Edita Kratulytė, psichologė   |   2015-09-19

Psichologės pagalba: kaip suprasti vyrus ir jiems padėti

  
Psichologės pagalba: kaip suprasti vyrus ir jiems padėti
© Pixabay.com
Nedalinkite patarimų vyrams, jei jūsų neklausė.
Vyras ir taip dirba beveik visą laiką, o kai grįžta namo palikti jį vieną žiūrėti kokių nors sporto rungtynių ar vėjavaikiško filmo tikrai ne per daug, ar ne?

Išsikraustėte gyventi į kitą šalį, nes gimtojoje negalėjote išgyventi? Arba jums ar jūsų sutuoktiniui buvo pasiūlytas geresnis darbas su patrauklesniu uždarbiu? Prieš išvykdami svajojote kaip naujoje šalyje įsikūrsite, gražiai gyvensite, keliausite... Persikraustėte. Ir netrukus užgriuvo... rutina.

ron; jūsų dirba nuo ankstyvo ryto iki nakties, gyvenimas nėra toks paprastas, kaip tikėjotės, prasideda problemos ir pykčiai. Tam, kad jums pasisektų, turėtumėte vienas kitą itin palaikyti ir paremti.
Tikriausia girdėjote posakį, kad „vyrai kilę iš Marso, o moterys iš Veneros“ ? Taigi gali būti, kad jums kiekvienam atrodo, jog rūpinatės vienas kitu, tačiau realybėje visai taip nėra.
 
Šį kartą apie tai, kaip turėtų elgtis moteris, kad jos dirbantis vyras jaustųsi suprastas ir palaikomas.
 
Visų pirma, nesistenkite daryti daugiau.
 
Jeigu šeimoje nuo ryto iki vakaro dirba tik vyras, grįžta pavargęs, nuolatos atrodo, kad nudirbti vien namų ruošos darbų jums neužtenka. Vis galvojate, kuo dar vyrui galėtumėte padėti. Tuo pačiu tikitės, kad ir jums, kai reikės, vyras padės neprašytas.
 
Taigi pirmoji taisyklė – pradėkite prašyti. Ir ne bet kaip. Prašykite ne klausdama: „Ar tu gali?“, bet: „Būk geras, paimk vaikus“ arba „ Nueik į parduotuvę, prašau“, „Padėk man, prašau“.
 
Nepamirškite teisingo balso tono, bet svarbiausia – nepamirškite už tai padėkoti. Ir nesvarbu, kad visa galbūt atrodo labai smulkūs dalykai, tai padės jūsų vyrui jaustis reikalingu ir svarbiu, o ir jūs turėsite daugiau laisvo laiko.
Antra, nedalinkite patarimų, jei jūsų neklausė.
 
Atrodytų, jei turi problemą, tai geriausias būdas ją išspręsti pasitariant su artimaisiais ir draugais. Ir kai matote, kad mylimas vyras nežino, ką jam daryti, patarti jam, kaip elgtis, jums atrodo normalu. Tačiau dažniausia vyras visiškai neapsidžiaugia jūsų patarimu, o greičiau atvirkščiai – supyksta ir dar labiau užsidaro.
 
Taip yra todėl, kad vyras galvoja, jog turi savo problemas spręsti pats, o jūsų patarimai rodo, kad jūs juo nepasitikite. Dar daugiau – jūs galvojate, kad jis yra netikęs ir todėl jūs jam nuolatos patarinėjate.
 
O jei dar sugebate pasakyti, kad taip patarė Marytė ar jos vyras... konfliktas garantuotas! Įkvėpkite oro, prisiminkite, kad atvažiavote čia kartu su juo, nes pasitikėjote juo, jūsų santykiais ir ...laikykitės. Vyras bus už tai jums labai dėkingas.
 
Trečia, leiskite jam pabūti vienam ir nekaltinkite dėl to.
Jis ir taip dirba beveik visą laiką, o kai grįžta namo palikti jį vieną žiūrėti kokių nors sporto rungtynių ar vėjavaikiško filmo,  tikrai ne per daug, ar ne?
 
Vyrams reikia laiko pabūti vieniems, kad susitvarkytų su aplinkos keliamu stresu dėl pasikeitusio darbo, aplinkybių, dėl to, kad viskas kitaip. Jis žino, kad čia atvažiavote dėl jo darbo ir jis yra atsakingas už šiemos išlaikymą ir tai, kad jums būtų gerai.
 
Tiesiog streso metu vyras nesugeba bendrauti – jis negirdi ką jūs jam sakote. Priimkite tai negalvodama, kad kažką darote blogai, arba kad jam nesvarbu. Prisiminkite, kad jam reikia pabūti ir vienam, geriau kitą kartą pasinaudokite tuo ir išeikite susitikti su draugėmis ar kitaip pasilepinkite.
 
 
  

Žymos: Psichologija, Moterys, Vyras, pagalba, Svetur

Komentarai

Naujausi straipsniai