tiesa.com   |   2014-04-10

Pirmieji konkurso „Mūsų šeimos Velykų patiekalas“ dalyviai 

  
Pirmieji konkurso „Mūsų šeimos Velykų patiekalas“ dalyviai Pagrindinis konkurso prizas - receptų knyga.

Gilias tradicijas turinčių Velykų stalą kiekviena šeima puošia skirtingai. Žinoma, niekur neapsieinama be margintų kiaušinių, tačiau TIESA kviečia pasidalinti skaitytojus tik jų šeimai, giminei ar draugų ratui įprastais šventinių skanėstų receptais.

 Kiekvieną konkurso savaitės ketvirtadienį skaitytojų receptai bus skelbiami portale www.tiesa.com bei TIESOS „Facebook” anketoje, adresu Facebook.com/tiesa.news ir laikraštyje „Tiesa“.
Savaitės laimėtoją išrinks „Facebook“ lankytojai. Daugiausiai dėmesio sulaukęs ir „like“, „share“ bei komentarų surinkęs savaitės receptas pateks į finalą, kurio laimėtojui atiteks pagrindinis prizas. Konkurso nugalėtojas bus skelbiamas balandžio 27 d.
 
Pristatome pirmosios savaitės dalyvius.
 
Kristinos Velykiniai viščiukai
 
Sudėtinės dalys:
 
Kiaušiniai
Morkos
Nemalti pipirai
Šviežios daržovės papuošimui.
 
Gaminimas:
 
Kiaušinius išvirti, nulupti ir atvėsinti. Iš virtų ar šviežių morkų griežinėlių išpjaustyti skiauteres bei snapelius, juos įsmeigti į kiaušinius. Iš nemaltų pipirų padaryti akytes. Viščiukus sutupdyti į mėgstamomis daržovėmis puoštą lėkštę.
 
Laimos naminis majonezas
 
 
Sudėtinės dalys:
 
2 kiaušiniai
350 ml. aliejaus
1 citrinos sulčių
½ arb. šaukšt. garstyčių
Druskos, pipirų pagal skonį
Krienų, krapų, česnakų – pagardinimui, jei norisi įmantresnio skonio
Gaminimas:
 
Kambario temperatūroje laikytų kiaušinių trynius atskiriame nuo baltymų (jų neprireiks, galime atidėti pyrago kepimui). Plakimo šluotele išplakti juos su garstyčiomis ir prieskoniais. Plakant po valgomąjį šaukštą pilti aliejų ir jį labai gerai įmaišyti į trynius. Kitą šaukštą pilti tik kai bus išmaišytas ankstesnis. Pradėjus tirštėti į masę įmaišyti citrinos sultis. Majonezas bus tuo tirštesnis, kuo ilgiau plaksite. Pabaigus gaminį, į jį galima įmaišyti norimų prieskonių – sutrintą česnako skiltelę, smulkintų krapų ar krienų. Majonezą galima pasigaminti ir greičiau – elektriniu maišikliu. Svarbu aliejų pilti ne visą iš karto, o plona srovele nuolat plakant.
 
Liežuvio užkanda pagal Mariją
 
 
Sudėtinės dalys:
 
Kiaulės liežuvis
1/3kopūsto
Marinuotų agurkėlių pagal skonį
Stiklinė konservuotų žirnelių
Majonezas
 
Gaminimas:
 
Kopūstus supjaustyti šiaudeliais, truputį pasūdyti ir kelias valandas palaikyti šaltai. Liežuvį išvirti, nulupti odą ir atvėsinus supjaustyti šiaudeliais. Į lėkštę produktus dėti sluoksniais. Pirmiausia tiesti kopūstus, ant jų viršaus užberti pusę pjaustyto liežuvio, uždėti majonezo, suberti žirnelius, riekelėmis pjaustytus agurkus, o ant jų – likusį liežuvį. Užkandą puošti majonezu, patiekti su juoda duona.
 
 
 
 
  

Žymos: Konkursas, Receptai

Komentarai

Naujausi straipsniai