Parengė Edita Lankauskienė   |   2011-12-17

Išsaugokite akių grožį

  
Išsaugokite akių grožį Akys - mūsų sielos veidrodis.

Džiaugsmai ir rūpesčiai, pervargimas, miego trūkumas, stresai, ligos, o ir nugyventi metai palieka mums „spindulėlių“ aplink akis, kartais – tamsių ratilų ar net patinimų. Tačiau daugeliui dailiosios lyties atstovių labai svarbu išsaugoti prigimtinį akių grožį.

note, kad oda aplink akis pati ploniausia (tik 0,005 mm) ir lengviausiai pažeidžiama. Ji iš esmės neturi apsauginio riebalų sluoksnio, o štai krūviai jai tenka išties nemaži. Žmogus mirksi iki 10 tūkst. kartų per dieną. Be to, raukšlių prideda ir mūsų mimika: mes merkiame akį, prisimerkiame, taip saugodamiesi nuo saulės, vėjo. Susiraukiame nuo skausmo, juokiamės, verkiame – visa tai palieka pėdsakų mūsų paakiuose.
Dar viena problema –paakiuose kabantys „maišeliai“. Metams bėgant jie kartais nebeišnyksta net gerai pailsėjus. Tai ką daryti – negi nustoti juoktis ir šypsotis? Vargu ar kas norėtų turėti bejausmę kaukę vietoj išraiškingo gyvo veido... Tačiau akis ir paakius reikia saugoti ir jais rūpintis. Šiandien pateiksime jums keletą „priesakų“.
 
1. Niekada nemiegokite veidu įsikniaubusios į pagalvę, nes dėl to formuojasi gilios raukšlės aplink akis. Prieš miegą pasimėgaukite raminamąja vonia, išgerkite stiklinę šilto vandenės su šaukšteliu medaus.
 
2. Geriausia miegoti ant plonos pagalvės ar specialaus volelio, nes aukšta pagalvė gali sutrikdyti vokų kraujotaką ir dėl to gali atsirasti tie nelemti „maišeliai“ paakiuose.
 
3. Rytą pabudę netrinkite akių, antraip jus netruks „pradžiuginti“ ankstyvos raukšlės. Pravartu pamasažuoti vokus (o ir visą veidą) užšaldytu gydomųjų žolių nuoviru: ramunėlių, mėtų, jonažolių, o po to sudrėkinti vokus specialiu kremu.
 
4. Saulėtomis dienomis nepamirškite užsidėti tamsių akinių.
 
5. Rytą ir vakare – būtinos vandens procedūros. Į specialias voneles akims įpilkite 36°С ramunėlių nuoviro (šaukštas ramunėlių, 1 l vandens) ir jame pamirksėkite.
6. Naudokite tik labai kokybišką, oftalmologų rekomenduojamą paakiams skirtą kosmetiką.
 
7. Atminkite: kad ir koks nuostabus būtų jūsų dieninis (drėkinamasis, maitinamasis, tonizuojamasis...) kremas, jis negali išspręsti specifinių paakių odos problemų, be to, gali net sukelti alergiją. Paakių kremus tepkite bevardžiu pirštu nuo išorinio akies krašto vidinio krašto link, neištempkite jautrios plonos odelės. Kad kremas geriau įsigertų, piršto pagalvėle lengvai „patapšnokite“ kremu pateptus paakius.
 
8. Ypatingą dėmesį skirkite akių valymo procedūrai: ant drėgno tampono užlašinkite valomojo gelio ar losjono ir valykite akių zoną rūpestingais judesiais iš apačios į viršų, lyg norėdamos pabrėžti blakstienų linkį.
 
9. „Maišai“ po akimis gali atsirasti dėl sutrikusios druskų ir vandens pusiausvyros, širdies, inkstų ligų, lėtinio nuovargio. Pasikonsultuokite su gydytoju. Tinka šalavijų, ramunėlių ir krapų kompresai. Arbatinį šaukštelį bet kurios vaistažolės užpilkite 1,5 stiklinės verdančio vandens ir pridengtą palikite
15 min., po to perkoškite. Tokį nuovirą galima naudoti akių (o ir viso veido) kompresams 2 dienas.
 
10. Jei jus kamuoja dvi problemos, naudokite dvejopas specialias priemones: pvz., rytą – nuo tamsių ratilų, vakare – nuo paakiuose kabančių „maišų“, ar atvirkščiai.
11. Jei atsiranda „maišeliai“, paakiai paburksta, išmėginkite limfodrenažinį masažą. Tai labai paprasta: keletą kartų giliai įkvėpkite ir 5–7 kartus smiliaus ar viduriniojo piršto pagalvėle spustelėkite aktyvius taškus vidinėje akies kampelio dalyje ir tarpunosyje. Padės ir lengvas vokų masažas: nuo viršutinio ir apatinio voko akių kampučių link.
 
12. Makiažą valykite tik specialiu geliu ar losjonu, rinkitės kremo konsistencijos, o ne birius šešėlius.
Jei nešiojate kontaktinius lęšius, prieš valydamos veidą būtinai juos išsiimkite.
 
13. Jei ant blakstienos kraštelio atsirado baltas „žirnelis“ (riebalų sankaupa), nemėginkite jos atsikratyti savarankiškai. Jei jis pats nepradingsta, kreipkitės į specialistą.
 
14. Grįžusios iš paplūdimio ant akių uždėkite agurko griežinėlius ir palaikykite 15–20 min. Tinka ir agurko sunka sudrėkinti vatos gabaliukai.
 
15. Obuoliuose esantys pektinai ir fermentai greit pašalina paakių patinimus. Jei vargina „maišai“ paakiuose, ant jų uždėkite po obuolio skiltelę ir palaikykite 15 min.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai