Tiesa.com   |   2016-12-02

Kepta kalėdinė žąsis

  
Kepta kalėdinė žąsis
© Flickr.com nuotr.

Daugumoje šalių, tarp jų ir Jungtinėje Karalystėje, ant Kalėdų stalo dedama kepta žąsis. Tai kainuoja, užima laiko, bet juk Kalėdos – ypatinga proga, tad pinigų ir pastangų gailėti neverta, o skonis – vertas!

Reikės:
šviežios arba šaldytos žąsies
druskos
šviežiai maltų juodųjų pipirų
morkų, saliero stiebų, česnako galvos, čiobrelių, šalavijų.
 
Jeigu perkama šaldyta žąsis, ją bent parą reikia palaikyti šaldytuve, kol palaipsniui atsileis, o prieš kepimą – dar apie porą valandų kambario temperatūroje. Nuo išdarinėto paukščio reikėtų pašalinti kuo daugiau riebalų (papilvėje jų daugiausiai), o odą smeigtuku subadyti kas maždaug 3 cm, kad jie nutekėtų kepant.
 
Odą įtrinti druska ir pipirais (negailėkite), į vidų įdėti stambiai pjaustytų morkų, saliero, nelukštentą česnako galvą, čiobrelių, šalavijo, kitų prieskonių. Kojas patariama surišti virvute, kad orkaitėje neužsidegtų varvantys riebalai.
 
Kepti nugarėle aukštyn iki 200 laipnsių įkaitintoje orkaitėje valandą, vėliau jį apversti ir kepti dar valandą. Po to sumažinti temperatūrą iki 180 laipsnių ir kepti dar 2,5 valandos.
Žasį patartina kepti ant grotelių ir po jomis palikti skardą riebalams nutekėti, juos reikėtų nusemti bent kas valandą. Jeigu kepama su obuoliais, juos sudėti iki kepimo pabaigos likus apie 40 minučių.
 
Patiekiama ant medinės lentelės.
 
Garnyrui – dažniausiai keptos bulvės, bet tai jau – šeimininkų išmonė.
 
Skanaus!
  

Žymos: Kalėdiniai receptai, Kepta kalėdinė žąsis

Komentarai

Naujausi straipsniai