Tiesa.com   |   2016-11-12

Kaip apsaugoti širdį išgyvenant stresą?

  
Kaip apsaugoti širdį išgyvenant stresą?
© pixabay.com
Tam tikri simptomai parodo, kad širdis „pavargo“.
Labai svarbu, kad organizmas reikiamą kiekį kalio, magnio ir vitamino B6 gautų tuo pat metu.

Beprotiškas mūsų gyvenimo tempas priveda prie to, kad širdis „susidėvi“ gerokai pirma laiko. Ir jeigu apsisaugoti nuo neigiamų emocijų daugumai žmonių „užduotis neįmanoma“, tai bent jau „pamaitinti“ širdies audinį tikrai nesunkiai galime kiekvienas.

Tam užtektų pasirūpinti, kad mūsų maiste būtų pakankamai reikalingų mikroelementų ir vitaminų.
Kalis
 
Šio mikroelemento yra visuose mūsų organuose ir audiniuose. Jis reguliuoja vandens ir natrio apykaitą, dalyvauja pernešant nervinius impulsus į raumenis, tarp jų ir į širdies raumenį – miokardą. Taip pat dalyvauja baltymų ir angliavandenių sintezės, energijos apykaitos, aktyvina fermentus ir pan.
Simptomai, kad kalio trūksta: širdies ritmo sutrikimai, arterinio spaudimo pokyčiai, raumenų silpnumas, spazmai, nuovargis, organizmo adaptacinių savybių, darbingumo sumažėjimas ir pan.
 
Ką valgyti? Kalio gausite valgydami bulves, pomidorus, agurkus, kopūstus, moliūgus, bananus, arbūzus, apelsinus, morkas, riešutus, džiovintus vaisus, avižinius dribsnius, grikius, žuvį, pieną, jautieną.
 
Magnis
 
Be magnio žmogaus organizmas negali normaliai funkcionuoti Magnis aktyvina daugiau nei 300 fermentų veiklą, dalyvauja angliavandenių, lipidų, baltymų, energijos apykaitoje, šilumos reguliacijos procese, plintant nerviniam impulsui, palaikant raumenų dirglumą. Jis palaiko normalų širdies ritmą, reguliuoja širdies nervų ir raumenų aktyvumą, atpalaiduoja kraujagyslių, virškinamojo trakto, tulžies pūslės ir latakų lygiuosius raumenis, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, reguliuoja kraujo spaudimą ir pan.
 
Simptomai, kad magnio trūksta: gali svaigti galva, gerklėje jaustis lyg įstrigęs gumulas, varginti galvos skausmai, miego sutrikimai, arterinio kraujo spaudimo svyravimai ir pan.
Ką valgyti? Daug magnio turi špinatai, saulėgrąžos, riešutai, avižos, kviečiai, ruginė duona, kopūstai, pupelės, žirniai, sojos, bananai.
 
Vitaminas B6
 
Kaip ir visi B grupės vitaminai, jis labai svarbus medžiagų apykaitai, padeda normaliai funkcionuoti raumenims ir širdžiai, dalyvauja ir serotonino sintezėje, todėl neretai vadinamas džiaugsmo hormonu.
Simptomai, kad vitamino B6 trūksta: raumenų nuovargis net po trumpalaikio darbo, pablogėjęs miegas, suprastėjusi atmintis, nervingumas.
 
Ką valgyti? Daigintus kviečius, bulves, pomidorus, kopūstus, morkas, braškes, trešnes, graikiškus riešutus, bananus, pupeles, kepenis, kiaušinių trynius.
 
Dėmesio!
Labai svarbu, kad organizmas reikiamą kiekį kalio, magnio ir vitamino B6 gautų tuo pat metu, nes jie idealiai papildo vienas kitą ir padeda organizmui įsisavinti reikalingas medžiagas, o kartu ir saugo širdį.
 
Parengė Edita Lankauskienė
  

Žymos: Vitaminai, Stresas, Širdis

Komentarai

Naujausi straipsniai