Tiesa.com   |   2016-05-21

8 patarimai norintiems sveikai maitintis

  
8 patarimai norintiems sveikai maitintis Valgykite įvairų maistą, neužsisėdėkite ties vienu patiekalu, apie kurį išgirdote per televizorių.
Sveiki pusryčiai yra neatsiejama subalansuotos mitybos dalis, kuri suteikia daug vitaminų ir mineralų, kurių reikia sveikam kūnui.

Artėjant vasaros sezonui dauguma žmonių stengiasi atgauti per žiemą prarastas kūno formas ir vėl žengti į sveiko maitinimosi pasaulį. Šie 8 naudingi patarimai padės jums maitintis sveikiau.

Sveikos mitybos raktas slypi pagrinduose:
• Suvartokite atitinkamą kiekį kalorijų per dieną priklausomai nuo jūsų aktyvumo. Taip jūs subalansuosite savo gaunamas ir sudegintas kalorijas. Jeigu valgysite ir gersite gėrimus, kuriuose gausu saldiklių, dažiklių ir kitų cheminių priemaišų, jūs priaugsite svorio, o jeigu valgysite per mažai – svorį numesite. Suaugusiam žmogui per dieną rekomenduojamas kalorijų kiekis yra 2 500Kcal. Tačiau dauguma suaugusių suvartoja didesnį kalorijų kiekį, ko pasekoje priauga nereikalingų kilogramų.
 
• Valgykite įvairų maistą, neužsisėdėkite ties vienu patiekalu, apie kurį išgirdote per televizorių. Sveiko maisto piramidė yra tikrai didelė, todėl valgant įvairesnį, bei sveikesnį maistą, jūsų organizmas bus aprūpintas naudingomis medžiagomis.
 
Rinkitės krakmolingus angliavandenius
 
Krakmolingų angliavandenių turintis maistas turėtų sudaryti trečdalį jūsų suvartojamo maisto. Į šią maisto kategoriją įeina bulvės, duona, ryžiai, makaronai ir grūdai. Rinkitės pilnagrūdžius produktus (arba valgykite nenuskustas bulves): Jose daugiau skaidulų ir palaiko sotumo jausmą ilgesniam laikui. Stenkitės kiekvieno valgio metu pridėti krakmolo turinčius produktus.
Valgykite daug vaisių ir daržovių
 
Rekomenduojama suvalgyti penkias porcijas skirtingų vaisių ir daržovių per dieną. Tai skamba daug paprasčiau, negu atrdo. 150ml stiklinė nesaldintų 100proc. vaisių sulčių galima skaičiuoti kaip vieną porciją. Taip pat daržovės, kurios yra patiekiamos su maistu irgi skaitosi. Kodėl gi nepasipjausčius banano prie rytinės avižinės košės?
 
Valgykite daugiau žuvies, įskaitant ir riebesnę žuvį
 
Žuvis yra labai geras baltymų šaltinis, bei turi daug vitaminų ir mineralų. Taikykitės suvalgyti bent jau žuvies porcijas per savaitę, įskaitant ir vieną porciją riebesnės žuvies (pvz.: Karpis, lašiša). Riebi žuvis savyje turi naudingų širdžiai Omega-3 riebalų rūgščių. Galite rinktis šviežią, šaldytą ar konservuotą žuvi, pavyzdžiui tuną, rają, jūrinę lydeką. Stenkitės rinktis kuo įvairesnę žuvį.
Sumažinkite sočiųjų riebalų kiekį
 
Kiekvienam žmogui reikalingi riebalai, bet reiktų atkreipti dėmesį į suvartojamą kiekį ir rūšį. Yra dvi riebalų rūšys: sotieji ir nesotieji. Per didelis sočiųjų riebalų kiekis gali padidinti cholesterolio kiekį kraujyje, dėl kurio gali atsirasti širdies ligos. Vidutinio sudėjimo vyrui reikia suvartoti ne daugiau 30g sočiųjų riebalų. Tuo tarpu vidutinio sudėjimo moteriai užtenka 20g. Šios rūšies riebalų galime aptikti kietame sūryje, pyraguose, sausainiuose, dešrelėse, svieste ir t.t. Vartokite produktus, kuriuose nėra sočiųjų riebalų: avokadas, daržovių aliejus, riebi žuvis.
 
Taip pat pastoviai valgant maistą ar geriant gėrimus, kuriuose gausu cukraus, jūs rizikuojate nutukti ir susigadinti dantis. Cukraus turintys produktai, įskaitant ir alkoholinius gėrimus, turi didelę energinę vertę( skaičiuojant kalorijomis). Vartojant šiuos produktus dažnai, galimybė priaugti svorio yra labai didelė.
Vartokite ne daugiau 6g druskos per dieną
 
Didelis suvartojamos druskos kiekis gali padidinti kraujo spaudimą. Žmonės, turintys aukštą kraujo spaudimą, gali susirgti širdies ligomis arba gauti infarktą. Net jeigu jūs ir nevartojate druskos savo racione, jūs galimai vistiek vartojate per daug. Dažniausiai druskos galime rasti produktuose, kuriuos perkame parduotuvėje, pavyzdžiui dribsniai, sriubos, duona ir padažai.
 
Naudokitės ant produkto esančiomis etiketėmis, kad sumažintumėte druskos kiekį.
Būkite aktyvūs ir tinkamo svorio
 
Fizinis aktyvumas gali padėti palaikyti tinkamą kūno svorį. Buvimas aktyviu nereiškia, kad jums reikės prakaituoti valandų valandas sporto salėje. Stenkitės daugiau judėti, pavyzdžiui išlipkite viena stotele anksčiau ir pasivaikščiokite. Aktyvus gyvenimo būdas gali padėti jums sumažinti širdies ligų, diabeto ir infarkto tikimybę. Po aktyviai praleistos dienos neapdovanokite savęs aukšto kaloringumo maistu. Jeigu jaučiatės alkanas, suvalgykite mažo kaloringumo, tačiau pilnumo jausmą suteikiančius produktus.
 
Gerkite daug vandens
 
Mūsų organizmui reikia didelio kiekio skysčiu tam, kad kūnas nedehidratuotų. Maisto ekspertai rekomenduoja kiekvieną dieną išgerti 6-8 stiklines vandens. Visi nealkoholiniai gėrimai tinka, tačiau vanduo arba neriebus pienas yra geriausias pasirinkimas.
 
Stenkitės vengti gazuotų gėrimų, kuriuose gausu cukraus ir kalorijų. Netgi saldiklių neturintys sulčių gėrimai turi didelį cukraus kiekį, todėl apsistokite ties 150ml sulčių riba per dieną.
 
Nepraleiskite pusryčių
 
Kai kurie mano, jog nevalgydami pusryčių atsikratys nereikalingų kilogramų. Tyrimai teigė, kad būtent pusryčių dėka galima atsikratyti nereikalingų kilogramų. Sveiki pusryčiai yra neatsiejama subalansuotos mitybos dalis, kuri suteikia daug vitaminų ir mineralų, kurių reikia sveikam kūnui.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Sveika Mityba

Komentarai

Naujausi straipsniai