitaminai čia nepadės – veikiausiai gydytojas išrašys antibiotikų. Dezinfekcijai spirito naudoti nepatariama, nes išdžiūvusi oda būna dar pažeidžiamesnė. Kuo mažiau traumuokite pažeistą odą, venkite didelio prakaitavimo. Vilkėkite kuo laisvesnius drabužius, stenkitės valgyti kuo mažiau saldumynų.
 
Vaistais pateptos voties verčiau aklinai neužrišti, o aprišti nebent orui laidžiu tvarsčiu. Sergant giliosiomis votimis svarbu pažeistai vietai suteikti ramybę. Votis galima sausai pašildyti, uždėti minkštinamąjį kompresą, užtepti ichtiolo ar terpentino tepalo, kuris nuskausmina ir gydo uždegimus. Veiksmingai vočių gijimą veikia tepalai, kurių sudėtyje yra beržų deguto, kseroformo. Nepatartina naudoti pleistro, degintis saulėje, valyti odos eteriniais aliejais, nes tai skatina uždegimą. Gydytojai gali skirti ir imuninių preparatų, vitaminų.
 
Labai svarbu asmens higiena: reikia dažnai keisti apatinius baltinius ir patalynę, dezinfekuoti vonias, tualeto dangčius ir kita. Jei lietėte pūlinį, tuoj pat nusiplaukite rankas su muilu. Prausiantis vertėtų naudoti baktericidinius muilus. Šluostytis geriausia vienkartinėmis popierinėmis šluostėmis. Venkite karštos vonios, geriau prauskitės po dušu. Esant votims plaukuotose srityse, depiliuoti plaukus tose vietose draudžiama.
 
Liaudies medicina rekomenduoja ant kylančios voties dėti keptą svogūno galvą, bulvių tarkius, alaviją. Taip pat rekomenduojama gerti tramažolių, dilgėlių arbatos kursą organizmui detoksikuoti.
  

Žymos: Ligos, Medicina,

Komentarai

Naujausi straipsniai