Tiesa.com   |   2017-07-01

Pradėti dieną reikia... kiaušiniais

  
Pradėti dieną reikia... kiaušiniais
© pixabay nuotr.
Kiaušiniuose esanačios medžiagos išlaiko pasisotinimo jausmą ilgiau.
Paprastai kiaušinių nauda aiškinama juose esančių baltymų gausa

Kiaušiniai – geriausias pasirinkimas pusryčiams, nes jų pavalgę per pietus nesijausime žvėriškai alkani. Taip teigia amerikiečiai mokslininkai iš Luizianos universiteto, aiškinantys, jog kiaušiniai veikia kaip natūrali alkio jausmą slopinanti priemonė.

Savo teiginio pagrįstumą jie prieš kurį laiką išbandė su 20 savanorių. Eksperimento dalyviams buvo pasiūlyta rytais suvalgyti du kiaušinius arba lėkštę košės – ir taip visą savaitę. Suvartojamų kalorijų kiekis abiem atvejais buvo vienodas, porcijos dydis, baltymų, angliavandenių bei riebalų kiekis – irgi.
Atėjus pietų metui, savanorių klausdavo, ar smarkiai jie išalkę, ir leisdavo valgyti, kiek širdis geidžia. Po pietų imdavo kraujo mėginius.
 
Eksperimento rezultatai buvo akivaizdūs. Kiaušiniai pusryčiams leido žmonėms per pietus suvalgyti mažiau, o vadinamojo alkio hormono grelino lygis jų kraujyje būdavo gerokai mažesnis nei pasisotinimo jausmą teikiančio hormono PYY.
 
Paprastai tokia kiaušinių savybė aiškinama juose esančių baltymų gausa. Tačiau pastarasis amerikiečių specialistų atradimas įrodė, jog svarbus yra ne tik baltymų kiekis, bet ir jų kokybė. O kiaušinių baltymai, atrodo, patys geriausi.
 
  

Žymos: Sveikata, Mityba, Pusryčiai, kiaušiniai

Komentarai

Naujausi straipsniai