Tiesa.com   |   2015-09-13

Ką valgyti, atsižvelgiant į kraujo grupę?

  
Ką valgyti, atsižvelgiant į kraujo grupę? Sėkmingas ir sklandus maisto virškinimas priklauso ir nuo kraujo grupės.

Tikriausiai pastebėjo, kad kai kurie žmonės valgo viską ir yra liekni, o kitiems svoris - nuolatinė kova. Arba susimąstėte, kodėl kai kuriuos žmones kamuoja lėtinės ligos, o kiti išlieka sveiki ilgus metus. Daugelis atsakymų apie sveikatą slypi jūsų kraujo grupėje. Sužinokite, kaip jūsų kraujo grupė nulemia mitybą ir koks maistas jums labiausiai tinka.

O (pirma) kraujo grupė
Ką valgyti? Daug baltymų turinčią liesą mėsą, paukštieną, žuvį, daržoves, lengvai virškinamus grūdus ir pieno produktus. Pirmos kraujo grupės žmones neretai kamuoja skrandžio bėdos, todėl rekomenduojama naudoti papildus kaip pagalbą nuo tokių problemų. Valgykite rusvuosius dumblius, jūros gėrybes su saikingu druskos kiekiu, kad sumažintumėte jodo lygį organizme ir paskatintumėte skydliaukės darbą.
 
Ko vengti? Pirmos kraujo grupės organizmams gali būti sunku virškinti pieną, kiaušinius ir glitimo turinčius kviečių produktus, pavyzdžiui, duoną. Venkite pupelių ir ankštinių daržovių, apsunkinančių virškinimą. Kryžmažiedės daržovės, pavyzdžiui, kopūstai, Briuselio kopūstai, žiediniai kopūstai ir garstyčių žalumynai slopina skydliaukės funkciją, todėl nereikėtų jais piktnaudžiauti.
 
A (antra) kraujo grupė
 
Ką valgyti? Pripildykite savo lėkštę vaisiais, pavyzdžiui, uogomis, figomis, slyvomis, obuoliais, avokadais,
kriaušėmis ir persikais. Rinkitės tokias daržovės kaip brokoliai, morkos, artišokai, žalumynai ir česnakas.
Ribokite žuvies ir naminių paukščių mėsą savo valgiaraštyje, nes šis kraujo tipas gamina mažiau mėsai virškinti skirtų fermentų. Dėl tos pačios priežasties, jam sunku virškinti raudoną mėsą. Norėdami gauti baltymų, geriau rinkitės augalinių baltymų turinčius riešutus, sėklas, pupeles ir soją. Kadangi jūsų kūnas gali lengvai susidoroti ir gauti optimalią naudą iš grūdų, angliavandenių ir baltymų, į kasdienę mitybą įtraukite grūdus, duoną ir makaronus. A tipo kraujo savininkai turi jautrią imuninę sistemą.
Ko vengti? Šios kraujo grupės žmonės yra labiausiai linkę į stresą. Siekdami subalansuoti kortizolio, kuris gali sukelti raumenų masės mažėjimą, riebalų kaupimą, sutrikdyti miegą ir sumažinti atsparumą insulinui, koncentraciją, reikėtų riboti cukrų, kofeiną ir alkoholį bei jokiu būdu nepraleisti valgymų, ypač pusryčių. Turėtumėte vengti stresą sukeliančių elementų, pavyzdžiui, ekstremalių oro sąlygų, didelio triukšmo, pervargimo, smurtinių filmų ir t.t.
 
B (trečia) kraujo grupė
 
Ką valgyti? Jūsų lėkštėje turėtų gulėti lapiniai žalumynai, daržovės, vaisiai, pavyzdžiui, bananai, vynuogės, slyvos ir ananasai. Šiuolaikiniai B kraujo grupės turėtojai turėtų valgyti liesą raudoną mėsą (avieną, elnieną ir jautieną), žuvį, o vietoj vištienos rinktis kalakutieną. Rekomenduojama kasdien vartoti pieno produktus: jogurtą, sūrį, pieną, varškę ir kitus.
 
Ko vengti? Nepersistenkite su grūdais ir venkite kukurūzų, grikių, rugių ir kviečių, nes jie gali pakeisti jūsų organizmo gebėjimus metabolizmo procesuose. Taip pat tai liečia ir riešutus bei įvairias sėklas.
AB (ketvirta) kraujo grupė

Ką valgyti? AB yra naujausias ir rečiausias kraujo tipas, randamas mažiau nei 5-iuose proc. pasaulio gyventojų populiacijos. Kadangi AB tipas turi ir A, ir B kraujo grupių bruožų, jie gali suvirškinti daug maisto produktų. Tačiau, nors ir turėdami B grupės bruožą virškinti mėsą, A grupei būdingas skrandžio rūgštingumas padaro taip, kad mėsa kaupiama kaip riebalai. Todėl AB grupės turėtojams rekomenduojama valgyti daug daržovių, jūros gėrybių ir kalakutienos, o su raudoną mėsą vartoti saikingai.
Šis tipas lengvai apdoroja pieno produktus ir kiaušinius.
 
Ko vengti? Saikingai vartokite angliavandenius ir venkite kukurūzų bei grikių, kuriuos sunku virškinti.
Venkite rūkytos ir konservuotos mėsos, kofeino ir alkoholio, ypač tada, kai jaučiate stresą.
 
 
 
  

Žymos: Sveikata, Dieta, Jis ir Ji, Kraujo grupės

Komentarai

Naujausi straipsniai