Tiesa.com   |   2015-12-08

Net ir prekybos centruose pirktos daržovės – naudingos

  
Net ir prekybos centruose pirktos daržovės – naudingos
© google.com
Rūpinkitės savimi ir savo artimųjų sveikata.
Medikė sako, kad panika dėl chemikalais nupurkštų daržovių yra kiek perdėta.

Vasarą mėgaujamės tiesiai iš daržo skintais vaisiais ir daržovėmis, kuriuos auginame patys ar mūsų artimieji. Nors tikima, kad žiemą būtinas riebesnis maistas, tačiau medikai primygtinai pataria neatsisakyti augalinės kilmės produktų.

Žiniasklaidoje mirgant pranešimams apie tai, kad prekybos centruose vaisiai ir daržovės neretai būna nupurkšti chemikalais, natūraliai kyla klausimas, kaip šaltuoju metų laikotarpiu gauti visus reikiamus vitaminus. Mitybos specialistė gydytoja Jelena Tulčina ragina nepasiduoti baimei – nesvarbu, kur pirktas maistas, esmė – kad jis tiktų jūsų organizmui.
„Visų pirma reikia sugriauti mitą, kad norint nesušalti būtina valgyti riebius patiekalus. Faktas, kad reikėtų valgyti daugiau šilto maisto, tačiau tai – nebūtinai mėsiški patiekalai. Žiemą puikiausiai šildo arbatos, sriubos, troškintos daržovės ir kitas sveikas maistas. Riebūs patiekalai apsunkina virškinamojo trakto, kasos darbą, taip pat apkraunami organai filtrai – inkstai, kepenys,“ – sako ilgametė natūralios medicinos praktikė.
 
Medikė sako, kad panika dėl chemikalais nupurkštų daržovių yra kiek perdėta. „Žinoma, ekologiškai užaugintas maistas yra naudingesnis, bet svarbiausia, kokie produktai tinka jūsų imunitetui,“ – sako gydytoja. Jos teigimu, reikėtų nors sykį gyvenime atlikti maisto netoleravimo testą, kad sužinotumėte, kokie produktai tinka jums. „Net jei esate visiškai atsisakę gyvulinės kilmės produktų, jūsų imunitetui gali netikti, pavyzdžiui, riešutai. Tuomet kyla grėsmė jūsų sveikatai. Tiesa, patirtis rodo, kad jei žmogus vartoja jam tinkamus produktus, nepriklausomai nuo to, ar jie užauginti ekologiškai, ar ne, rezultatai vis tiek pasiekiami – dingsta lėtinio nuovargio sindromas, cukrinis diabetas, alergijos, plaučių, odos ligos,“ – teigia mitybos specialistė.
 
Artėjant žiemai gydytoja pataria nevengti ir konservuotų produktų. „Žinoma, svarbu, kad jie būtų pagaminti namuose, nenaudojant papildomų konservantų. Beje, derėtų rinktis raugintus, o ne marinuotus produktus – pastaruosiuose yra nemažai acto, kuris kenkia inkstams,“ – teigia medikė. Ji taip pat perspėja, kad reikėtų stengtis nepadauginti sveikatos šaltiniu laikomų česnakų bei svogūnų. „Jie yra aitrūs, erzina kepenis. Stenkitės juos vartoti saikingai,“ – sako kardiologė.
 
J. Tulčina taip pat primena kelias pagrindines maisto derinimo taisykles: „Daržoves galima valgyti su viskuo. Drąsiai rinkitės jas prie žuvies, mėsos gaminių. Tiesa, mėsiškus produktus bei bulves reikėtų riboti iki poros sykių per savaitę, o tą patį patiekalą rinkitės tik kas penktą dieną,“ – perspėja gydytoja.
 
Nors bulvės itin krakmolingos ir neretai yra priskiriamos prie kenksmingų patiekalų, mitybos specialistė teigia, kad nereikėtų jų pamiršti – jos sočios, maistingos, turi nemažai kalio. Jas, beje, taip pat patariama valgyti su daržovėmis. „Puikus patiekalas yra virtos bulvės su raugintais kopūstais, svogūno bei aliejumi. Tiesa, bulvių nederinkite su mėsos ar žuvies gaminiais – angliavandeniai ir baltymai kartu yra sunkiai virškinami,“ – receptu dalijasi mitybos specialistė.
 
„Taigi, nepamirškite svarbiausių punktų, artėjant žiemos periodui: svarbu šiltas maistas, tačiau jis neprivalo būti riebus, nesibaiminkite daržovių, pirktų prekybos centruose ir koncentruokitės į maistą, tinkantį jūsų imuninei sistemai. Kiekvieno organizmas yra skirtingas, todėl ir maistas mums tinka vis kitoks. Senai žinoma tiesa, kad esame tai, ką valgome, neretai visai nepelnytai lieka pamiršta. Rūpinkitės savimi ir savo artimųjų sveikata,“ – pokalbį baigia gydytoja J. Tulčina.
  

Žymos: Sveikata, Daržovės, Naudinga, Priežiūra

Komentarai

Naujausi straipsniai