TIESA info.   |   2009-11-05

Kaip prisiminti sapnus?

  
Kaip prisiminti sapnus?

Apie sapnus kalbama daug. Bet ar visada juos tiksliai prisimename? Ir ką daryti, jei neprisimename?

Psichologai įsitikinę, jog tie, kas neprisimena sapnų, yra arba užsiblokavę, turi daugybę rūpesčių, kurių pasąmonė „bijo“, nedrįsta atskleisti, arba jie tiesiog neteikia jokios reikšmės sapnams, nuolat esti išvargę, todėl vos padėję galvą ant pagalvės nugrimzta į nežinią.
Tačiau teigiama, jog sapnų reikšmė buvo žinoma nuo antikos laikų, ką jau kalbėti apie šiuolaikinius psichoterapeutus ar psichoanalitikus. Pastarieji, nagrinėdami sapno siužetą, pasikartojančius simbolius, pasiklausę kliento kasdienių rūpesčių, kaipmat suvokia didžiausias žmogų kamuojančias bėdas. Žinoma, vidinis cenzorius tam dažnai pasitelkia įvairius simbolius. Tačiau sapnuose glūdi ne tik psichologinės traumos, bet ir pranešimai, įspėjimai apie ateisiančius įvykius, todėl prarasti šį nemokamą informacijos šaltinį neverta.
 
Taigi, jei norite sapnuoti, prieš miegą užsiprogramuokite, kad trokštate sapnuoti ir prisiminti sapnus. Afirmaciją užrašykite ant atviruko ir pasidėkite po pagalve. Užrašas gali būti toks: „Aš prisimenu savo sapnus, jie man padeda spręsti rūpesčius.“
 
Kas padeda regėti sapnus?
 
Kai kurie sapnuotojai ir sapnų knygų autoriai pataria laikytis tam tikros dietos. Prieš miegą jie siūlo valgyti varškės, balto, prancūziško, fermentinio sūrio. Taip pat patariama suvalgyti špinatų pyrago, pagardinto muskato riešutais. Apskritai į valgius reikėtų įdėti muskato – manoma, kad jis turi haliucinogeninių, vizijas sukeliančių savybių. Tik nepadauginkite!
 
Prieš miegą išgerkite raminamosios valerijonų arbatos su rudajame cukruje išplaktu kiaušinio tryniu. Taip pat galite susiplakti pieno ir banano kokteilį. Pusė stiklinės pieno ir vienas bananas suteiks malonų poilsį ir dovanos ramius sapnus.
 
Verta įsidėmėti, kad intensyviau sapnuoti padeda vitaminas B6. Specialiai vitaminų gerti nereikia, jų yra natūraliuose maisto produktuose: avokaduose, alaus mielėse, daigintuose kviečiuose, moliuskuose, mėsoje, sojos pupelėse, pupose, kriaušėse, bananuose, lašišoje, kopūstuose, žaliose daržovėse, kiaušiniuose.
Haliucinacijos ir sapnai
 
Senovėje sapnų aiškintojai, burtininkai sapnų vaizdiniams sukelti naudojo įvairias vaistažoles ir kitas medžiagas. Senovės Graikijoje delfų orakulai vizijoms sukelti naudojo natūraliai iš žemės gelmių besiveržiančias dujas. Buvo įkvepiama anglies monoksido ar kitų nuodingų dujų, prasiskverbiančių į paviršių pro žemės plyšius netoli šventyklų, ir laukiama, kol sukils vizijos ir bus galima pranašauti. Hierofanai neniekino ir kitokių narkotinių medžiagų.
 
Apsvaigimui buvo naudojami ir smilkalai: tiek senovės Egipto žynių, tiek senovės Graikijos Apolono šventyklų kunigai prieš pranašavimus naudojo laurų lapų inhaliacijas. Naudojami itin dideliais kiekiais laurų lapai buvo laikomi nuodingais kaip ievos žiedai. Tačiau būtent laurų lapų trauktinė padėdavo bakchantėms pasiekti ypatingą apsvaigimo ir pašėlimo būseną.
 
Aguonų grūdeliai, iš kurių gaminamas opiumas, buvo žinomi kaip universalus miego, taip pat Motinos žemės derlingumo simbolis. Prisiminkite, kaip jaučiatės, kai per Kūčias padauginate kūčiukų su aguonų pienu? Apsnūstate. Opiumas, kaip ir morfijus, naudojamas skausmui malšinti, taip pat haliucinacijoms sukelti. O haliucinacijos ir sapnai yra to paties medžio vaisiai.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai