Tiesa.com   |   2015-08-15

Dabar karaliauja šparaginės pupelės!

  
Dabar karaliauja šparaginės pupelės!
© Flikcr.com
Šparagines pupeles paruošti visai nesunku.
Ankštinės daržovės turi daug antioksidantų ir padeda išvengti raukšlių bei lėtina visus organizmo senėjimo procesus.

Ar visi esate valgę šparaginių pupelių? Jei taip – labai gerai, jei ne – suskubkite jų paragauti jau šiandien! Mat šparaginės pupelės – labai vertingos, maistingos, bet kartu mažai kaloringos daržovės. Yra daug šparaginių pupelių veislių, o bendra jų ypatybė – visų jų neperaugusios ankštys tinkamos vartoti šviežios, gaminti garnyrams, troškiniams, netgi kepti pyragams, taip pat dėti į sriubas ar užšaldyti bei konservuoti žiemai.

Šparaginių pupelių nauda sveikatai seniai įrodyta: ankštyse yra skaidulų, kurios padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje, vitaminų ir mineralinių medžiagų, būtinų sveikiems kaulams ir akims.
Taigi, jei rūpinatės sveikata, šiandien pat įtraukite šparagines pupeles į savo savaitės mitybos racioną, juo labiau, kad dabar pats jų derliaus įkarštis.
 
Šparagines pupeles įvertino ir grožio puoselėtojai: tyrimais įrodyta, kad ankštinės daržovės turi daug antioksidantų ir padeda išvengti raukšlių bei lėtina visus organizmo senėjimo procesus.
 
Pupelėse yra daug vitamino C, skaidulų ir geležies, taip pat vitaminų A, D, E, B1, B2, B6, B12, PP, folio rūgšties, natrio, magnio, fosforo, kalio, kalcio, cinko, seleno ir jodo. 100 g virtų šparaginių pupelių turi maždaug 13 proc. rekomenduojamos vitamino C dienos normos. Kai trūksta vitamino C, žmogaus organizmas negali pasigaminti kolageno, tad ne tik suglemba oda, bet ir nusilpsta jungiamasis audinys, palaikantis ir stiprinantis odą, kaulus, sausgysles ir vidaus organus.
 
Gelsvosiose šparaginėse pupelėse yra kiek daugiau mangano ir augalinės kilmės geležies, o žaliose – daugiau vitamino A, karoteno ir liuteino. Pupelėse yra gyvybiškai svarbaus vitamino K, kuris būtinas stipriems kaulams.
Šparagines pupeles paruošti visai nesunku. Prieš gaminant pupelių ankštims nupjaustomi galiukai, jei reikia, išlupama sukietėjusi gyslelė palei ankšties ilgį ir ankštys apverdamos pasūdytame vandenyje. Beje, kai kas jas taip paruoštas labiausiai ir mėgsta valgyti. Tačiau šparaginės pupelės dera su daugeliu daržovių ir maisto produktų, su jomis galima pagaminti daugybę patiekalų.
 
Kulinarijos specialistai rekomenduoja jas ruošti su citrinų sultimis, sviestu, krapais, bazilikais, česnakais, svogūnais, grybais, sojų padažu, migdolais ir kiauliena.
 
  

Žymos: Sveikata, Receptai, Šparaginės pupelės

Komentarai

Naujausi straipsniai