Edita Lankauskienė   |   2014-05-10

Ką būtina žinoti lankantis soliariumuose

  
Ką būtina žinoti lankantis soliariumuose Pirmą kartą lankantis soliariume degintis galima ne ilgiau kaip 10 min.

Artėjančią vasarą – atvirų drabužių sezoną – daugelis moterų nori pasitikti įdegusios ir gražios, tad ne viena jų skuba į soliariumą.

Bet ar visos žinome, kaip saugiai naudotis soliariumais, ir ką reikėtų žinoti, kad dirbtinė saulė nesukeltų sveikatos problemų.

 Svarbiausia – saikas
Visų pirma nereikėtų pamiršti, kad piktnaudžiauti tiek natūraliais (skleidžiamais saulės), tiek dirbtiniais (soliariumų) ultravioletiniais spinduliais labai rizikinga. Visuomenės sveikatos centrų specialistai perspėja, kad ultravioletiniai spinduliai sukelia tiek ūmius, tiek ilgalaikius sveikatos sutrikimus, tokius kaip odos senėjimas, vėžinės odos bei akių ligos. Todėl labai svarbu žinoti nustatytas naudojimosi soliariumais taisykles ir rekomendacijas bei jų laikytis.
 
Pirmą kartą lankantis soliariume degintis galima ne ilgiau kaip 10 min. Žmonėms, kurių oda balta, plaukai šviesūs, rusvi, akys žydros, pilkos, šviesiai rudos (I–II odos tipo asmenims) šį laiką būtina trumpinti per pusę.
 
Norėdami apsaugoti savo sveikatą nuo neigiamo dirbtinių UV spindulių poveikio sveikatai, soliariumais neturėtume naudotis daugiau kaip 2 kartus per savaitę, o per metus – daugiau kaip 30 kartų. Tarp dviejų deginimosi seansų turi būti daroma ne trumpesnė kaip 48 val. pertrauka. Soliariume būtina naudotis apsauginiais akiniais, pažymėtais CE ženklu. Negalima naudoti kosmetikos gaminių, skatinančių įdegį arba apsaugančių nuo natūralių saulės spindulių. Jokiu būdu neikite į soliariumą nenusivaliusios makiažo, nes tai padidina odos pigmentaciją. Plaukus soliariume rekomenduojama pridengti kepuraite, antraip jie gali labai išsausėti.
 
Į soliariumą – tik nuo 18 metų
Visa informacija apie deginimosi soliariume trukmę, režimą, nesaikingo deginimosi žalą ir kitos svarbios rekomendacijos paprastai būna pateiktos soliariumo lankytojams gerai matomoje vietoje (laukimo patalpoje), tad jums tereikia jas perskaityti. Jeigu laikotės saugaus deginimosi soliariume taisyklių, soliariumas išties gali padėti išspręsti netgi kai kurias odos problemas: atsikratyti nedidelių spuogelių, sumažinti psoriazės, egzemos apraiškas, lengviau užgydyti nedideles žaizdeles. Be to, šios procedūros padeda ir esant vitamino D trūkumui. Ultravioletinė šviesa padidina antikūnų kiekį kraujyje, dėl to stiprėja imunitetas ir atsparumas peršalimo ligoms.
 
Kai kas teigia, kad toks deginimasis gali būti net saugesnis už įprastą, bet tik su viena sąlyga – kad paisysite visų soliariumų reikalavimų.
 
Derėtų atminti, kad jaunesniems nei 18 metų asmenims soliariumais naudotis apskritai negalima. Nerekomenduojama į soliariumus eiti ir nėščiosioms, vartojantiems antibiotikus, hormoninius preparatus, psichotropines ir šlapimą varančias medžiagas, iš karto po pirties, baseino arba saunos. Beje, vasarą, kai odą veikia natūralūs saulės spinduliai, soliariumais naudotis nerekomenduojama niekam.
 
Vienas iš svarbiausių soliariumo saugumo rodiklių yra ultravioletinių spindulių veiksmingoji apšvieta – ji neturi viršyti leistino 0,3 W/m² dydžio.
Ypač svarbu, kad gultai, ant kurių gulamės nuogi, būtų ne tik švarūs, bet ir tinkamai dezinfekuoti, tad kilus menkiausių įtarimų dėl higienos nebijokime kreiptis į personalą.
Po procedūros rekomenduojama bent 10–15 minučių pailsėti ir tik po to skubėti namo ar į darbus.
 
  

Žymos: Grožio procedūra, Saulė

Komentarai

Naujausi straipsniai