Tiesa.com   |   2015-11-12

Ar žinote, kuo naudingas juodasis serbentas?

  
Ar žinote, kuo naudingas juodasis serbentas? Ar žinote, kuo naudingas juodasis serbentas?

Šios mažos violetinės uogos yra stebuklingos, nesvarbu, kur ir kaip jas panaudosite – gamindami kompotą, tirštą kokteilį ar patiekdami su kepta antimi. Net ir po užšaldymo jose išlieka vitaminų bomba. Juoduosiuose serbentuose yra daug antioksidantų, ypač antocianinų, kurie yra naudingi širdies ir kraujagyslių veiklai, smegenims, regėjimui ir šlapimo takų sveikatai. Štai 5 priežastys, kodėl jūs turėtumėte juos įtraukti į savo mitybą.

Imuniteto stiprinimas
Juoduosiuose serbentuose yra keturis kartus daugiau vitamino C nei apelsinuose ir netgi 33 kartus daugiau negu mėlynėse!
 
Mokslininkai nustatė, kad šias uogas valgiusiems žmonėms pagerėjo nuotaika ir dėmesio sutelkimas. Ne gana to, sumažėjo protinis nuovargis. 140 gramuose pasaldintų virtų juodųjų serbentų yra 182 miligramai vitamino C – dvigubai daugiau negu rekomenduojama žmogui per parą. Juk visi žinome, kad imuninei sistemai pagerinti būtina gauti vitamino C.
 
Širdies ir kraujagyslių darbas
 
Antocianinai, juodiesiems serbentams suteikiantys tamsią raudoną spalvą, taip pat yra stiprūs antioksidantai, mažinantys riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Kiti komponentai, vadinami procianidinais, išlaiko kraujagyslių elastingumą. Šios uogos yra ir puikus kalio šaltinis, kuris padeda normalizuoti kraujo spaudimą.
Skatina smegenų veiklą
 
Super sveiki antocianinai juoduosiuose serbentuose taip pat gali padėti apsaugoti nervų ląsteles ir suaktyvinti smegenų veiklą. Tad į savo racioną įtraukę šias uogas, galite tapti netgi protiškai judresniais.

Pagalba odai
 
Juodieji serbentai taip pat puikuojasi draugiškų odai produktų sąrašo viršuje. Juose esantys antocianinai ir vitaminas C sustiprintų kolageno veiklą ir stangrina odą. Nėra garantijos, kad uogos padės atsikratyti raukšlių, tačiau be jokios abejonės, įtrauktos į žmogaus mitybą, jos stabdo odos senėjimą.

Treniruočių pagerinimas
 
Yra įrodymų, kad juodieji serbentai yra puikūs pagalbininkai sportininkams. Mokslininkai iš Chichesterio universiteto pastebėjo teigiamą juodųjų serbentų kapsulių poveikį bėgikų ištvermei. Pagal tyrimų rezultatus, neprofesionalūs bėgikai, vartodami šį papildą, galėjo bėgti 10 proc. ilgiau, nei įprastai. Ekspertai spėja, kad juodieji serbentai sumažina oksidacijos sukeliamą stresą ir nuovargį sporto metu bei padeda kraujotakos sistemos darbui.
 
  

Žymos: Sveikata, Jis ir Ji, Juodieji serbentai

Komentarai

Naujausi straipsniai