2010-07-22

Mėlynes mėgsta ne tik dailininkai

  
Mėlynes mėgsta ne tik dailininkai

Šios uogos tokios mėlynos, kad anksčiau, sako, buvo naudojamos net dailininkų dažams gaminti. Dabar ir dailininkai, kaip ir visi mirtingieji, jas, ko gero, su pasimėgavimu valgo – ir šviežias, ir virtas, o prireikus ieško vaistinėse džiovintų.

Kuo vertingos mėlynės? Jose labai daug geležies, kuri padidina kraujyje hemoglobino kiekį ir suteikia veidui skaistumo. Mėlynės tvirtina kapiliarus ir padeda kovoti su jų raizginiais ant veido. Šios uogos atgaivina pavargusias ir paraudusias akis, gerina regėjimą, mažina cukraus kiekį kraujyje siųsdamos jį į ląsteles ir suteikdamos organizmui energijos. Iš uogų galima pasigaminti ekstraktų, sulčių, sirupų, uogienės, kisielių, morso. Arba išsikepti nepaprasto skonio pyragą!
 
Mėlynių šaltsriubė
Jums reikės: 5 didelių stiklinių vandens, 600 gramų šviežių mėlynių, 150 gramų cukraus, stiklinės makaronų, šaukštelio grietinės, šaukštelio krakmolo, trupučio gvazdikėlių ir cinamono.
Uogas užpilkite verdančiu vandeniu ir sudėję prieskonius vėl užvirkite. Jei norite, gautą masę pertrinkite. Supilkite grietinę su joje išmaišytu krakmolu, cukrų ir viską išmaišę vėl užvirinkite. Pasaldinkite ir ataušinkite. Prieš patiekdami įdėkite atskirai išvirtus makaronus.

Trapus mėlynių pyragas su varške
Jums reikės: mielinės sluoksniuotos tešlos (patartume pirkti šaldytą parduotuvėje), 2 stiklinių mėlynių, pusantros stiklinės cukraus, 2 pakelių varškės, 2 kiaušinių, trupučio aliejaus skardai patepti.
Sluoksniuotą tešlą atšildykite ir perpjaukite per pusę. Vieną pusę tešlos klokite į skardą, prieš tai skardą patepę trupučiu aliejaus ir pabarstę miltais, o kitą tešlos dalį supjaustykite juostelėmis. Varškę ištrinkite su vienu kiaušiniu ir stikline cukraus. Į mėlynes suberkite likusį cukrų, ir išmaišykite. Ant tešlos tolygiai paskleiskite varškę, tada taip pat tolygiai užberkite mėlynes ir paskirstykite. Iš tešlos juostelių formuokite tinklelį ant pyrago viršaus. Juostelių kraštus pavilgykite vandeniu, kad geriau sukibtų. Kepkite 180 °C orkaitėje 15–20 min. Baigdami kepti, viršų aptepkite kiaušiniu, išplaktu su likusiu cukrumi. Valgykite karštą, derinkite su ledų rutuliukais – skonis bus neapsakomas!
 
Mėlynių ir bananų kokteilis
Jums reikės: 2 stiklinių pieno, 2 šaukštų virtų mėlynių, didelio banano.
Bananą sutrinkite kokteilinėje, paskui sudėkite mėlynes ir vėl išplakite. Supylę pieną, dar kartą išplakite ir – skanaus!
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai