Lana Povilaikienė   |   2015-12-25

Gyvenkite Reto Paukščio gyvenimą

  
Gyvenkite Reto Paukščio gyvenimą Baltą Varną vadina atstumtąja, keistuole, įtartina, nekeliančia pasitikėjimo.
Svarbu tai, kad kiekviena Balta Varna visada turi galimybę pavirsti į patį tikriausią Retą Paukštį, ir vietoj patyčių ar paniekos sulaukti žavėjimosi, pagarbos ir net truputį pavydo.

Paukščių tarpe kartais pasitaiko baltų varnų. Nuo giminaičių jas skiria tik spalva, o įpročiai ir elgsena yra tokie patys. Balta varna tarp žmonių – sudėtingas ir unikalus reiškinys.

Būti Balta Varna nėra lengvas ir paprastas gyvenimo uždavinys. Dar mokyklos suole mažas žmogutis priverstas suprasti, kad jis ne toks, kaip visi. Niekas nesigilina į priežastis: kažkam gal buvo sunki vaikystė, kažkas keistai reiškia savo mintis, nuo trejų metų žaidžia šachmatais, kiti galbūt subrendo anksčiau, gimė neproporcingi, o gal paprasčiausiai – ,,ryži”…
Svarbu tai, kad kiekviena Balta Varna visada turi galimybę pavirsti į patį tikriausią Retą Paukštį, ir vietoj patyčių ar paniekos sulaukti žavėjimosi, pagarbos ir net truputį pavydo. Kas skiria Baltą Varną nuo Reto Paukščio?
 
Nepritapusi prie aplinkos ir savo bendruomenės, Balta Varna jaučiasi nereikalinga, nesuprasta, atstumta… Retam Paukščiui taip pat nėra vietos tarp savų, tačiau jis geba sukurti savo bendruomenę ir savo aplinką, kurioje jis – lyderis.
 
Visuomenė niekada nepriims ir nepateisins Baltos Varnos. Jai tik kartais bus leista priartėti, ir tik tada, jei tam bus ypatinga būtinybė. Retas Paukštis patinka žmonėms. Jis nepanašus į kitus, ir tas kitoniškumas žavi ir traukia.
 
Baltą Varną vadina atstumtąja, keistuole, įtartina, nekeliančia pasitikėjimo. Kartais - beprote, bet dažniausia – nenormalia. Retą Paukštį vadina ir išprotėjusiu ,ir keistu, ir nenormaliu. Bet tik kartais. Dažniau jis girdi komplimentus, malonius epitetus: unikalus, neįprastas, originalus, neįtikėtinas, o kartais net – genijus.
Balta Varna gėdijasi savo keistumų ir skirtumų. Mėgina prisitaikyti prie aplinkos, šiek tiek slapstosi, todėl nejunta gyvenimo džiaugsmo ir pilnatvės, tarsi dėvėtų svetimus ne savo dydžio drabužius. Kartais panyra į save ir tyliai nekenčia viso pasaulio.
 
Retas Paukštis didžiuojasi savo išskirtinumu. Jis neslepia savo nuomonės ir nesistengia tilpti į rėmus. Kartais savo ,,trūkumus” jis specialiai demonstruoja ir sąmoningai išryškina, tačiau tik kartais, kad neperžengtų ribos, kai pavirstama paprastu provokatoriumi.
Balta Varna tiki tuo, kad ji – Balta Varna. Retas Paukštis neabejoja tuo, kad jis – Retas Paukštis.
 
Blogiausia tai, kad Baltos Varnos savanoriškai atsuka pasauliui nugarą, kenčia, bet savo principų nenori atsisakyti.
 
Jei esate Balta Varna, tai pats laikas savo keistenybes įrašyti į vizitinę kortelę ir tapti Retu Paukščiu. Leiskite sau prabangą būti savimi. Nesuprastu, atstumtu, išjuoktu. Tai laikina. Kai liausitės nerimauti ir brautis ne į savo marškinius, pajusite, kad jus ima gerbti ir priima su visomis jūsų savybėmis.
Atraskite saviraiškos būdą. Kiekvienas žmogus turi kūrybos gyslelę. Balta Varna tai jau tikrai. Ir ne todėl, kad jų neįprastumas žavi mūzas, o todėl, kad būdamos jautrios ir pažeidžiamos nuo vaikystės skyrė savęs pažinimui kur kas daugiau laiko. Netiesa, kad jus pamiršo apdovanoti kokiu nors talentu.
 
Kūrybiškumas – tai ne tik dailė ir poezija. Vienintelis skirtumas tarp kūrybingų ir nekūrybingų žmonių yra tas, kad pirmieji teigia esantys kūrybingi, o likusieji tvirtina, kad su kūryba neturi nieko bendro. Tai pagrįsta mokslo. Nesekite niekieno kito pėdomis, nes jūsų pasirinktas kelias – tinkamiausias jūsų kojoms Kuo platesnis pomėgių ratas, tuo patrauklesnis jūs atrodote kitiems.
 
Išlaisvinkite savo vidinį AŠ, pasirinkite kryptį, kurkite ir stebinkite aplinkinius bei save patį, o tada pažvelkite į veidrodį – taip užtikrintai per gyvenimą eina tik Retas Paukštis. Išdrįskite peržengti savo nepasitikėjimo sieną ir pristatykite save pasauliui. Neslėpkite savo ,,baltumo” – pabrėžkite jį. Nepripažinti genijai – tai Baltos Varnos, pripažinti – Reti Paukščiai.
 
Ir pabaigai. Retas Paukštis tai ta pati Balta Varna, kuri pamilo savo trūkumus ir pavadino juos privalumais. Būkite Baltomis Varnomis tik gyvenkite Reto Paukščio gyvenimą. Būtinai.
 
  

Žymos: Psichologija, Balta varna

Komentarai

Naujausi straipsniai