Tiesa.com   |   2015-12-12

Trys patikrinti santykių stiprinimo būdai

  
Trys patikrinti santykių stiprinimo būdai Gražių santykių receptas yra bendravimas.

Dažnai poroms problemų kyla dėl paprasčiausio nesusikalbėjimo. Nuolatiniai pykčiai, konfliktai dėl nesuprastų žodžių ima taip varginti, jog poros dažnai pamąsto apie galimybę pasukti priešingomis kryptimis. Tai nėra išeitis, bet kokias problemas galima išspręsti nuoširdžiai ir ramiai kalbantis.

Kalbėkite apie problemas ir jų nevenkite
Bet kokią problemą santykiuose yra įmanoma išspręsti, jei abu partneriai geranoriškai sutinka ieškoti sprendimo. Visų pirma, reikia išdrįsti kalbėtis apie iškilusią problemą. Kalbėtis be kaltinimų kitam, išsakant savo nuomonę ir tai, kas neramina. Reikia nebijoti bandyti bendradarbiauti. Tik tokių būdu bus galima rasti abiems geriausius sprendimus. Jei vengsite problemos, nuo jos niekur nepabėgsite. Dažniausiai užslėpta ir ilgai laikyta nuoskauda išsiveržia su daug galingesne, kartais viską iš esmės griaunančia, jėga, o problema tik pagilėja. Nebijokite atsiskleisti, tik taip pajusite, jog galite pasitikėti vienas kitu, gerbti, o problemos išnyks savaime.
 
Nekaltinkite vienas kito
 
Iškilus problemai lengviausia mėtytis kaltinimais. Taip Jūs išsaugote savivertę, jaučiatės nepalaužiamu neklystančiu ir viską žinančiu. Tačiau, ar kada bandėte pagalvoti, kaip tokiu metu jaučiasi Jūsų partneris (-ė)? Greičiausiai jis(-i) jaučiasi, nereikalingas, sumenkintas ir nemylimas. Turbūt ir pats (-i) taip nenorėtumėte jaustis. Taigi, nenustebkite, jei iš savo partnerio (-ės) sulauksite pykčio bangos. Stenkitės užmiršti taisyklę „aš visada teisus (-i) „ ir pabandykite labiau suprasti vienas kitą, nes pyktis ir nuolatiniai kaltinimai – pirmas žingsnis skyrybų link.
 
Įvardykite savo problemas
Norėdami su savo sutuoktiniu aptarti ir išspręsti iškilusias problemas, gebėkite aiškiai jas apibrėžti. Labai lengva sakyti „aš esu nelamingas (-a), man yra blogai ir aš nežinau kodėl“, tokia abstrakti frazė tikrai nepadės išspręsti problemos, jei neįvardysite, kas iš tikrųjų neduoda Jums ramybės. Viskas labai priklauso ir nuo psichologinės būsenos, kartais būna sunku kalbėti apie nemalonius dalykus ir išreikšti jausmus, jei taip – rašykite. Rašymas labai padeda nurimti, mažesnė tikimybė susipykti, galite ramiai apgalvoti, kas Jums neduoda ramybės. Arba, jei visgi nuspręsite kalbėti, vietoje stiprių, neigiamų frazių, vartokite štai tokią sakinio struktūra: „kai mes¬¬¬ ____ aš jaučiuosi____.“, tai padės ramiai pradėti pokalbį.
 
 
  

Žymos: Santykiai, Bendravimas

Komentarai

Naujausi straipsniai