Parengė Edita Lankauskienė   |   2010-07-19

Vyšnia – vasaros viešnia

  
Vyšnia – vasaros viešnia

Ją skanu valgyti šviežią, bet šįkart siūlome pasigaminti keletą patiekalų. Juo labiau, kad vyšnių uogos labai vertingos. Jose gausu vitaminų C, PP, B, folinės rūgšties, kalio, vario, geležies, magnio.

Vyšnių arbata labai gerai gaivina. Sultis patariama gerti atsikosėjimui palengvinti. Šviežių vyšnių lapų dedama į konservuojamas daržoves, verdama lapų arbata. Tik kauliuke esančių sėklų nagalima valgyti, nes juose yra labai toksiškos ciano rūgšties, neleidžiančios į audinius pernešti deguonies.
Ypatinga vyšnių uogienė
 
Jums reikės: 2 kg vyšnių, 2 kg cukraus, 2 citrinų sulčių.
Iš vyšnių išimkite kauliukus. Vyšnias be kauliukų, Cukrų ir citrinų sultis kaitinkite ant mažos ugnies, kol pasidarys tirštokas sirupas, tada supilkite uogas be kauliukų, galite įtarkuoti šiek tiek citrinos žievelės. Viską užvirinkite, po to leiskite kiek pravėsti ir dar kartą užvirinkite. Turėsite nuostabaus aromato uogienės.
 
Vyšnių sirupas
 
Jums reikės: vyšnių lapų, 1 kg vyšnių, 1 kg cukraus, šaukšto citrinos rūgšties, 800 ml vandens.
Lapus ir vyšnias pavirkite 10 min., nukoškite ir sudėkite cukrų. Dar pavirkite keletą minučių , pridėkite citrinos rūgšties, užvirkite ir išpilstykite į stiklainius.
Žiemą, praskiedę vandeniu, galėsite mėgautis puikiu vasaros gėrimu.
 
Vyšnių sriuba
 
Jums reikės: litro vandens, stiklinės vyšnių, citrinos žievelės, melisos šakelės ir cukraus (pagal skonį).
Nuplautas vyšnias užvirinkite įmetę melisos šakelę, įberkite cukraus ir vėl trumpai užvirinkite. Kad vyšnios nepabaltų, į sriubą įberkite citrinos rūgšties ar išspauskite citrinos. Įdėkite atskirai išvirtų smulkių makaronų. Skanu valgyti ir šiltą, ir šaltą.
Apkepas su vyšniomis
 
Jums reikės: Stiklinės vyšnių be kauliukų, pakelio liesos varškės, poros šaukštų manų kruopų, poros šaukštų cukraus, 3 kiaušinių, trupučio kepimo miltelių ir druskos bei džiūvėsėlių skardai pabarstyti.
Viską, išskyrus vyšnias,  ištrinkite iki vientisos masės, paskui įmaišykite vyšnias. Sukrėskite į džiūvėsėliais išteptą skardą ir kepkite apie 25 min.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai