Tiesa.com   |   BBC   |   2014-10-01

Ebolos virusas pasiekė JAV

  
Ebolos virusas pasiekė JAV Medikai tikisi suvaldyti virusą izoliavę paciento artimuosius 21 dienai.

Patvirtintas pirmasis Ebolos viruso atvejis už Afrikos ribų ,skelbia BBC. Pavojingas virusas diagnozuotas ligoniui Dalase (Teksaso valstija), patvirtino Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ligų kontrolės ir prevencijos centras.

Pareigūnų teigimu, pacientas izoliuotas ir gydomas vienoje Dalaso ligoninių, rašo BBC. Manoma, kad vyras, kurio tapatybė neatskleidžiama, užsikrėtė Liberijoje, kur lankėsi prieš porą savaičių.
„Asmeniui, atkeliavusiam iš Liberijos, JAV diagnozuota Ebola“, - trečiadienio naktį sakė Ligų kontrolės ir prevencijos centro vadovas Thomas Friedenas.
 
Pasak T. Friedeno, vyras išvyko iš Liberijos rugsėjo 19 d. Į JAV jis atvyko aplankyti giminaičių, tuo metu jokių viruso simptomų nejautė. Simptomai pacientui pasireiškė tik rugsėjo 24 d., rugsėjo 28 d. jis atsidūrė Teksaso ligoninėje, kur buvo izoliuotas.
 
Preliminariais duomenimis, pacientas nebuvo vienas iš gydančių Ebolos virusu užsikrėtusius asmenis Liberijoje. Specialistai šiuo metu stengiasi išsiaiškinti, su kuo pacientas turėjo kontaktą ir ištirti, ar tie asmenys taip pat nėra užsikrėtę Ebolos virusu - jie bus stebimi 21 dieną. T. Friedeno teigimu, tikėtina, jog šeimos nariai, turėję tiesioginį kontaktą su apsikrėtusiu asmeniu, taip pat susirgs Ebola per artimiausias savaites.
 
„Aš neabejoju, kad mes sukontroliuosime šį Ebolos atvejį, todėl virusas neišplis šioje šalyje. Mes jį sustabdysime čia“,-kalbėjo T. Friedenas.
Naujausiais PSO duomenimis, nuo šio viruso Vakarų Afrikos šalyse mirė 2 917 žmonės, užsikrėtė beveik 6 tūkst. asmenų. JAV prižadėjo Vakarų Afrikos šalims nusiųsti 3 tūkst. karių, padėsiančių kovoti su mirtina liga.
 
 
  

Žymos: JAV, Liga, Ebola

Komentarai

Naujausi straipsniai