Tiesa.com   |   2015-07-04

Pavojai, slypintys rūbų spintoje

  
Pavojai, slypintys rūbų spintoje
© Flikcr.com
Ankšti džinsai ir aukštakulniai „žudikai“ gali sukelti sveikatos problemų.
Nesvarbu, kokio tipo rankinė tai bebūtų - ar su ilga rankena, ar maišas per petį, nors ir Victoria Secret kūriniai – visos jos apkrauna papildomu darbu mūsų kaklo, pečių ir nugaros raumenis.

Prigludę sijonai ir siauri džinsai.
Bet kokios ankštos aprangos detalės, gali sukelti kraujo apytakos sutrikimus.

„Tokie varžantys drabužiai kaip pieštuko formos sijonai ir populiarieji „skinny“ džinsai gali trukdyti kūnui judėti laisvai“, – teigė Tim Hutchfulas, britų chiropraktikos asociacijos narys (British Chiropractic Association (BCA)).

Pernelyg ankštų ar liekninančių liemenį džinsų dėvėjimas prilyginamas piršto apvyniojimui lipnia juostele. Tokiu atveju sumažėja kraujo cirkuliacija ir pažeista kūno dalis tampa skaudi. Dėl to nerekomenduojama kasdien dėvėti vienodos rūšies drabužių, apribojančių tą pačią kūno dalį.
Liekninantis apatinis trikotažas.
 
Milijonai moterų bando padailinti savo kūno formas, naudodamos liekninamuosius apatinius stebuklingus kūrinius, sugebančius suspausti tam tikras problemines zonas, jas paverčiant „malonesnėmis“ akiai.
 
Mielos moterys, jei skundžiatės virškinimo sutrikimais, dėl to kaltas gali būti ne tik maistas, kurį valgote, bet ir apatiniai, kuriuos dėvite.
 
„Dėvėti kažką ankšto per vakarienę, ypač jei ji vėlyva, nepatartina. Jeigu esate ištikima liekninančių apatinių nešiotoja, valgykite mažiau, o po vakarienės atlaisvinkite savo juosmenį“,–  teigė specialistė Jamie Koufman.
Rankinės.
 
Pagal BCA, 77 proc. suaugusių kenčia nuo nugaros ir kaklo skausmų, kurių vienas iš pagrindinių kaltininkų gali būti ir rankinės.
 
Nesvarbu, kokio tipo rankinė tai bebūtų - ar su ilga rankena, ar maišas per petį, nors ir Victoria Secret kūriniai – visos jos apkrauna papildomu darbu mūsų kaklo, pečių ir nugaros raumenis. Šiose zonose sukelta įtampa gali būti ir galvos skausmų priežastimi.
 
Jei manote, kad jūsų rankinė gali sukelti jums kaklo ir nugaros skausmus, nesusikraukite viso gyvenimo į ją ir nešiodama subalansuokite krūvį, padalindamos jį abiem rankoms.
 
Vyriški kaklaraiščiai.
Ar žinote, kad tvirtai užrišti kaklaraiščiai taip pat gali sukelti kraujotakos problemas?
 
Buvo atliktas tyrimas, kurio metu stebima, kokį poveikį daro kaklaraištis 40-čiai sveikų vyrų. Buvo pastebėti nedideli smegenų reaktyvumo pakitimai. Tyrimo autoriai padarė išvadą, kad nors pokyčiai nebuvo pakankamai pastebimi, vis dėl to egzistuoja potenciali insulto rizika sveikam suaugusiam vyrui.
 
Aukštakulniai „žudikai“.
 
Jie gali prailginti moters kojas ir padidinti jos pasitikėjimą savimi, bet ypatingai aukšti kulnai taip pat gali sukelti pėdos, kelio, klubo ir nugaros problemas.
 
Moksliniai tyrimai Amerikos Stanfordo universitete nustatė, kad aukšti kulniukai gali prisidėti prie padidėjusios rizikos susirgti osteoartritu. Mokslininkas Timas Hutchful sakė: „Mūsų pėdos neša visą kūną, tad labai svarbu, kokius batus dėvime. Kojoms turi būti leidžiama susilenkti ir kitaip laisvai judėti, kas yra sunku padaryti, dėvint aukštakulnius“.
 
Avėti aukštakulnius galima, tik „protingai“. Dalyvaudamos kokiuose renginiuose ar susitikimuose, turėkite atsarginę patogių batų porą.
Netinkamo dydžio liemenėlė
 
Pagal neseniai atliktą Šveicarijos apatinio trikotažo įmonės „Triumph“ tyrimą, 64 proc. moterų dėvi netinkamo dydžio liemenėlę ir tik 37 proc. bričių nešioja tinkančias liemenėles.
 
Netinkamo dydžio ar formos liemenėlė galite padaryti žalos moters sveikatai ir sukelti nugaros ir pečių skausmus, odos bėrimus ir net rėmenį.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Mada

Komentarai

Naujausi straipsniai