Tiesa.com   |   2015-08-22

Kaip išsaugoti maisto produktus šviežius

  
Kaip išsaugoti maisto produktus šviežius
© Po vakarienės liko maisto likučių – užšaldykite juos.
Jei pastebite, kad išmetate per daug maisto, pabandykite vadovautis šiais patarimais ir nustebsite, kiek sutaupysite.

Pasirodo, jog vidutiniškai išmetame apie 10 proc. visų įsigytų maisto produktų. Jų kartais net neparagaujame, tad nuostoliai kas savaitę sudaro maždaug £5,48. Kaip suskaičiavo portalas mirror.co.uk, - tai jau £284,96 per metus. Pasinaudokite šiais paprastais patarimais, kaip sutaupyti ir nešvaistyti maisto produktų.

Atkreipkite dėmesį į galiojimo datas. Štai, ką jos iš tikrųjų reiškia:
Geriausia iki (angl. Best Before): Maistas, kuris pažymėtas, kaip geriausias iki tam tikros datos, gali būti vartojamas ir pasibaigus šiam terminui, tačiau gali būti ne toks šviežias, bet išmesti jo tikrai neverta, tad galite drąsiai valgyti.
 
Suvartoti iki (angl. Use By): Tai reiškia, kad produktą BŪTINA suvartoti iki nurodytos galiojimo datos pabaigos, jokiu būdu ne vėliau, net jei produktas atrodo gerai ir neturi blogo kvapo.
 
Be daugelio klaidinančių galiojimo datų, dėl kurių išmetama nemažai maisto produktų, egzistuoja ir kita problema – neteisingas produktų laikymas. Pavyzdžiui, šaldytuve laikoma duona sužiedėja greičiau, o ir kiaušinių ten laikyti tikrai nebūtina. Taip pat, kaip ir bulvių, kai kurių padažų, džemų. Visi šie produktai tik užima kitų produktų vietą šaldytuve.
 
Kitas svarbus dalykas - tai žinoti, ką galima užšaldyti ir ko ne. Sūris, pienas, ryžiai, jogurtas, grietinėlė ir bulvių košė – visi šie maisto produktai gali drąsiai keliauti į šaldiklį. Jei matote, kad lieka daug nesuvartotos duonos, užšaldykite ją, taip galėsite ilgiau mėgautis šviežia duona. Kiaušinius taip pat galima šaldyti, tačiau be lukšto. Geriausia įmušti kiaušinį į indelį ir tada užšaldyti.
Visi žinome, kad mėsos antrą kartą užšaldyti negalima, tačiau yra išimtis. Antrą kartą užšaldyti galima jau termiškai apdorotą mėsą: kepsnius, kotletus, virtą ar apkeptą mėsą.
 
Jei po vakarienės liko keptų pupelių ar laukdami savo eilės pajuodo bananai, neskubėkite jų išmesti, viską galite dėti į šaldiklį ir suvartoti vėliau. Beje, iš šaldytų bananų galite pasidaryti tikrai labai puikų desertą.
 
Jei pastebite, kad išmetate per daug maisto, pabandykite vadovautis šiais patarimais ir nustebsite, kiek sutaupysite.
  

Žymos: Patarimai šeimininkėms, Išmetamas maistas

Komentarai

Naujausi straipsniai