Tiesa.com   |   Isteku.lt   |   2013-07-27

Gyvenu svetur. Kaip suorganizuoti vestuves Lietuvoje?

  
Gyvenu svetur. Kaip suorganizuoti vestuves Lietuvoje?
© Eglė Sabaliauskaitė

Laura ir Edgaras jau dešimtmetį gyvena Jungtinėje Karalystėje. Susitiko jie čia ir ateitį įsivaizduoja būtent čia. Jau keletą metų artimieji „spaudžia“ sumainyti žiedus, ir pagaliau jaunuoliai nusprendė tai padaryti. Kad prisiminimai išliktų ilgam, nusprendė nepamiršti lietuviškų šaknų ir vestuves iškelti gimtojoje žemėje. Be to, vestuvės gimtinėje kainuos žymiai pigiau, nei tokia pat šventė Didžiojoje Britanijoje. Tik štai grįžti anksčiau ir viską suorganizuoti trūksta laiko. Kaip tai padaryti? Patarimais dalijasi portalas nuotakoms www.isteku.lt

Civilinė metrikacija
Nors neseniai pradėjo veikti Metrikacijos paslaugų informacinė sistema (MEPIS), kurioje daug prašymų galima užpildyti internetu, bet santuokos prašymo ten pateikti vis dar negalima. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, prašymą santuokai turi įteikti abu asmenys, kartu atvykę į pasirinktą Civilinės metrikacijos biurą. Išimčių nėra, nepriimami nei įgaliojimai, nei kiti popieriai. Tad vieną kartą atvykti į Lietuvą prieš vestuves teks – tam, kad išsirinktumėte ir rezervuotumėte datą.
Jei santuoką planuojate tik bažnyčioje, galioja tokie pat reikalavimai. Be to, čia reikės išklausyti ir priešvedybinius kursus. Jei užsienyje gyvenate ilgiau nei 3 mėnesius, tuomet tai reikės padaryti ten (kursai lietuvių kalba vyksta Londone ir Dubline), o jei trumpiau arba išimtiniais atvejais – galite išklausyti nuotolinius kursus, tik jie trunka daug ilgiau. Geriausia, kreipkitės į savo kleboną ir apie viską su juo pasikalbėkite.
 
Nuo ko pradėti?
 
Paprasčiausia ir patogiausia – susirasti patikimą vestuvių organizatorių. Dar būdami Lietuvoje susitikite su juo, išdėstykite visus savo lūkesčius ir paprašykite parengti planą-viziją, kaip jis viską įsivaizduoja. Vestuvių organizatorius susitiks su visais tiekėjais, galės atsiųsti jums nuotraukų iš šventės vietų ir kitaip patarti.
Jei to nedarote, ruošdamiesi vestuvėms nebijokite ir nesidrovėkite prašyti draugų ar giminaičių pagalbos. Tikėtina, kad visi jus mylintys žmonės mielai prisidės prie šventės organizavimo ir jums palengvins tą naštą. Žinoma, jei kai kuriuos sprendimus palikote priimti jiems, vėliau nepykite dėl negražios staltiesės ar ne taip išdėstytų stalų.
Šventės vieta
 
Lietuvoje daugelis kaimo turizmo sodybų, kavinių ar restoranų turi savo internetinius puslapius. Pažangesni yra sukėlę daugybę nuotraukų, taip pat pateikę meniu ir aprašę kitas paslaugas, kurias gali pasiūlyti.
www.atostogoskaime.lt rasite daug sodybų, kurias galite pasirinkti pagal vietovę, vietų skaičių, o jų lygį vietoj tradicinių viešbučių žvaigždučių čia rodo gandriukai.
www.meniu.lt ar www.restoranai.lt rasite kavinių ir restoranų sąrašus, atsiliepimus apie juos, meniu.
www.priejuros.lt turi vieną didžiausių duomenų bazių apie pajūrio viešbučius, sodybas ar nuomojamus namus.
www.isteku.lt rasite daugelį įvairių sričių tiekėjų ir specialistų, kuriems galėsite parašyti elektroniniu paštu, pamatyti jų darbų nuotraukas ar pasiteirauti forume kitų nuotakų nuomonės.
 
Kvietimai
Jeigu norite pataupyti, kvietimus pigiau atsispausdinti Lietuvoje ir paprašyti būsimų liudininkų ar kitų artimų žmonių, kad juos išsiųstų pagal jūsų sudarytą sąrašą. Be abejo, ir daug smagiau kvietimus gauti iš užsienio. Jei gyvenate kur nors pajūryje – į voką įpilkite žiupsnelį smėlio. O gal jūsų vietovė garsėja ypatingais saldumynais? Tuomet kiekvienam įdėkite po mažulytį saldainį. Kvietimais gali tapti atvirlaiškiai su jūsų gyvenamosios vietos įžymybėmis.
 
Apranga
 
Jei planuojate aprangą siūdintis ar pirkti, tai geriau daryti toje šalyje, kurioje gyvenate. Turėsite daugiau laiko apmąstymams ir apžiūrai. Jei vis dėlto planuojate nuomotis, aplėkite suknelių salonus, kai atvyksite pateikti santuokos prašymo. Išsirinkite vietas, kurios jums labiausiai patinka, iš šio sąrašo: http://www.isteku.lt/katalogas?%C5%BDymos=Vestuvin%C4%97s+suknel%C4%97s>
 
Floristas, transportas, fotografas, muzikantai, grožio paslaugos
 
Teks pasikliauti draugų rekomendacijomis ir įspūdžiu, susidarytu kalbantis per skype. Panaršykite www.isteku.lt idėjų puslapiuose – gal tai padės pirmučiausia nuspręsti, ko jūs norite. Išsirinkite keletą floristų, fotografų, muzikantų, transporto nuomos įmonių, grožio salonų ir paprašykite atsiųsti savo darbų, produktų pavyzdžių. Floristui vėliau nusiųskite keletą nuotraukų ir detalų aprašymą, kokios puokštės norėtumėte. Su fotografais ir muzikantais rekomenduojame pasikalbėti, nes labai daug lemia abipusė simpatija. Kirpėjai ir vizažistei taip pat iš anksto nusiųskite nuotraukas, kad ji žinotų, ko norite, susitarkite dėl susitikimo iki vestuvių, kai tik būsite Lietuvoje. Taip pat geriau iš anksto aptarti jūsų lūkesčius ir išsiaiškinti fotografo ir muzikantų požiūrį į darbą. Nepamirškite sudaryti sutarčių, pervesti avanso, kad būtumėte tikri, jog susitarimas galios.
Dovanėlės svečiams
 
Būtinai pasirūpinkite jomis užsienyje! Nupirkite savo gyvenamosios šalies ar vietovės suvenyrų ar jūsų ten atrastų ir pamėgtų daiktų ar produktų. Žinoma, jei vestuvės turi temą, nederančią su jūsų gyvenimu užsienyje, sugalvokite, ko reikės, užsakykite elektroniniu paštu, o atsiimsite atvykę.
 
Kada atvykti?
 
Optimaliausias laikas – savaitė prieš vestuves, bet realiausia – trys dienos iki ceremonijos. Svarbu išsimiegoti, ypač jei keitėte laiko juostas. Taip pat pasilikite laiko susitikimui su tėvais, liudininkais ar pulku. Dažnai ir draugai nori surengti lietuvišką bernvakarį ar mergvakarį, tik jokiu būdu neleiskite, kad jis vyktų dieną prieš vestuves. Tik filmuose intriguojamai atrodo pagirių kankinamas jaunikis ar nuotaka, vos nepramiegoję vestuvių.
  

Žymos: Vestuvės užsienyje, Vestuvės Lietuvoje, Vestuvės

Komentarai

Naujausi straipsniai