2017-02-11

„Like‘ai“ ir statusai socialiniuose tinkluose pavojingi sveikatai

  
„Like‘ai“ ir statusai socialiniuose tinkluose pavojingi sveikatai savanoriai mokslininkams suteikdavo priėjimą prie savo duomenų socialiniame tinkle „Facebook“.
Blogiau besijaučiantys žmonės daugiau laiko praleidžia socialiniuose tinkluose.

Amerikiečiai mokslininkai iš Kalifornijos universiteto tokią šokiruojančią išvadą paskelbė išanalizavę 5 200 asmenų, kurių vidutinis amžius siekė 48-erius metus, duomenis.

 Tyrimo dalyviai patys vertino savo fizinę ir psichinę sveikatą, pasitenkinimo gyvenimu lygį bei informuodavo specialistus apie savo kūno masės indeksą (KMI). Taip pat savanoriai mokslininkams suteikdavo priėjimą prie savo duomenų socialiniame tinkle „Facebook“.
Rezultatai nustebino visus. Mat savo sveikatos būklę prasčiau įvertino asmenys, socialiniame tinkle dažniau už kitus spausdavę žymą „Like“. Taip pat mokslininkai pastebėjo, jog psichinės sveikatos įvertinimai buvo blogesni savanorių, dažnai atnaujinančių savo statusą „Facebook“, palyginti su tais, kurie tą daro rečiau.
 
Įdomiausia, kad su laiku minėtieji sveikatos vertinimai tik prastėdavo.
 
Tyrėjai daro prielaidą, jog blogiau besijaučiantys žmonės tiesiog daugiau laiko praleidžia socialiniuose tinkluose. Tačiau toks elgesys, sprendžiant iš visko, tik dar labiau paveikia jų būklę.
 
Nors socialiniai tinklai toli gražu ne visada neigiamai veikia vartotojus. Anksčiau atlikto mokslinio tyrimo duomenys parodė, jog žmonių, kurie „Facebook“ paskyroje dalijasi informacija apie savo romantiškus santykius, tie santykiai būna kokybiškesni. Tiesa, tik tais atvejais, jeigu partneriai iš tiesų vienas kitą myli.
 
  

Žymos: Psichologija, Jis ir Ji, Vyrai

Komentarai

Naujausi straipsniai