2009-11-26

Tikrasis grožio ir sveikatos šaltinis

  
Tikrasis grožio ir sveikatos šaltinis

Antuanas de Sent-Egziuperi apie vandenį rašė: „Per maža pasakyti, kad tu reikalingas gyvybei – tu pats esi gyvybė“. Žmogaus organizme yra 65–70% vandens. Kai jo trūksta – ima pulti įvairios ligos. Kai jo organizme ima mažėti – žmogus sensta. 

mal">Žmonės – kaip gėlės. Negavę vandens mes vystame, o kad žydėtume, organizmą reikia „laistyti‘ ir „girdyti“ tyru vandeniu. Juk vanduo atneša į visas ląsteles maisto medžiagas (mineralus, druskas, vitaminus), deguonį. Negana to, jis pašalina iš „teritorijos“ susikaupusias gyvybinės veiklos „atliekas“ ir taip apvalo žarnyną. Vanduo dalyvauja ir sudėtingame kūno temperatūros reguliavimo procese. Ir netgi tam, kad galėtume kvėpuoti, reikalingas vanduo (jis sudrėkina deguonį).

Chroniškas vandens trūkumas organizme, pasirodo, gali būti daugelio negalavimų priežastis. Dėl vandens deficito mes daromės užuomaršos, nedėmesingi, išsiblaškę, pavargę. Vandens trūkumas gali būti „kaltas“ ir dėl galvos skausmų, širdies nepakankamumo, netgi įvairių auglių. Ir – nepatikėsite – dėl nutukimo jis taip pat „kalčiausias“... Beje, neapsigaukite galvodami, kad kai trūksta vandens, turi džiūti burna ir pan. Nieko panašaus! Organizmas vandens trūkumą maskuoja netiesioginiais požymiais – tarp jų ir nuovargiu ar noru užkąsti. O iš tiesų puikiausiai pakaktų atsigerti krištolinio tyrumo vandens.

Geri patarimai

Išgerkite vandens prieš pusryčius. Taigi, dieną reikia pradėti stikline švaraus vandens prieš pusryčius. Jei patinka, galite į vandenį įspausti šiek tiek citrinų sulčių.

Gerkite vandenį per visą dieną. Kadangi vanduo labai suaktyvina medžiagų apykaitos procesus ir suteikia organizmui papildomos energijos, būtų nuodėmė tuo nepasinaudoti. Individuali dienos vandens „norma“ priklauso nuo kūno svorio: kilogramui kūno svorio reikėtų išgerti apie 40 ml gryno filtruoto vandens, o tai per parą sudarytų 6–8 stiklines. Fizinis krūvis ar vasaros karščiai šią normą kiek padidina.

Gerdami žvilgtelkite į laikrodį. Vandenį reikia gerti 20–30 minučių prieš valgį arba praėjus ne mažiau kaip 2 val. po valgio. Užkandžiaujant gerti kategoriškai draudžiama! Priešingu atveju galite pažeisti virškinimo procesą (vanduo praskiedžia skrandžio sultis). Iškart po valgio išgertas vanduo irgi padarys meškos paslaugą, nes „išplaus“ iš skrandžio dar nesuvirškintą maistą ir pasmerks jį puvimo procesui.

Naudinga apykaita. Gerkite vandenį – ir nereikės kovoti su jokiais „vėjo malūnais“, nereikės kardinaliai keisti gyvenimo būdo – užteks keleto protingų permainų. Be abejo, teks pamiršti saldžius gazuotus gėrimus ir netgi dietinę kolą, galbūt teks pakovoti su įpročiu išgerti bokalą alaus (užkandant pica!), puodelį kavos ar arbatos, kurie apgaulingai numalšina troškulį, bet iš tiesų tik išstumia iš organizmo vandenį (nepamirškite, kad kofeinas varo šlapimą).

Pajuskite skonį. Pažaiskite su vandeniu linksmą žaidimą! Įsigykite didelių gražių stiklinių ir būtinai pasirūpinkite aukščiausios kokybės geriamuoju vandeniu. Prisiminkite, kad vanduo prasiskverbia į kiekvieną ląstelę, jis dalyvauja visuose gyvybiškai svarbiuose organizmo procesuose. Išmokite vandenį gerti lėtai ir pasimėgaudami, mažais gurkšneliais(tai naudinga, neapkrauna skrandžio ir inkstų), galite net pamėginti gerti vandenį per šiaudelį, kaip kokteilį bare. Svarbiausia – malonumas!

Beje, Holivudo žvaigždės jau seniai atrado tikrąjį grožio šaltinį ir „garbina“ vandenį. Dabar jau jūsų eilė!

Parengė Edita Lankauskienė 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai