Tiesa.com   |   2016-04-08

Kaip atpažinti, kad jums meluoja?

  
Kaip atpažinti, kad jums meluoja? Melagius išduoda pakitęs kvėpavimas, balso tonas bei kūno kalba.

Poligrafai – mechanizmai, padedantys išsiaiškinti, ar žmogus meluoja. Visgi, kasdieniame gyvenime ne kiekvienas turime galimybę naudotis tokiais išradimais, todėl šios srities ekspertė Elisabeth Martin, ilgą laiką dirbusi JAV policijos pajėgose, pateikia patarimus, kaip kiekvienas galime atpažinti melagį.

Pirmiausia, vertėtų atkreipti dėmesį į „mikro-elgesį”, kuris meluojant pakinta pirmiausiai. Pasikeičia žmogaus kvėpavimas, mirksėjimo dažnis bei veido išraiškos, todėl pokalbyje pastebėjus šiuos pakitimus galite bent šiek tiek įtarti, kad jums meluojama.
Melą atpažinti taip pat padeda ir kitokia kūno kalba. Pavyzdžiui, toks žmogus gali dažnai keisti rankų, kojų poziciją ar gestikuliuoti rankomis. Pastebėjus anksčiau minėtus “mikro-elgesio” pakitimus bei tokią kūno kalbą, turėtų kilti dar didesnis įtarimas, jog jūsų pašnekovas meluoja.
 
Galiausiai, sakant netiesą pasikeičia žmogaus kalba. Akivaizdžiai kinta balso tonas, dingsta nuoseklumas ir pašnekovas pasimeta. Anot ekspertės, mes kiekvienas turime bazinį elgesį – tai mūsų įprastas elgesys. Visi minėti žmogaus veiksmai yra bazinio elgesio pokytimai, todėl tai atpažinus, įtarimai dėl melo turėtų pasitvirtinti.
 
Žinoma, E. Martin savo darbe pasitelkia poligrafus, kuris fiksuoja žmogaus psichologinius pokyčius atsakinėjant į klausimus. Šis mechanizmas gali pateikti tris atsakymų variantus: “meluoja”, “nemeluoja” arba “nėra galutinio atsakymo”. Tokias priemones įprastai praktikuoja tik JAV teisėsaugos bei žvalgybos tarnybos, o Didžiojoje Britanijoje tai naudojama itin retai dėl pernelyg kontraversiško šių mechanizmų vertinimo.
 
Ekspertė per ilgą savo darbo patirtį išmoko melagius atpažinti ir be poligrafų pagalbos, todėl jos patarimai gali būti itin vertingi kiekvienam žmogui, siekiančiam atpažinti nesąžiningus pašnekovus.
 
 
  

Žymos: Psichologija, kūno kalba, Melavimas

Komentarai

Naujausi straipsniai