Parengė Edita Lankauskienė   |   2012-09-02

Dietologai sukūrė naują idealios figūros formulę

  
Dietologai sukūrė naują idealios figūros formulę Prieš imantis dietų, reikėtų prisiminti matematiką.

Kūno masės indeksas (KMI) – tai ūgio ir svorio santykis, apskaičiuojamas pagal šią formulę: KMI = svoris (kg):ūgis² (m), kitaip tariant, svorį, išreikštą kilogramais, padalijus iš ūgio, pakelto kvadratu (išreikšto metrais). Daugybę metų dietologai pagal šią formulę įvertindavo, ar žmogaus svoris yra per mažas, ar normalus, ar yra antsvoris, ar nutukimas.

Tačiau dabar paaiškėjo, kad šis metodas paseno, nes apskaičiuojant neatsižvelgiama į raumenų masę, riebalų pasiskirstymo organizme ypatumus bei kūno struktūrą.
Bristolio mokslininkai pasiūlė naują rodiklį, kuris be paklaidos nustato, ar žmogui reikia lieknėti, ar priaugti svorio. Tai kūno formos indeksas – ABSI (A Body Shape Index). Norint apskaičiuoti ABSI reikia talijos apimtį (centimetrais) padalyti iš ūgio (centimetrais) kvadratinės šaknies ir padauginti iš kūno masės indekso kubinės šaknies kvadrato.
 
Gauti duomenys akivaizdžiai parodys, kodėl moterims, kurių pilvas didelis, o kojos plonos, reikia numesti svorio, nors jų kūno masės indeksas ir neviršija normos.
 
 
  

Žymos: Edita Lankauskienė, Dieta

Komentarai

Naujausi straipsniai