Parengė Edita Lankauskienė   |   2010-06-18

Streso gniaužtuose

  
Streso gniaužtuose

Jis užgriūna tuomet, kai, atrodo, esate menkiausiai pasiruošę. Ir, aišku, nežinote, kaip jį įveikti. Svarbiausia pirmosiomis minutėmis, valandomis ar dienomis – nepridaryti kvailysčių, kurios ilgam apnuodytų gyvenimą. Taigi, ko negalima daryti užklupus stresui?

ent="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">

3 auksinės taisyklės

Kategoriškai draudžiama skųstis gyvenimu! Niurgzliai niekam nepatinka. Net artimiausi draugai gali pavargti nuo nuolatinių skundų. Žinoma, geri bičiuliai visuomet jus palaikys, paguos ir patars. Bet jei tikrai norite profesionalios pagalbos ir kuo greičiau išspręsti savo problemas – verčiau kreiptis į psichologą ar patyrusį psichoterapeutą.

 

Jokiu būdu nemėginkite streso „suvalgyti“. „Apsigyvenę“ prie šaldytuvo rizikuojate savo stresą dar padvigubinti. Apsirijimas nepridės jėgų, o štai nereikalingų kilogramų – garantuotai.

 

Nedeginkite visų tiltų. Be abejo, šis patarimas negali tikti absoliučiai visiems gyvenimo atvejams, bet prieš nutraukdami visus ryšius su žmonija ar bent didžiąja dalimi jos atstovų pagalvokite: o gal dar ateityje (ir net netolimoje) užgims noras pabendrauti? Na, ne šiandien, tai po savaitėlės kitos, kai aistros ir audros galvoje jau bus nurimusios.

 

Kaip atgauti pusiausvyrą po streso?

Pirmiausia – užsibrėžkite sau užduotį jį įveikti. Kai yra tikslas, atsiras ir priemonių.

Štai populiariausi ir veiksmingiausi būdai kovoti su stresu:

 

Moterims

Pakeiskite šukuoseną. Tai mėgstamiausias moterų kovos su stresu būdas. O maloniausia, kad jis dar ir veiksmingas! Psichologai tvirtina, kad dauguma moterų kardinaliai pakeičia įvaizdį prieš didžiausias savo gyvenimo permainas, nors daro tai nesąmoningai. O jei permainos jau prasidėjo, ir jei jos neguodžiančios, žygis į grožio saloną taps savotiška psichoterapija. Meistro prisilietimas prie galvos ir plaukų ramina nervų sistemą, neįkyrus pokalbis atitraukia dėmesį nuo problemų, o rezultatas paskatina prabusti naujam gyvenimui!

 

Eikite apsipirkti. Dar vienas absoliučiai moteriškas būdas prasiblaškyti ir pasijusti geriau. Ir nesvarbu, pirksite ką nors ar ne. Apsipirkimo terapijos metu nesivaržykite užsukti į pačias brangiausias parduotuves ir išsimatuoti iš kojų verčiančių drabužių. Tiesa, kai kurias moteris tai gali dar labiau prislėgti, ypač jei nėra galimybių bent ką nors įsigyti. Bet jei nesate apsėsta apsipirkimo manijos  – pirmyn!

 

Padarykite generalinę tvarką namuose. Mūsų mamos ir močiutės dažnai kartodavo, kad net pačias blogiausias mintis gali padėti išginti... pašluostė! Grindų plovimas taip nuvargins, kad stresas paprasčiausiai išgaruos. O kai pamatysite, kaip jauku ir gera sutvarkytame švariame bute, tai tik dar labiau pakels nuotaiką. 

 

Vyrams

Važiuokite pažvejoti. Poilsis gamtoje, ramus vandens bangavimas nuramins įsiaudrinusią sielą. O jei dar sužvejosite kokį laimikį, tai privers vėl patikėti savo jėgomis.

 

Žaiskite kompiuterinius žaidimus. Pora valandų, praleistų kariaujant su virtualaus pasaulio priešais, padės sumažinti įtampą ir pamiršti realias tikrovės kovas.

 

Pasikalbėkite su bičiuliu. Vyrai sunkiau įveikia stresą, nes jie linkę visas problemas kaupti savyje. O jei rūpesčių nemažėja, toks bėdų „sandėliukas“ vieną dieną gali sprogti ir pridaryti kur kas daugiau žalos.

 

Visiems

Užsiimkite sportu. Ko gero, tai pats veiksmingiausias ir naudingiausias būdas atsikratyti streso. Prakaituojant ant treniruoklio, plaukiojant baseine ar bėgiojant bus laiko ramiai apsvarstyti situaciją. Be to, fiziniai pratimai ne tik aktyvina kraujotaką bei raumenų tonusą, bet ir gerina bendrą organizmo būklę, atpalaiduoja, tad lengviau susidorosite su rūpesčiais.

 

Mylėkitės. Sekso palaimoje organizme išsiskiria hormonas oksitocinas, kuris padeda kovoti su streso būsena. Artumas nuramina, padeda atsipalaiduoti ir blaiviau vertinti situaciją.

 

Paverkite. Moksliškai įrodyta, kad ašaros atneša palengvėjimą. Moterys dažniau praktikuoja šį būdą, tačiau to reikėtų išmokti ir vyrams. Tik jiems labai svarbu susirasti atokią vietą, kur jų niekas nematys.

 

Nueikite į pirtį. Šios procedūros naudą vertino dar mūsų protėviai. Karštis, vanduo pailsina kūną, atnaujina odos ląsteles, atpalaiduoja. Po tokio pasilepinimo tikrai miegosite kaip kūdikis, o kitą dieną daugelis problemų atrodys kur kas mažesnės ir įveikiamos.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai