Tiesa.com   |   aj-receptai.blogspot.lt   |   2017-01-31

Sūrio tortas su vyšniomis

  
Sūrio tortas su vyšniomis
© aj-receptai.blogspot.lt nuotr.
Sūrio tortas su vyšniomis.

Šiuos tortus galėčiau valgyti pusryčiams, pietums ir vakarienei. Esu išbandžius jų daugybę. Šis yra labai paprastai padaromas ir nepaprastai skanus. Uogas naudoju vasarą užsišaldytas. Tad dalinuosi su Jumis!

Šį tortą galima daryti su maskarpone, Philadelphia sūriu, kremine varške pyragams.
24 cm. apvaliai formai reikės:
 
Pagrindui:
 
250 gr. sausainių (Selgos, Gaidelio tipo)
100 gr. sviesto
 
Kremui:
1 kg. kreminės varškės kepiniams (arba maskarponės, Philadephios sūrio)
5 kiaušiniai
200 gr. cukraus
400 ml. grietinėlės 35-36%
30 gr. krakmolo
1 a.š. vanilinio cukraus
žiupsnelis druskos
 
Vyšnių užpilui:
 
300 gr. vyšnių (kiekis neatšildytų)
2 v.š. citrinos sulčių
100 gr. cukraus
2 v.š. krakmolo
150 ml. vandens
 
Pagrindas. Sausainius sumalame blenderiu. Sumaišome su išlydytu sviestu. Kepimo formos dugną išklojame kepimo popieriumi. Beriame sausainius, gerai juos prispaudžiame ranka prie dugno ir sienelių kraštų. Pagrindą kepame 160°C įkaitintoje orkaitėje 15 min. Ištrauktą atvėsiname.
Kremas. Kol kepa pagrindas, ruošiame kremą. Kiaušinius lengvai išplakame su cukrumi, vanile ir druska. Šaukštu sumaišome su maskarpone ir grietinėle. Suberiame ir išmaišome krakmolą. Kepimo formą apvyniojame folija. Pilame ant pagrindo kremą. Statome pyragą į didesnę formą, pripiltą karšto vandens (vandens turi būti maždaug iki pusės pyrago formos), dedame į iki 160°C įkaitintą orkaitę ir kepame apie 1 val. 20 min. (iškepusio torto kraštai būna tvirti, o viduriukas turi šiek tiek judėti, žiūrėkite laiką pagal savo orkaitę). Palaikome jį praviroje orkaitėje 20 min., po to išimame, visiškai atvėsiname ir dedame į šaldytuvą (geriausia nakčiai).
 
Vyšnių užpilas. Krakmolą išmaišome vandenyje. Visus produktus pilame į puodą, užviriname ir maišydami paverdame kelias minutes, kol skystis ima tirštėti. Atvėsiname ir užpilame ant torto.
 
P.S. Esu šį tortą darius su maskarpone, Philadelphijos sūriu, kremine varške pyragams. Visi variantai skanūs. Kas man labiausiai patinka - naudojant vis kitokias uogas gaunamas kaskart vis kitoks tortas.
 
 
 
 
  

Žymos: Receptas, Sūrio tortas su vyšniomis

Komentarai

Naujausi straipsniai