Tiesa.com   |   2015-10-24

Obuolių actas ne tik maistui, bet gydymui

  
Obuolių actas ne tik maistui, bet gydymui
© Flikcr.com
Obuolių actas turėtų užimti garbingą vietą namų vaistinėlėje.

Obuolių actu žmonės gydėsi visada, tačiau atsiradus cheminiams vaistams, natūralios gydymosi ar profilaktikos priemonės pasimiršo. Tad primename jums obuolių sidro panaudojimo būdus ir linkime sveikatos.

Veido valymui
Sumaišykite valgomąjį šaukštą obuolių acto su dviem puodeliai vandens. Mišinyje sudrėkinkite vatos gabalėlį ir švelniai nuvalykite švarią, sausą veido odą, actas padės sustangrinti odą. Nenuplaukite, acto kvapas greit nugaruos. Obuolių sidro acte gausu natūralių alpha-hydroxy rūgščių (Alfa hidroksilo, arba vaisių rūgštys) ir acto rūgšties, kurios gerina kraujotaka ir sutraukia poras.
Plaukų skalavimui
Sumaišykite du valgomuosius šaukštus obuolių acto su vienu puodeliu vandens, mišiniu skalaukite išplautus plaukus. Gerai įtrinkite mišinį į plaukus, kartu naudokite ir kondicionierių. Obuolių sidro acte esanti rūgštis plaukams suteiks žvilgesio.
 
Nudegimų gydymui
Pusę puodelio obuolių acto sumaišykite su keturiais puodeliai vandens. Į gautą tirpalą panardinkite ir gerai išmirkykite audeklo gabalą ir uždėkite jį ant saulėje nudegusios odos. Obuolių sidro actas sunormalizuoja odos pH, skatina gijimą bei neleidžia susidaryti pūslelėms.
 
Po skutimo atsiradusių spuogelių gydymui
Suvilgykite vatos gabalėlį neskiestame obuolių sidro acte ir švelniai nuvalykite sudirgintą odą. Ypač iškilusiems spuogeliams naikinti, galite panaudoti medų. Užtepkite ploną sluoksnį medaus ant pažeistos probleminės odos, palaikykite 5 minutes, tada nuplaukite, nusausinkite bei patepkite actu. Antiuždegiminės obuolių sidro acto savybės nuramina sudirgusią odą, o acto rūgštis ją suminkština.
 
Pleiskanų naikinimui
Sumaišykite obuolių actą ir vandenį lygiomis dalimis. Prieš trinkdami galvą šampūnu, įtrinkite gautą mišinį į galvos odą. Taip pat galite įmaišyti obuolių sidro acto į naudojamą šampūną. Obuolių sidro actas turi natūralių priešgrybelinių savybių, kurių dėka išnaikinus pleiskanas jos neatsinaujina. Be to rūgštys sunormalizuoja odos pH ir atstato galvos odos apsauginį sluoksnį.
Nuo nemigos
Stiklinėje skysto medaus išmaišykite 3 šaukštelius obuolių acto. Prieš miegą vartokite šio mišinio 3 šaukštelius. Jeigu esate pavargę ar nusilpę ir pabudote naktį, šio mišinio galite vartoti ir naktį. Medus veiksmingai ramina centrinę nervų sistemą, o kartu su obuolių actu jo migdomasis poveikis dar sustiprėja.
 
Nubrozdinimų gydymui
Pamirkykite vatos gabalėlį neskiestame obuolių sidro acte uždėkite ant nubrozdintos vietos ir apriškite bintu. Palikite kompresą valandai. Stipriems nubrozdinimams po procedūros su actu, pažeista vietą galite patepti arnikų gelių arba kremu. Obuolių sidro actas turi antiuždegiminių savybių, kurios veiksmingai nuramina nubrozdintą odą, gerina kraujotaką ir skatina gijimą.
 
Vabzdžių įkandimų gydymui
Sudrėkinkite vatos gabalėlį ar tamponėlį neskiestame obuolių acte ir patepkite vietą, kur įkando vabzdys. Acte esančios rūgštys padės nuraminti perštinčią odą bei sumažins tinimą, subalansuos odos pH ir pagreitins gijimą.
 
Pėdoms
Dubenyje sumaišykite puodelį obuolių sidro acto su keturiais puodeliais vandens. Į mišinį 15 min. pamerkite pėdas, tada nuplaukite ir nušluostykite. Obuolių sidro actas turi antiseptinių savybių, dezinfekuoja bei padeda panaikinti nemalonų pėdų kvapą. Be to, actas neleidžia atsirasti grybeliui.
Lieknėjimui
Rytais prieš pusryčius išgerkite stiklinę šilto vandens su šaukšteliu obuolių acto.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Obuolių actas

Komentarai

Naujausi straipsniai