Justė Šemetaitė   |   2011-03-28

Pavasario pirkiniai

  
Pavasario pirkiniai Atsiminkite, jog niekas negali jums pasakyti, ką vilkėti ir kaip atrodyti – tai jūsų sprendimas.

Meilė madai ir skoninga apranga – visai kaip kulinarija. Jeigu nemoki gaminti, dar nereiškia, kad negali skaniai pavalgyti. Jau nebestebina faktas, jog stilinga išvaizda šiandien garantuoja savotišką pakilimą į aukštesnį lygį: naujas kostiumas gali užtikrinti išsvajotą darbo vietą, nauji batai gali papildyti pasitikėjimo savimi atsargas, o originalus stilius – atnešti naują meilę.

Šio pavasario vyrų mados kolekcijos nustebino net ir tikrai madą sekančius stileivas. Mados apžvalgininkai tikina, jog šį pavasarį ir rokeris, ir kontoros darbuotojas, ir sportininkas ras šį tą savito ir tinkamo parduotuvių lentynose. Viena garsiausiai nuskambėjusių frazių apie naujausias mados tendencijas priklauso Louis Vuittono mados namų direktoriui P. Helbersui, pareiškusiam, jog šios naujovės tiks skaitmeninės bohemos atstovams, keliaujantiems po pasaulį savo kompiuterių ekranuose. Tai išties labai taiklus teiginys, nes pristatomų kolekcijų spalvų, medžiagų bei ornamentų variacijose gali lengvai atpažinti Kiniją, Braziliją, Ameriką bei dar galai žino kiek pasaulio šalių.
Spalvos ir audiniai
 
Nors praėjusį sezoną permatomi audiniai buvo TOP naujovių sąraše, idėja liko nuošaly. Šiais metais podiumais žygiavo raumeningi modeliai permatomais, nėriniuotais marškiniais ir tinkliniais marškinėliais – skaidrūs audiniai kaunasi dėl pripažinimo! Lygiai kaip pernai, šiemet išliks labai populiarūs languoti, dryžuoti bei gėlėti audiniai. Nuo marškinėlių iki kostiumų. Dizainerių labiausiai mėgstami šį sezoną – nailonas, šilkas bei linas, vėl sugrįžtantis į drabužių spintas ir parduotuvių lentynas po kelerių metų pertraukos. Taip pat pastebėsite, jog kiniški ornamentai, emblemos bei atspaustos nuotraukos mirgės beveik visose naujose kolekcijose. Svarbu nebijoti šiek tiek išeiti už krašto ir pabandyti derinti tai, kas atrodytų nelabai dera: pvz., languotus marškinius vilkėti kartu su dryžuotomis kelnėmis.
 
Nutirpus sniegui ir sutirštėjus spalvoms, neutralių atspalvių žieminius apdarus išstums žaismingi, bet nerėkiantys spalviniai deriniai. Dar nuo praėjusių metų vasaros, užsiėmusi lyderių pozicijas, tarp populiariausių išliks tamsiai mėlyna spalva bei jūreivystės tematika (inkaro emblemos, dryžuoti marškinėliai, raudonos ir mėlynos deriniai). Jeigu norite patekti tarp stilingiausių, būtina turėti bent keletą smėlio ir pablukusios raudonos spalvų drabužių. Šį pavasarį į gana žemiškų spalvų paletę įsilies ir geltona. Taip, konservatyvių pažiūrų vaikinų ar vyrų ši spalva ne tik nevilioja, bet net ir gąsdina. Tačiau rami geltona spalva galėtų pagyvinti jūsų aprangos stilių ir lengvai išskirti iš minios. Taigi, šio pavasario spalvomis galima įvardyti tamsiai mėlyną, rusvą, šlapio cemento (pilką), išblukintą raudoną, baltą ir geltoną. Atrodo, tikrai yra iš ko rinktis.
 
Sezono atradimai – geri ir nelabai
Kartais, peržvelgus dizainerių kolekcijas, susidaro įspūdis, jog jie gyvena kažkur palėpėje kartu su savo įkvėpimu ir neturi langų, todėl nemato, ką žmonės dėvi... Kaip pavyzdį paimkime gal ir nevisiškai šviežią, bet sparčiai plintančią vyriškų timpų (meggings) idėją. Meldžiuosi, kad ji neišplistų į gatves!
 
Tačiau yra labai gera naujiena mėgstantiems eleganciją ir šlakelį prabangos – itin populiarios šiemet bus kaklaskarės. Valio! Kaklaskarės spalva visada derinama su švarko spalva, tačiau jos gali būti spalvotos ar raštuotos – dažnai kaklaskarė gali tapti viso stiliaus akcentu. Dėvėti ją galite ir prie paprastų polo stiliaus marškinėlių, ir prie marškinių.
 
Lietuvių vis dar labai skeptiškai vertinamos rankinės vyrams (ne vyriškos rankinės!) jau senokai tapo madai prijaučiančiųjų simboliu, tad nereikia to bijoti. Kartais tikrai sudėtinga viską sutalpinti į ankštas kišenes... Nesigėdykite lengvai bohemiškos išvaizdos – ji tik pabrėš jūsų pasitikėjimą savimi bei žavingą nerūpestingumą.
 
Kaip visada, aprangos stiliui užbaigti reikalingi aksesuarai – diržai, laikrodžiai, apyrankės ar kaklo papuošalai. Nebijokite, perlų vėrinių vyrams kol kas niekas nesiūlo, tačiau masyvūs, įvairiausių formų ir dydžių pakabukai ant grandinėlių dabar labai madingi. Nors ir keista, bet lietuvių numylėtos sidabrinės grandinėlės šiais metais laikomos vienais iš stilingiausių aksesuarų. Turbūt lengviau atsidūstat – pagaliau ir man kažkas tinkama, tiesa? Be kita ko, šį pavasarį, nesibaimindami likti nesuprasti, galite rinktis raštuotus ir spalvotus diržus bei skrybėles – žiupsnelis kitoniškumo atneš sėkmę!
Pavasario pirkiniai
 
Besitaikantiems į stilingų-madingų-ir-velniškai-populiarių vaidmenis, derėtų pasidaryti būtinų pirkinių sąrašą ir nepatingėti pasivaikščioti po parduotuves. Taigi, šį pavasarį neišsiversite be kiek didoko, plataus švarko ar megztinio, kurį galite vilkėti ir prie džinsų, ir prie kostiuminių kelnių, ir prie šortų. Temperatūrai šoktelėjus aukštyn, vyrai šoks į šortus, tačiau ne į tuos, kuriuos dėvėjo praėjusį pavasarį ir vasarą: šiais metais bus madingi trumpesni nei įprastai (šiek tiek virš kelių), klostuoti šortai. Prie jų galite derinti pintus diržus bei gladiatoriaus sandalus. Vėl sublizgės polo stiliaus marškinėliai ir plačios kelnės.
 
Atsiminkite, jog niekas negali jums pasakyti, ką vilkėti ir kaip atrodyti – tai jūsų sprendimas. Tad jeigu nejaučiate drabužio, nors jis ir labai madingas, nešvaistykite pinigų: dėvėdamas tokį apdarą jausitės nemaloniai, o tai labai akivaizdu, stebint iš šalies.
Beje, viskas, ką šį pavasarį vilkėsite – džinsai, kelnės, šortai – privalo būti paraitoti (netgi marškinėlių rankovės!). Atkreipkite dėmesį į mažas detales, nes dažnai jos labiausiai traukia akį. Būkite drąsūs!
  

Komentarai

Naujausi straipsniai