Edita Lankauskienė   |   2015-01-24

Interviu su „svajonių savimi“

  
Interviu su „svajonių savimi“ Sužinoti, koks nori būti - paprasta.

Dar nesibaigė 2015-ųjų sausis, o daugumos Naujųjų metų rezoliucijas (sportuosiu... nebekimšiu kasdien saldumynų... subalansuosiu darbo ir poilsio režimą...) užsibrėžusių žmonių entuziazmas jau spėjo išblėsti. Daugelis žadėjusiųjų siekti didžiausių savo gyvenimo svajonių, regis, tai jau pamiršo. Tokia kasmetinė tendencija kelia klausimą apie visus ir save patį: ar aš veidmainis, ar tinginys, o gal mano svajonė – paprasčiausiai ne mano nosiai?

Saviugdos temą nagrinėjantis ir apie tai rašantis tinklaraščio „Level Up“ autorius Brandon Wu sako, jog tai nei viena, nei kita. Atsakymas paprasčiausiai slypi ne kur kitur, kaip tik vaizduotėje. Jis teigia, jog puikiausias būdas, leidžiantis paprasčiau, tarytum be sunkių pastangų (įsivaizduokite, kiek pastangų reikia pirmąją Naujųjų metų savaitę jau trypti bėgimo takelį!) pasiekti savo svajonę – tai įsivaizduoti interviu su pačiu savimi, tik tuo „geresniu variantu“.
Kaip ir visi interviu, šis vyktų tarytum tarp dviejų asmenų. Dabartinis „Tu“ uždavinėtų klausimus „Svajonių Tau“, tuo tarpu pastarasis drąsiai į juos atsakinėtų. Pradėti reiktų nuo pačių paprasčiausių, tokių kaip „Kokia tavo pirmojo tinklaraščio įrašo ar pirmosios novelės tema?“, „Kas tave paskatino ar įkvėpė domėtis tuo, ką dabar darai?“, „Kiek darbuotojų dirba tavo įmonėje?“, „Kaip atrodo tavo darbo kabinetas?“, „Kiek uždirbi pinigų?“, „Kokie žmonės tave supa?“, „Kokie tavo valgymo įpročiai?“ ir panašiai.
 
Visai nesvarbu, kad dar net savo tinklaraščio neturi, arba kad šiuo metu niekas neįkvepia: svarbiausia – vaizduotė. Leisk jai reikštis laisvai, ir šiosios vaizdiniai galiausiai nebeatrodys tokie nerealūs ir tolimi. Griebk pieštuką ir popieriaus lapą ir toliau dėstyk savo mintis su tiek detalių, kiek tik vaizduotė sugeba sugeneruoti. Įsivaizduok, kad tu tikrai esi, tarkim, virtuvės šefas ar programuotojas, ir vizualiai matyk, koks kitoks yra tave supantis pasaulis šioje svajonių darbo, svajonių gyvenimo, „Svajonių Tavęs“ pozicijoje.
 
Konkretūs klausimai ir atsakymai kaip mat paverčia miglotus svajonių įgyvendinimo planus tikslesniais, t. y. – labiau pasiekiamais. Jie tampa nebe tokie neįgyvendinami. Nebelieka „man nepavyks“, „tai ne man“, „man per sunku“ – lieka tik labai aiškūs ir konkretūs tikslai, kurie, įgyvendinami vienas po kito, galiausiai atveda prie „svajonių savęs“.
 
Šis interviu su „svajonių savimi“ ne tik leidžia patirti, ką reiškia gyventi šia svajone, bet ir suprasti, ar ji – tikrai tavo. Ar ji tau suteikia džiaugsmo ir tavo pasaulį daro tokį, kokiame iš tiesų norėtum gyventi. O tuomet formulė paprasta: jei tai tavo laimė, kelias ją pasiekti bus vienas malonumas. Tad klausk, įsivaizduok ir – įgyvendink savo svajonę!
 
  

Žymos: Psichologija, Laimė, saviugda

Komentarai

Naujausi straipsniai