Parengė Edita Lankauskienė   |   2010-05-27

Meilė per atstumą

  
Meilė per atstumą

Išsiskirti su mylimu žmogumi visada sunku. O jei esate priversti gyventi skirtinguose miestuose, net šalyse? Ar įmanoma išsaugoti meilę per atstumą?

"LT" style="font-size: 12pt; line-height: 150%; font-family: "Times New Roman";">Bene dažniausia išsiskyrimo priežastis dabar – darbo paieškos svetimose šalyse. Vienas išvyksta, kitas – lieka. Tokios poros svarsto, ką gi daryti – iškart ryžtingai nutraukti santykius, nes perspektyvos labai miglotos, ar likti su viltimi, kad kada nors vėl būsite kartu?

 

Pavojai

Kai mylimieji priversti ilgą laiką gyventi skirtingose šalyse ar miestuose, jų santykiai patiria rimtų išbandymų. Pavojų tyko išties daug.

 

Pradėti idealizuoti partnerį. Juk iš tolo jo nuodėmės atrodo tokios mažos, o štai gerieji bruožai ilgainiui padidinami. Iš garbaus atstumo partneris atrodo beveik tikras idealas.

 

Tapti „už horizonto nutolusios meilės“ auka. Su žmogumi, kuris toli, kiekvienas susitikimas bus šventė: gėlės, prisiminimai, fantastiškas seksas. O jei leisies paskui šią romantišką svajonę, vėliau bus sunku kurti normalius santykius su kasdienėmis problemomis, su buities nesklandumais, nuotaikų svyravimais, nuovargiu ir bloga savijauta.

 

Pavydėti ir kurti mylimojo išdavystės vaizdinius. Kažkodėl manoma, kad vyras fiziologiškai negali ilgai saugoti ištikimybės per atstumą, nors kiekvienam suaugusiam žmogui žinomos alternatyvos, kaip išsklaidyti susikaupusią įtampą dėl sekso. Yra ir kitas pavojus – kad jus pradės kontroliuoti: reikalaus nė minutei nepaleisti iš rankų telefono – neštis jį net į vonią ar tualetą.

 

Paversti savo gyvenimą „laukiamąja sale“. Galite imti manyti, kad tikras gyvenimas – tai tos dvi (trys, penkios) dienos, kai jūs kartu, o visa kita – nesvarbu. Arba, nė patys to nepastebėdami, galite visą savo laiką praleisti internete, tikėdamiesi sulaukti mylimo žmogaus žinutės.

 

O paskui?

Sakoma, kad išsiskyrimas meilei – kaip vėjas ugniai: mažą užgesina, o didelę dar labiau įpučia. Išvardyti minusai gali tapti dideliais pliusais – jei meilė abipusė ir tikra.

 

Pradėjote idealizuoti partnerį? O gal taip įžvelgsite geriausius jo charakterio bruožus, kurių kasdienybėje nė nepastebėtumėte. Beje, naujausi tyrimai patvirtina, kad šiek tiek idealizuoti antrąją pusę netgi labai sveika – tai sustiprina santuoką.

 

Jūsų santykiai – vien romantika? Užtat jums negresia, kad vienas kitam nusibosite. Be to, vėliau turėsite ką papasakoti anūkams – apie savo skrydžius vienas pas kitą per pusę pasaulio, apie kasdien rašytus laiškus, apie netikėtus meilės prisipažinimus trumposiomis žinutėmis...

 

Graužia pavydas? Užtat išsaugosite tam tikrą santykių įtampą. Kaip žinia, vyras visuomet nori kovoti dėl damos širdies. Bet kad lengvas pavydas neperaugtų į paranoją ir nesugriautų santykių, visuomet išsaugokite potekstę: manęs daugelis siekė, bet aš pasirinkau tave.  

Visą laiką galvojate apie santykius su mylimuoju? Turite unikalią galimybę įsitikinti, ar tikrai jį mylite, ar tikrai norite su juo nugyventi visą gyvenimą. Kartais naudinga žengti kelis žingsnius atgal ir pažvelgti į situaciją iš šalies.

 

Kaip išsaugoti meilę per atstumą?

Apsupkite vienas kitą daugybe prisiminimų: tegul tai bus fotografijos, kur jūs dviese, ar vienas kitam dovanoti suvenyrai. Kai svečiuositės pas mylimąjį, palikite slaptą laišką (pavyzdžiui, jo rašomojo stalo stalčiuje) – tegul jis jį suras ne iš karto.

 

Periodiškai „sušildykite“ savo santykius. Pasiųskite netikėtą dovanėlę be jokios progos, tiesiog kaip žinią „Aš galvoju apie tave“. Naudokitės ne tik elektroniniu paštu – ranka rašytas ir paštu voke išsiųstas laiškas gali labai sujaudinti. Paskambinkite draugui tuo metu, kai jis ruošiasi miegoti, ir palinkėkite labos nakties, saldžių sapnų.

 

Domėkitės mylimojo gyvenimu ir pasakokite jam apie savąjį. Ne formaliai, o smulkiai, iš esmės.

 

Palikite savo kvepalų šleifą jo bute: pavyzdžiui, šiek tiek pakvėpinkite patalynę. Uoslės receptoriai yra toje pačioje smegenų srityje, kuri atsakinga ir už atmintį. Kai užuos pažįstamą aromatą, jo vaizduotėje iškils jūsų paveikslas.

 

Galvokite apie jį. Norite tikėkite, norite – ne, bet įsimylėjėliai turi ypatingą sugebėjimą jausti vienas kitą ir per atstumą.

 

Pasistenkite matytis kuo dažniau. Tada nebus netikėti ir nauji jūsų vyriškio įpročiai, jo pakitęs mastymo būdas ar pan.

 

O svarbiausia – tikėkite, kad atlaikysite išsiskyrimo išbandymą. Ir netgi tada, kai jūsų mylimas žmogus ima abejoti jūsų santykių realumu – nenuleiskite rankų ir palaikykite jį.

 

P. S. Toli gražu ne visi meilę per atstumą supranta kaip išskirtinę. Pavyzdžiui, JAV daugiau nei 700 000 žmonių gyvena kitame mieste, nei jų šeimos ar antrosios pusės, ir dauguma jų puikiausiai sutaria. Taigi gandai apie neišvengiamą meilės pabaigą dėl atstumo – išties gerokai perdėti.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai