2010-03-17

Kaip perauklėti aplinkinius

  
 Kaip perauklėti aplinkinius

Arba 6 patarimai nerrrrrrvingam žmogui, kuris tik ir griežia dantį: krizė nerrrvina, žmona (vyras, draugai, bendradarbiai) nerrrvina... Vaikai iš prrroto veda...

"MsoNormal">

 

1.       Stenkis nesigraužti vienui vienas dėl savo nemalonumų. Tuo, kas tave kankina, pasidalyk su geraširdžiu ir protingu žmogumi – pamatysi, labai palengvės. Pašnekovo patarimai gali būti ir nelabai praktiški, bet svarbu jo užuojauta, dalyvavimas, nuoširdus domėjimasis. Toks „patikėtinis“ gali būti vyras, žmona, tėvas, mama, artimas draugas ar draugė, ar net atsitiktinis pakeleivis traukinyje ar lėktuve. Tačiau... ir pats būk pasiruošę išklausyti svetimą išpažintį.

2.      Išmok bent laikinai atitrūkti nuo savo rūpesčių. Nors tave užgriuvę nemalonumai būtų ir labai dideli, stenkis kartkartėmis atsikratyti slegiančių minčių, susirask daugiau rūpesčių darbe arba namuose. Jokiu būdu nebruk savo prastos nuotaikos aplinkiniams žmonėms! Nors tave slegia nemalonumai, gyvenimas eina savo keliu, ir niekas neturi teisės kitiems primesti savo niūrių minčių ir liūdnos nuotaikos. Jei aplinkiniai geranoriški, jie ras būdų, kaip užjausti, padėti. Būk protingas ir taktiškas: labai blogą įspūdį daro žmogus, kuris bet kokį (kad ir menką) savo nemalonumą paverčia pasauline problema.

3.      Neširsk. Užuot pratrūkęs pykčiu, įprask prieš tai patylėti. Tylėdamas stenkis apgalvoti situaciją ir suprasi, kad nuo pykčio nepalengvės, tik atsiras naujų nemalonumų. Bus geriausia, jeigu užuot plūdęsis piktais žodžiais imsies sunkaus fizinio darbo ar kokių nors pratimų. Sveikas fizinis nuovargis numalšins pyktį.

4.      Kartais reikia ir nusileisti. Atkakliai spyriodamasis dažniausiai esi panašus į kaprizingą vaiką. Stenkis įsiklausyti į oponento požiūrį, gerbk jį ir būk pakankamai savikritiškas. Protingai nusileisti ne tik naudinga reikalui – tai sukelia ir aplinkinių žmonių pagarbą.

5.      Neįmanoma būti visiškai tobulam. Kai kurie žmonės visą laiką sielojasi, kad jie blogesni už kitus. Jų pastangos patenkinti didžiausius reikalavimus kartais būna tiesiog liguistos. Nepamiršk, kad kiekvieno mūsų galimybės ir talentai yra riboti. Pirmiausia stenkis kuo geriau atlikti savo pagrindinį darbą ir tai, ką tikrai sugebi. Kad jaustum pasitenkinimą, pakanka pasiekti laimėjimų vienoje ar dviejose srityse, visa kita daryk sąžiningai ir optimaliai.

6.      Nereikalauk per daug. Kas per daug tikisi iš aplinkinių žmonių, tas visada nepatenkintas, irzlus, kad tie aplinkiniai neatsako į jo labai didelius reikalavimus. Smarkiai klysti, jei nuolat kritikuodamas stengiesi perauklėti žmoną (vyrą), uošvę, savo draugus. Suaugusį žmogų labai sunku perauklėti, o tu, net to nesuvokdamas, stengiesi padaryti aplinkinius žmones sau parankius. Čia nėra jokios perspektyvos laimėti, užtat toks elgesys aplinkinius nuteikia priešiškai. Laikyk žmones tokiais, kokie jie yra (kiekvienas turime teisę būti individualus) – arba iš viso neturėk su jais reikalų! Stenkis matyti aplinkinių žmonių geras savybes ir bendraudamas su jais remkis jomis.

Ir patikėk – vieną gražią dieną pamatysi, kad aplinkiniai žmonės „persiauklėjo“ ir tave visiškai patenkina!

  

Komentarai

Naujausi straipsniai