Edita Lankauskienė   |   2015-06-21

Pasimėgaukime sveikais sumuštinukais!

  
Pasimėgaukime sveikais sumuštinukais!
© Flikcr.com
Duona kuo puikiausiai tiks su įvairiausiomis daržovėmis.
Specialistai pataria vengti plačiai paplitusių duonos sumuštinių su mėsa.

Duonos riekė su įvairiais priedais gali būti puikus pusryčio valgis ar priešpiečio užkandis. Tiesa, specialistai pataria vengti plačiai paplitusių duonos sumuštinių su mėsa. Jos nereikėtų derinti ir su liesa žuvimi ar kiaušiniais, kaip dauguma esame įpratę. Užtat duona kuo puikiausiai tiks su įvairiausiomis daržovėmis. Štai keletas patarimų, ką galime dėti ant duonos.

Duonos riekę užtepame gerai sunokusiu avokado sluoksneliu, pabarstome šviežia saldžiąja paprika ir trupučiu druskos.
Duonos riekelę plonai užtepame sviestu, užbarstome truputį druskos ir uždedame šviežių ridikėlių griežinėlių. Beje, kas mėgsta, visuomet šiuos sumuštinius gali paskaninti šviežiais krapais.
 
Duonos riekelę uždengiame salotos lapu, ant jo dedame plonai supjaustytus pomidorų (agurkų, cukinijų ir kt. daržovių) griežinėlius. Galime paskaninti silkės gabalėliu.
 
Duonos riekelę užtepame plonu sviesto sluoksneliu ir pabarstome smulkintais česnakais ar, jei labiau patinka, svogūnais. Jei suvalgę tokį sumuštinuką dar pakramsnosime žalių petražolių lapelių, nereikės baimintis dėl aplinkiniams nemalonaus kvapo.
 
Dabar vis dažniau akcentuojama, kad geriausia rinktis bemielę duoną, ypač jei norite numesti svorio. Mielinių gaminių turėtų ypač vengti sergantieji kepenų ir tulžies pūslės ligomis bei turintieji polinkį į grybelines infekcijas.
 
  

Žymos: Daržovės, Duonos sumuštiniai

Komentarai

Naujausi straipsniai