Tiesa.com   |   2015-09-05

„Šarlotė“ – obuolių pyragas

  
„Šarlotė“ – obuolių pyragas
© Flikcr.com
Obuolių pyragas ir įprastą dieną gali paversti švente.
Skanaus!

Po truputį atkeliauja obuolių sezonas ir kaip tyčia, šiemet numatomas gana gausus derlius, tad raitokite rankoves ir savaitgaliui išsikepkite paprastą, tačiau nuostabaus skonio obuolių pyragą – „Šarlotė“.

Obuolių šarlotei reikės:
6 didelių rūgštesnių obuolių;
3 didelių kiaušinių;
190 g cukraus;
125 g miltų;
1 a.š. vanilės ekstrakto;
malto cinamono;
cukraus pudros;
Pirmiausia, kepimo formos dugną reikia iškloti kepimo popieriumi ir ištepti minkštu sviestu. Kraštus taip pat ištepti sviestu bei pabarstyti miltais arba džiūvėsėliais.
 
Orkaitę įkaitinti iki 180 °C.
 
Kiaušinius su cukrumi išplakti mikseriu, kol plakinio gerokai padaugės ir pasidarys puri, tiršta masė. Tuomet įpilti vanilės ekstrakto ir dar paplakti. Miltus persijoti, ir suberti į plakinį, atsargiai išmaišyti mediniu šaukštu. Trumpam palikti, kad išbrinktų miltai.
 
Obuolius nuplauti, nulupti, išimti sėklalizdžius, supjaustyti ketvirčiais ir susmulkinti mažais gabaliukais. Paruoštus obuolius suberti į kepimo formą. Ant viršaus supilti tešlą ir tolygiai paskirstyti ant obuolių. Šauti į orkaitę maždaug valandai, kol tikrinant smeigtukas nebesivels tešla.
Iškepusį pyragą keletą minučių palikti orkaitėje, o paskui išėmus apie 10 min. vėsinti formoje. Po to, belieka tik pjaustyti ir ragauti. Patiekti galite su plakta grietinėle ar ledais. Skanaus!
 
 
  

Žymos: Obuolių pyragas, Šarlotė

Komentarai

Naujausi straipsniai