Tiesa.com   |   travelplanet.lt   |   2016-03-20

Ko tikimės iš savo atostogų kelionių?

  
Ko tikimės iš savo atostogų kelionių?
© google.com
Kelionėse viskas priklauso tik nuo žmogaus asmeninių savybių ir požiūrio.
Laimė kelionės metu nepriklauso nuo to, ar brangią kelionę įsigyji, ar važiuoji prie jūros, ar į kalnus...

Pavasarėja, artėja ir atostogų metas. Kur išsiruošime šįkart ir su kokiais jausmais grįšime? Ar laimingi ir pailsėję, ar galbūt viskuo nusivylę ir nepatenkinti, kaip kartais nutinka?

Didžiausioje pasaulio turizmo parodoje „ITB Berlin“ buvo pristatytas įdomus dr. Martino Lohmano tyrimas apie tai, kaip kelionės įtakoja mūsų laimės jausmą. Tyrime dalyvavo 7500 žmonių.
Pirmiausiai jie buvo paklausti, ko gi tikisi iš savo atostogų kelionių? Štai keletas iš populiariausių atsakymų:
Pabėgti nuo gyvenimo (66 proc.)
Saulės ir vandens (67 proc.)
Laiko sau ir vienas kitam (64 proc.)
Pagerinti sveikatą (47 proc.)
 
Kitas svarbus klausimas buvo, ar keliaudami žmonės patyrė laimę? Laimė galėjo būti apibūdinama įvairiai. Paaiškėjo, kad:
 
75 proc. keliautojų keliaudami pailsėjo ir atsigavo;
58 proc. keliaudami jautėsi puikiai;
44 proc. keliauninkų patyrė laimės akimirkų.
 
Bet įdomiausias išvadas tyrimo autoriai padarė analizuodami, į kokias gi keliones vyko tiek „laimingieji“, tiek „nelaimingieji“ (kurie kelionėje nepatyrė nei vienos iš laimės „formų“) respondentai. Pasirodo, jų kelionės niekuo nesiskyrė!
Taigi laimė kelionės metu nepriklauso nuo to, ar brangią kelionę įsigyji, ar važiuoji prie jūros, ar į kalnus, keliauji ilgai ar trumpai, vienas, su šeima ar su grupe. Viskas priklauso tik nuo žmogaus asmeninių savybių ir požiūrio!
 
Šis mokslinis tyrimai visiškai patvirtina tai, ką paprastai sako savo keliautojams kelionių organizatoriai, kelionių vadovai ir gidai. Be abejo, jie padaro viską, ką gali, kad kiekviena kelionė būtų puiki. Tačiau 50 procentų kelionės sėkmės priklauso nuo pačių keliautojų, nuo to, kaip jie reaguos į nedidelius nesklandumus ar netikėtumus, kurių tikrai visada būna keliaujant, ir ypač – išsiruošus į kitų, mums nesuprantamų kultūrų šalis.
 
Piktintis ar pasidžiaugti, kad viskas baigėsi puikiai? Burbėti, ar mėgautis smagia akimirka? Ką prisiminsime po kelionės – ar kad kambaryje nebuvo padėtų rankšluosčių ir teko leistis į registratūrą jų prašyti, ar kad matėme nuostabų saulėlydį?
 
Negadinkime sau atostogų negatyviomis emocijomis dėl smulkmenų. Juk sugrįžę namo tais įspūdžiais gyvensime iki pat kitos kelionės!
Parengta pagal www.travelplanet.lt
  

Žymos: Atostogos, Kelionės

Komentarai

Naujausi straipsniai