Tiesa.com   |   www.siuolaikinehomeopatija.lt   |   2014-10-18

Įveikime priežastį – pasekmės išnyks pačios

  
Įveikime priežastį – pasekmės išnyks pačios Gydytis galima įvairiais būdais.

Ką daryti, kai subjurus orams ne vieną vaiką (o ir suaugusįjį) ima varginti sloga?
Varvanti nosis – ne vienintelė problema. Nuo slogos ima skaudėti galvą, darosi sunku kvėpuoti. Kartais negydoma sloga išsivysto į sunkesnius negalavimus – bronchitą ar net sinusitą. Ir nieko nestebina, kad tėvai vaiko sveikatą gerina vaistais nuo galvos skausmo, pakilusios temperatūros ar tekančios nosies – tai yra slopina simptomus, bet neieško ligos priežasties.
Pasak Homeopatijos ir homotoksikologijos asociacijos Lietuvoje prezidentės med. m. dr. Virginijos Dambrauskaitės-Gudavičienės, jei negydoma ligos priežastis, o tik slopinami simptomai, jie atsinaujina, o liga pereina į kitą, sunkesnę fazę.
Uždaras ratas
 
„Visuomenėje taip jau įprasta: jei skauda ranką – išgeriame vaistų nuo skausmo, jei vaikui pakilo temperatūra – duodame išgerti vaistų nuo temperatūros. Tai tik simptomų slopinimas, juk ligos priežastis yra kita: temperatūra pakilo dėl tam tikros priežasties, rankos skausmas taip pat turi priežastį, – sako med. m. dr. V. Dambrauskaitė-Gudavičienė. – Tokiu gydymo principu vadovaujasi šiuolaikinė homeopatija – gydymo sistema, turinti kitokį požiūrį į ligą. Šiuolaikinė homeopatija kelia klausimus, kodėl prasidėjo liga, kokia yra atsiradusio simptomo priežastis, ir stengiasi veikti tą priežastį, t. y. gydyti ligą iš esmės.“
 
Vėstant orams, peršalimo ligomis suserga vis daugiau žmonių, o darželiuose vaikai patenka į uždarą ratą – susirgus ligos simptomai yra slopinami antibiotikais, o vėliau, pasveikus, sugrįžtama į tą pačią aplinką, kurioje juos supa kiti sergantys vaikai. Po keleto dienų vaikas vėl suserga. Taip mažiausieji sukasi uždarame ligų rate, nes slopinant ligų simptomus, bet negydant priežasties, silpsta vaiko imuninė sistema.
Anot med. m. dr. V. Dambrauskaitės-Gudavičienės, vaikui peršalus, dažnai per anksti pradedami vartoti antibiotikai ir pamirštama, kad jie padeda tik esant bakterinei, o ne virusinei ligos eigai. „Taip pat pasitaiko tėvų, kurie per anksti nusprendžia, kad pakilusią vaiko temperatūrą reikia malšinti vaistais, tačiau taip organizmas kovoja su ligos sukėlėjais, nes aukštesnėje temperatūroje imunitetas dirba keletą kartų stipriau ir naikina virusus. „Numušant“ temperatūrą antipiretikais, kai ji dar nepasiekė 38,5 laipsnių, slopinamas organizmo gebėjimas kovoti su bakterijomis ir virusais.“
 
Svarbu suaktyvinti „vidinį gydytoją“
Gydytoja pabrėžia, kad gydant vaikų ligas šiuolaikine homeoapatija suaktyvinamas vaiko vidinis „gydytojas“, ir organizmas pats pradeda kovoti su ligos priežastimi. Taip pat svarbu žinoti, kad kai prireikia stipresnių medikamentų, svarbu homeopatiniais preparatais stiprinti vaiko organizmą, kad pasveikęs vaikas pakartotinai nesusirgtų vos išėjęs į darželį.“
 
Vienas svarbiausių homeopatijos gydymo dėsnių – panašų gydyti panašiu. Ypač maža preparato, kuris pakartoja ligos sukėlėją, dozė suaktyvina imunitetą – organizmas pajėgia pats kovoti su ligos priežastimi. Suaktyvėjus organizmo gynybiniams procesams liga kurį laiką gali paūmėti – tai yra natūrali kovos su sukėlėjais stadija, po kurios visiškai pasveikstama. Homeopatiniais preparatais sėkmingai gydomos ne tik peršalimo, bet ir alerginės ligos, bronchinė astma, neurozė, migrena, inkstų ligos, nervinis tikas, vaikų elgesio problemos, virškinamojo trakto ligos.
 
Neneigia tradicinio gydymo
 
Visuomenėje vis dar gajūs mitai apie tai, kaip veikia homeopatija, nors šis gydymo būdas remiasi daugiau nei 200 metų patirtimi ir šiuolaikinėmis mokslo žiniomis. Daugelyje Europos šalių, ypač Vokietijoje, kuri ir yra homeopatijos tėvynė, šis metodas užima labai svarbią vietą medicinos praktikoje, o visose senojo žemyno šalyse homeopatija pasikliauja daugiau nei 30 milijonų žmonių. Dabar, augant pasitikėjimui natūralesnėmis gydymo priemonėmis, šis metodas taip pat populiarėja.
„Homeopatija dažnai yra supriešinama su tradicine medicina, tačiau tai nėra teisinga. Homeopatija neneigia tradicinės medicinos, ji ją papildo. Homeopatiniai vaistai tinkami vartoti su kitais vaistais ir visais atvejais atitinka vieną iš pagrindinių principų – nepakenkti. Be to, homeopatiniai preparatai dažniausiai neturi šalutinio poveikio. Taigi, gydymas laiku ir tinkamai parinktomis homeopatinių vaistų dozėmis dažniausiai būna efektyvus ir švelnus, o rezultatas ilgalaikis“, – sako med. m. dr. V. Dambrauskaitė-Gudavičienė.
 
 
  

Žymos: Vaistai, Emocijos, Gydymas

Komentarai

Naujausi straipsniai