Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2015-11-28

Ką bendro turi sėkmingi vaikai ir jų tėvai?

  
Ką bendro turi sėkmingi vaikai ir jų tėvai? Mokslinkų tyrimas atskleidė vaikų ateities sėkmę nuspėjančius faktorius.
Padėdamas tvarkyti namus, skalbdamas rūbus ar išnešdamas šiukšles vaikas ugdosi suvokimą, kad gyvenime gali pasitaikyti kliūčių ir kad būtum to gyvenimo dalis, turi atlikti tam tikrus darbas.

Turbūt visų tėvų svajonė yra užauginti atsakingą vaiką, kuris nesiveltų į problemas, šauniai mokytųsi, o ateityje turėtų gerą darbą. Kaip teigė Independent.co.uk., vienas paskutiniųjų tyrimų atskleidė, ką tėvai ir vaikai turi turėti bendro, kad būtų užaugintas sėkmingas vaikas.

Pirmiausia, mokslininkai pataria atžalą mokinti kartu atlikti namų ruošos darbus. Anot jų, padėdamas tvarkyti namus, skalbdamas rūbus ar išnešdamas šiukšles vaikas ugdosi suvokimą, kad gyvenime gali pasitaikyti kliūčių ir kad būtum to gyvenimo dalis, turi atlikti tam tikrus darbas.
Dar patariama tėvams mokyti vaikus socialinių įgūdžių. Išsiaiškinta, kad yra ryšys tarp vaikų bendravimo įgūdžių darželyje ir jų sėkmės ateityje. Tyrėjai taip pat patarė vaikus pradėti mokyti kuo anksčiau matematikos. Ištirta ir tai, kad tėvų lūkesčiai vaikams turi įtakos jų sėkmei užaugus. Pavyzdžiui, tėvai, kurie tikėjo, kad jų atžala įstos į universitetą, augindami deda į tai pastangas ir galiausiai rezultatas būna pasiektas.
 
Ne mažiau svarbu geri santykiai šeimoje. Jeigu vaiko aplinkoje dažnai pasitaiko konfliktų tarp tėvų, tikėtina, kad jam vėliau išliks liūdesio ir gailesčio jausmas. Mokslininkai pridūrė, kad taip pat svarbu išvystyti su vaiku stiprų ryšį jo ankstyvame amžiuje, rodyti jam itin daug dėmesio, nes tai rgi būti raktas į vaiko laimingą ateitį.
 
Tėvams reikėtų nepamiršti ir streso įtakos vaikams. Tyrėjai atskleidė, kad stresas ir įtampa persiduoda vaikams ir veikia juos itin neigiamai. Be to, dirbantys, o ne namie sėdintys tėvai, ne tik yra geras pavyzdys, bet ir parodo vaikams, kad dėl sėkmės turi būti stengiamasi. Tyrimo metu išsiaiškinta, kad dirbančių tėvų vaikai yra linkę geriau mokytis, studijuoti universitete ir įsidarbinti.
 
Svarbu ir vaiko socioekonominis statusas. Nors dažnai tai pakeisti būna sunku, tyrimas atskleidė, kad skurde gyvenančių vaikų potencialas yra užgniaužiamas, todėl mažiau tikėtina, kad jie atietyje patirs sėkmę. 
  

Žymos: Tėvai ir vaikai,

Komentarai

Naujausi straipsniai