Darius Ražauskas   |   2015-01-09

Psichologo komentaras: kaip taupyti užsienyje

  
Psichologo komentaras: kaip taupyti užsienyje Neturite santaupų? Tereikia nukreipti mintis teisinga linkme.

„Atvažiavau užsidirbti ir susitaupyti pinigų, bet amžinai prisiperku visokio šlamšto, todėl santaupos menkos arba auga labai lėtai. Kaip sukaupti pinigų ir neišlaidauti gyvenant svetur?” – toks klausimas kamuoja ne vieną svetur gyvenantį žmogų.

Tą liudija ir mano patirtis, nes teikdamas asmenines konsultacijas sutiku daug užsienio lietuvių, kuriems būdinga ši problema. Išlaidavimas ir nesugebėjimas sutaupyti gyvenat svečioje šalyje, tai tradicinė situacija.
Pirmiausiau, reiktų atsakyti į klausimą, kodėl taip nutinka?
 
Štai ir atsakymai. Yra trys pagrindinės prarandamų pinigų priežastys.
 
Pirma priežastis – stresas. Jo mes atvažiavę į kitą šalį patiriame tikrai nemažai ir nuolatos. Dažniausia naturali organizmo gynybinė reakcija – slopinti stresą ir jį užmiršti – “šopingas” ir persivalgymas. O ką daryti vietoj to? Norint taupyti pinigus ir sveikatą, reiktų turėti kasdienes streso raminimo technikas. Puikiai tinka trumpa kasdienė ryto meditacija, suteikianti daugiau ramybės ir pasitenkinimo. Meditacijų būna pačių įvairiausių, rekomenduoju rinktis atsižvelgiant į savo psichotipą ir charakterį. Taip pat labai padeda kasdienis skaitymas.
 
Skaityti reikia tikrą, popierinę knygą. Knygos turi būti optimistiškos, priverčiančios dirbti intelektą ir turinčios vertybinį pagrindą. Mano bloge (esujums.lt) rasite nemokamų knygų skyrelį, kurį specialiai sukūriau klientų pageidavimu, kad jiems nereiktų gaišti laiko ieškant tokių knygų. Skaityti reikia kasdien, bet nebūtinai daug, užtenka po kelis puslapius per dieną. Efektas psichikai čia išgaunamas reguliarumu, o ne kiekiu.
 
Antra priežastis, kodėl prarandame pinigus. Neturim konkretaus tikslo! Mūsų smegenims nesiunčiamas aiškus signalas, kiek tiksliai pinigų ir per kokį tiksliai laikotarpį norime sutaupyti. Bendras noras sutaupyti netinka, kad mūsų pasąmonė pradėtu veikti efektyviai. Jai reikia labai aiškaus ir laike apibrėžto tikslo. Reikia pasiimti popieriaus lapelį ir ten užsirašyti ranka, kiek tiksliai pinigų sutaupysite per aiškiai apibrėžtą laiką. Kai mes visą tai užrašysime, mūsų pasąmonė gaus tiksliai ir aiškią programą su skaičiais ir datomis. Kadangi tai užrašėme savo ranka, programa bus įsisavinta. Turint aiškius ir konkrečius užrašytus tikslus taps lengviau taupyti, nes protas nepastebimai pradės mums padėti. Tai įdomi psichologinė jo savybė, jis tampa mūsų sąjungininku, kai aiškiai ir tiksliai žino, ko mes siekiame.
 
Trečia priežastis, kodėl prarandami pinigai – nepagarba. Taip jūs perskaitėte teisingai, nepagarba. Pasirodo pinigai atitinkamo tipo energija, beja viena iš galingiausių šiame pasaulyje. Jei norime pinigus sėkmingai taupyti, turime išmokti juos gerbti. Yra daug patarimų susijusių su šia tema, juos galite rasti nemokamame dviejų valandų seminare mano svetainėje apie gero likimo pritraukimą. Čia paminėsiu kelis pagrindinius. Pirmiausia, pinigai mėgsta tvarką. Norite jų pritraukti daugiau? Juos piniginėje reikia sudėlioti tvarkingai, gražiai išlankstytus, pagal dydį (pradžioje mažiausios, gale didžiausios kupiūros). Toliau reikia atkreipti dėmesį į mūsų mintis, kurios yra labai subtili ir galinga energija. Mokslininkai jau senai pastebėjo, kad optimistai gyvena žymiai ilgiau ir yra sveikesni. Taip yra todėl, kad jų minčių bendras laukas yra pozityvus.
Norint pritraukti pinigus reikia apie juos galvoti teigiamai, o taip pat apie žmones, kurie jų turi daug. Tai reiškia nepavydėti jų turintiems, o džiaugtis jų sėkme. Taip pat reikia vengti vadinti pinigus visokiais žargoniniais žodžiais, geriausia naudoti jų oficialų vardą. Dar vienas įdomus energetinis momentas – reikia būti dosniam dvasinėms, švietėjiškoms, labdaringoms programoms. Kai remiame dvasines ar savęs pažinimo programas, pinigai lengvai ateina pas mus, nes jie kaip kraujas, mėgsta tekėti.
 
Dar vienas įdomus aspektas – norint daugiau sutaupyti, reikia, dalį turimų pinigų – aukoti. Tačiau svarbu žinoti, kad aukojimas turi būti tikslingas. Rasti kam paaukoti, kas tuos pinigus išleis kitų žmonių lavinimui ir laimės kūrimui, nėra lengva. Reikia nepatingėti šiam reikalui sugaišti daugiau laiko. Na ir dar vienas svarbus momentas. Kiek pinigų šiuo metu turite savo piniginėje, o kortelėje, namie? Pinigai mėgsta būti skaičiuojami. Jei jūsų protas, kasdien sužinos, kiek šiuo metu tiksliai yra jūsų kišenėje ir banke, tai labai padidins galimybes pinigų su laiku pritraukti daugiau.
 
Taigi, norint sutaupyti pinigų, reikia atkreipti dėmesį į tris pagrindinius dalykus: stresą, konkretų tikslą ir savo elgesį su pinigais.
 
Daugiau galite sužinoti Dariaus Ražausko bloge: www.esujums.lt
 
  

Žymos: Psichologija, Asmeniniai finansai, Darius Ražauskas

Komentarai

Naujausi straipsniai