Edita Lankauskienė   |   2014-02-23

Atnaujinkite savo blynų receptų kraitę!

  
Atnaujinkite savo blynų receptų kraitę! Blynai gali būti ne tik saldūs.

Senosiose lietuviškose kulinarinėse knygose, kurios buvo rašomos ir spausdinamos net nuo XVII amžiaus, pasak nepriklausomo kulinarijos eksperto Vincento Sako, rašoma, kad „blynas turi būti didelis, kaip saulė; apvalus, kaip saulė; raudonas, kaip saulė, karštas kaip saulė“ ir aiškinama, kad blynai yra vienas seniausių lietuvių pagonių apeiginių sakralinių valgių, kepamas nuo senų senovės per žiemos palydas, derliaus, galvijų vislumo ir raugo globėjo dievų garbei ant įkaitintų akmenų, o atsiradus krosnims, – ant skardų ir net lentų. Ir šiandien mes mėgstame blynus, o artėjančios Užgavėnės juk be jų tiesiog neįsivaizduojamos – juk tam ir vysime žiemą iš kiemo, kad prikviestume saulę ir pavasarį!

ai avižinių dribsnių mėgėjams
Per Užgavėnes avižinę košę gali puikiai pakeisti avižiniai blyneliai, jie ir sveiki, ir gardūs!
Jums reikės: 300 ml pieno, 160 g avižinių dribsnių, 2 kiaušinių, 2 obuolių, trupučio cukraus ir druskos bei aliejaus kepimui.
 
Dribsnius užpilkite karštu pienu ir palikite pridengtus šiltoje vietoje 1–1,5 val. Sutarkuokite obuolius, išplaktus kiaušinius sumaišykite su obuoliais ir dribsniais, įberkite cukraus ir druskos ir viską gerai išmaišykite. Kepkite ant įkaitinto aliejaus, patiekite su grietine, medumi ar uogiene.
 
Blynai vaisių mėgėjams
 
Jums reikės: 250 g miltų, 400 ml vandens, 1–2 šaukštų cukraus, 1 arb. š. vanilinio cukraus, 3 g sausų mielių, žiupsnelio druskos, 0,5 stiklinės aliejaus. Vaisių masei: 400 g obuolių, 300 g slyvų, rudojo cukraus – pagal skonį, 1 šaukšto medaus.
Miltus sumaišykite su mielėmis, cukrumi, vaniliniu cukrumi ir druska. Palengva supilkite šiltą vandenį ir viską gerai išplakę palikite išbrinkti. Tada supilkite aliejų, gerai išmaišykite ir dar palaikę apie 10–20 minučių iškepkite blynus.
 
Vaisių masei obuolius nulupkite, išimkite sėklalizdžius, slyvas perpjaukite per pusę, išimkite kauliukus. Vaisius supjaustykite nedideliais gabalėliais. Puode dviejuose šaukštuose vandens ištirpinkite rudąjį cukrų, sudėkite vaisius ir maišydami šiek tiek pašildykite. Galima įmaišyti ir medaus. Blynelius patiekite ant viršaus uždėję vaisių masės.
 
Blynai alaus ir grybų mėgėjams
 
Sako, per Užgavėnes lietuviai gerdavo alų. Na, o jei alaus gerti nesinori – paragaukite labai skanių alaus blynų!
Jums reikės: dviejų stiklinių šviesaus alaus, 150 g miltų, dviejų kiaušinių, keturių šaukštų pieno, druskos ir cukraus pagal skonį, 120 g grybų, grietinės, trupučio krapų, sviesto, gal ir mažųjų pomidorų.
Iš miltų, pieno, alaus, kiaušinių, druskos ir cukraus užmaišykite skystą tešlą., į ją sudėkite ir susmulkintus grybus. Kepkite blynus įkaitintoje sviestu išteptoje keptuvėje. Patiekite su šviežiais krapais apibarstyta grietine, galite papuošti mažaisiais pomidorais.
 
Blynai grikių mėgėjams
 
Jums reikės: keturių stiklinių grikių miltų, pusantros stiklinės vandens, dviejų stiklinių pieno,25 g mielių, šaukštelio cukraus ir druskos pagal skonį.
 
Į puodą suberkite 2 stiklines miltų, užplikykite juos dviem stiklinėmis verdančio vandens. Gerai išmaišę, kad neliktų gumuliukų, atvėsinkite maždaug iki kūno temperatūros. Pusėj stiklinės šilto vandens ištirpinkite mieles, supilkite į tešlą ir gerai išplakę uždenkite ir kuriam laikui palikite šiltoje vietoje.
Kai tešla pakils, suberkite likusius miltus, pieną, druską, cukrų, išmaišykite ir dar palaikykite šiltai, kol tešla pakils, o tada kepkite blynus.
 
  

Žymos: Maistas, Receptai,

Komentarai

Naujausi straipsniai