Tiesa.com   |   2015-08-30

Maisto produktai, kurie pagerina smegenų veiklą

  
Maisto produktai, kurie pagerina smegenų veiklą Atraskite maisto produktus, kurie jūsų protui leis ilgiau išlikti jaunam ir aštriam.

Dažnai renkamės tokius maisto produktus, kurie nesukeltų nemalonaus pilvo pūtimo jausmo, skrandžio skausmų ar rėmens. Neretai pasirenkame ir tokius produktus, kurie odai suteikia sveiko spindesio. Tačiau ar pagalvojame apie maisto produktus, kurie turėtų kaskart atsidurti lėkštėje, kad pagerintume ir lavintume savo protinę veiklą?

Yra tam tikrų maisto produktų, kurie yra labai svarbūs mūsų smegenims ir ląstelėms. Puikiai žinome tai, kad smegenų ląstelės linkusios atsinaujinti, o jų gamyba priklauso nuo mūsų mitybos ir sporto. Pateikiame
11 skanių maisto produktų sąrašą, kurie palaipsniui padės paaštrinti ir pagerinti smegenų veiką.
Valgomasis lęšis
 
Ši pupinių šeimos augalų rūšis yra prisotinta vitamino B folio rūgšties, kuri padeda išlaikyti aštrų protą. Lęšiai turi tiamino ir vitamino B6, kuris didina energiją ir dėmesingumą. Geležis yra labai svarbi medžiaga, ypač moterims vaisingumo metais, o cinkas stiprina atmintį.
 
Mėta
 
Ši vaistažolė yra geras vitamino A šaltinis, galintis pagerinti smegenų funkcionavimą. Vitaminas C teigiamai veikia psichinę sveikatą ir pažinimo funkcijas. Vykstant senėjimo procesams, mėta yra puiki priemonė gerinti ir lavinti atminčiai. Mėtų kvapas didina budrumą, padeda geriau susikaupti.
 
Moliūgų sėklos
 
 
Tai sveikas ir naudingas maistas mūsų organizmui, kuris yra ir vitaminų, ir mineralų šaltinis. Labai gardu moliūgų sėklas valgyti ir vienas, jos padeda lengviau užmigti, mažina depresiją, stiprina pažinimo funkcijas. Sėklose gausu maistingų medžiagų, aminorūgščių, neprisotintų riebiųjų rūgščių. Sėklos taip pat turtingos mineralais: kalciu, kaliu, fosforu.
Žiediniai kopūstai
 
Puikiai tinka salotoms, sriuboms ar tiesiog kaip užkandis. Kopūstas savo forma primena graikinius riešutus, kurie taip pat labai naudingi normaliai protiniai veiklai palaikyti. Vitaminai B ir cholinas efektyviai gerina atmintį. Taip pat žiediniai kopūstai padeda išvalyti organizmą.
 
Sardinės
 
Ne visiems priimtinas ir keliantis apetitą maistas, tačiau smegenys jums tikrai padėkos, kadangi šis maisto produktas turi vitaminą B12, kuris gerina atmintį ir apsaugo nuo depresijos. Sardinės yra labai turtingos omega-3 riebalų rūgštimis, kurios gerina ir palaiko aštrų protą Bei protinę veiklą.
 
Migdolai
Šis labai sveikas ir skanus maisto produktas gali pakelti nuotaiką. Jis naudingas seniems žmonėms, kadangi su amžiumi stiprina ir labai gerina smegenų veiklą. Migdolai turi mažai prisotintų riebalų, kartu šie riešutai turi daug omega-6, baltymų, kalcio, cinko ir vitamino E, kuris skatina budrumą, palaiko pažinimo funkciją, o vitaminas B6 atstato pažeistas smegenų ląsteles.
 
Burokėliai
 
 
Ypač sveika valgyti raudonuosius burokėlius, kuriuose daugiausia vitaminų ir mineralinių medžiagų. Jie padeda stiprinti kraują, apsaugo nuo mažakraujystės, gerina smegenų veiklą ir padeda išvengti depresijos.

Anakardžių riešutai (Kišju)
 
 
Šie riešutai yra didelis cinko ir magnio šaltinis. Mažas mineralų lygis organizme didina galimybę susirgti depresija, o cinkas ne tik mažina šią galimybę, bet ir gerina atmintį. Yra įrodyta, kad magnis padeda reguliuoti miego sutrikimus, gerina mokymosi įgūdžius.
 
Cinamonas
 
 
Jį labiau naudojame kaip prieskonį pagardintipatiekalus ar konditerinius gaminius. Tačiau cinamonas
plačiai naudojamas medicinoje ir turi naudingų sveikatai medžiagų. Įtraukdami cinamoną į savo maisto racioną, smegenims ir atminčiai duodate didelę naudą. Cinamonas apsaugo nuo sklerozės, taip pat gali padėti sustabdyti ir slopinti Alzheimerio ligos progresavimą. Cinamonas panašus į mėtą, jo skleidžiamas kvapas skatina būti budresniems ir sutelkti dėmesį. Gerdami kavą pabarstykite šiek tiek cinamono, jo skonis suteiks įdomesnio atspalvio ir aromato.
 
Juodasis šokoladas
 
Tamsus šokoladas yra tikra palaima jūsų širdies ir kraujagyslių sistemai bei gerai protinei veiklai palaikyti. Reguliariai vartojant šokoladą, galima išvengti atminties praradimo ir susirgimo Alzheimerio liga vyresniame amžiuje. Dažnai tamsus šokoladas vartojamas sumažinti stresui ir pakelti nuotaikai. Tačiau jis taip pat naudingas jūsų atminčiai ir smegenims, kadangi turi daug mineralų: kalcio, magnio, geležies, kalio, cinko.
 
Imbieras
 
Šis augalas dažniausiai naudojamas kaip vaistas nuo peršalimo, gerklės skausmų arba gerai imuninei sistemai palaikyti. Tačiau jis ypač naudingas moterims, kurias kankina migrenos skausmai. Taip pat imbiero šaknis padeda gerinti atmintį, skatina gebėjimą sutelkti dėmesį.
 
 
 
  

Žymos: Sveikata, Jis ir Ji, Smegenys

Komentarai

Naujausi straipsniai