Tiesa.com   |   2011-04-21

Velykinės „bobos“ receptas

  
Velykinės „bobos“ receptas Šiandien Jums siūlome išbandyti tokį „skanų“ receptą.

Artėja pavasario puota –šv. Velykos. O ar mokate išsikepti tradicinį šventinį kepinį? Velykinių „bobų“ receptų gali būti ne vienas, bet svarbiausia, tai – mielinis pyragas, saldus, su daug razinų, aukštas, apačioje storesnis. Šiandien Jums siūlome išbandyti tokį „skanų“ receptą.

Jums reikės:
1 kg miltų, 21 g sausų mielių,
600 g pieno, 100 g
smulkintų migdolų,
6–8 kardamono grūdelių,
5 trynių,
1 kiaušinio,
200 g sviesto,
200 g cukraus,
200 g razinų,
1 citrinos,
2 arbatinių šaukštelių druskos.
 
Miltus persijokite. Mieles sudėkite į šiltą vandenį. Po truputį į pieną pilkite miltus, druską, žiupsnelį cukraus. Užminkykite tešlą, valandai padėkite šiltai. Kiaušinio trynius išplakite su cukrum, plakdami supilkite aptirpusį sviestą, smulkintus migdolus, smulkintus kardamonus, nutarkuotą citrinos žievelę. Šitą sviesto-riešutų masę sudėkite į užminkytą tešlą. Užminkykite dar kartą ir dar valandai pastatykite tešlą šiltoje vietoje. Po valandos sudėkite nuplautas razinas ir vėl atsargiai paminkykite.
 
Kepimo formą ištepkite sviestu. Iš tešlos rankomis, nekočiodami, padarykite kelis apvalius maždaug 2–3 cm storio, bet skirtingo dydžio blynus. Truputį pabarstykite juos miltais ir dėkite į formą kaip piramidę: apačioj didžiausią, toliau mažesnį, viršuj mažiausią. Dar palikite skardoj pakilti 30 min. Paskui aptepkite išplaktu kiaušiniu, pabarstykite migdolais ir kepkite apie 50 min. 180 ºC temperatūroj. Ar iškepę, galite patikrinti mediniu pagaliuku.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai