Homeopatė ir sveikos mitybos specialistė Deimantė Rapalytė   |   2015-09-07

Imunitetą stiprinantys maisto produktai (Receptas)

  
Imunitetą stiprinantys maisto produktai (Receptas)
© Deimantės Rapalytės nuotr.

Ruduo jau čia - tad pats laikas pradėti rūpintis savo imuniteto stiprinimu! Homeopatė ir sveikos mitybos specialistė Deimantė Rapalytė siūlo į savo mitybos racioną įtraukti tam tikrus maisto produktus, kurių dėka jausitės puikiai! Štai jų sąrašas.

MINAS C
Vitaminas C tiesiogiai susijęs su stipriu imunitetu, tačiau ar žinojote, kad šio vitamino gausu ne tik citrusiniuose vaisiuose, bet ir žalios spalvos daržovėse, špinatuose, lapiniuose kopūstuose, paprikose, briuselio kopūstuose, netgi braškėse ir obuoliuose?
AVIŽOS IR PERLINĖS KRUOPOS
Šiose kruopose gausu beta-gliukanų, tam tikrų skaidulų, kurios turi antimikrobinių savybių ir antioksidantų. Būtina suvalgyti nors vieną šių kruopų porciją per dieną, kad pajaustumėte optimalų efektą.
 
ČESNAKAS
Jame esanti veiklioji medžiaga alicinas kovoja su įvairiomis infekcijomis ir bakterijomis. Jungtinėje Karalystėje atlikti tyrimai paliudijo šios daržovės naudą imuniteto stiprinimui. Užtenka dviejų česnako skiltelių per dieną, kad gautumėte reikalingą naudą.
 
PRIESKONIS CIBERŽOLĖ
Šis prieskonis pasižymi ypatingomis sveikatą gerinančiomis ir imunitetą stiprinančiomis savybėmis. Aktyvioji medžiaga kurkuminas kovoja su laisvaisiais radikalais, kurie žaloja ląstelių membranas. Tad dėkite ciberžolės į įvairius troškinius, sriubas ar kokteilius.
 
ANTIOKSIDANTAS BETA-KAROTINAS
Beta-karotinas organizme virsta vitaminu A, kuris labai reikalingas ne tik geram regėjimui, bet ir stipriam imunitetui. Daug beta-karotino turi visi raudonos, geltonos ar oranžinės spalvos vaisiai bei daržovės, tokie kaip abrikosai, burokėliai, morkos, moliūgai ar pomidorai.
Imunitetą stiprinantis kokteilis:
- 2 puodeliai špinatų
- 1/4 puodelis morkų
- 1 bananas
- 1/2 apelsino
- 1 puodelis vandens
- 2 puodeliai šviežių arba šaldytų braškių
- 1/2 puodelio šviežių arba šaldytų mėlynių
 
SKANAUS!
 
Daugiau homeopatės ir sveikatos mitybos specialistės patarimų ir receptų rasite jos „Facebook"
 
 
  

Žymos: Sveikata, Receptai

Komentarai

Naujausi straipsniai