Margarita Narvydaitė   |   2011-01-14

Galingi svetimoteriautojai, arba „alfa patinas“

  
Galingi svetimoteriautojai, arba „alfa patinas“

Kai Amerikos žurnalas „The Globe“ paskelbė atkapstęs dabartinio JAV prezidento neištikimybės paslaptį, visas pasaulis aiktelėjo – kaip kone šventuoju laikytas Obama galėjo taip pasielgti? Tačiau flirtuoti su paslaptimis ir melais būdinga ne jam vienam – tai vadinama „alfa patino“ sindromu.

Barackas Obama, tvirtinama, buvo neištikimas savo žmonai, kai vyko senatoriaus nuo Ilinojaus valstijos rinkimų kampanija. Straipsnis žurnale remiasi buvusio jo vairuotojo pasakojimais, esą dar 2004 metais, kai Obama balotiravosi į senatoriaus postą, jis užmezgė romaną su 29 metų Vera Baker. Mergina tuo metu dirbo padėjėja jo rinkimų štabe.
Vairuotojas papasakojo, jog kartą po susitikimo su rinkėjais Obama ir Baker užvažiavo į viešbutį Vašingtone ir paprašė juos ten palikti. Skandalingą informaciją paviešinęs leidinys teigia, kad išliko prezidentą kompromituojanti vaizdajuostė bei Obamos ir Baker asmeninė korespondencija.
 
Sužinojusi apie vyro romaną Michelle Obama esą pasistengė padaryti viską, kad kortas maišanti panelė atsidurtų kuo toliau. Dabar ji, pasak leidinio, dirba Martinikos televizijoje.
 
JAV prezidento atžvilgiu priešiškai nusiteikusios šalies politinės jėgos už kompromituojančius įrodymus pasiryžusios sumokėti milijoną dolerių. Tačiau ką jie pakeis, jei Amerika, o ir visas pasaulis, tiek persisotinę galingųjų meilės nuotykiais, jog jie laikomi beveik natūraliu vyriškumo įrodymu?
 
Nuotykių ieškotojų elitas
 
Žmonai neištikimas buvo ir legendinis JAV prezidentas Franklinas D. Rooseveltas, Rusijos prezidentai Borisas Jelcinas ir Dmitrijus Medvedevas. Prancūzijoje nieko nešokiravo, kai buvusio prezidento J. Chiraco pavaldiniai paviešino faktus apie jo „trijų minučių, įskaitant dušą“ pasimatymus su daugybe meilužių. Beveik akivaizdu, kad ir Nicolas Sarkozy ir supermodelio Carla Bruni santuoka nėra tvirta kaip uola.
 
Pavyzdžių – daugiau negu reikia. Jei netikite, siūlome atlikti eksperimentą, kurį ką tik patys atlikome. Atsitiktiniu būdu pasirinkite garsų, įtakingą vyrą ir Google įveskite jo pavardę su pridėtu žodeliu „neištikimybė“ (darykite tai anglų kalba). Netruksite įsitikinti, kad galingiausi pasaulio vyrai, beveik visada greta savo žygdarbių turi ir vieną kitą paslaptėlę.
Desertui prisiminkime Algirdą Mykolą Brazauską, kuris, jei ne įkyrūs žurnalistai, nusekę prezidentą iki pat Egipto ir pričiupę svetimoteriaujant, ko gero, taip ir nebūtų išsiskyręs ir vedęs savo ilgametės meilužės Kristinos.
 
Galime sakyti, kad visiems šiems vyrams tiesiog būdingos tos pačios, kaip ir kitiems šios planetos stipriosios lyties atstovams, silpnybės. Tačiau yra dar viena versija.
 
„Alfa patino“ sindromas
 
JAV prezidentas Kennedy, be jokios abejonės, viena ryškiausių asmenybių, ir paneigti jo įtaką pasaulio istorijai būtų nepaprastai sunku. Tačiau šiandien galime drąsiai sakyti, jog septintajame dešimtmetyje, kai istorikai bandė apibrėžti jo asmenybės ir vadovavimo reikšmę bei svarbą, nė vienam iš jų nedingtelėjo, kad Keneddy vardas taps seksualinio nesivaldymo simboliu. Tačiau šiandien yra būtent taip.
 
Johnas F. Kennedy nebuvo vienintelis savojo sluoksnio atstovas, linkęs veltis į nesantuokinius meilės romanus. Kai įtakingos Vašingtono, Niujorko ar Holivudo personos susirasdavo meilužę, tai sukeldavo ne daugiau komentarų, nei jų išvyka į golfo aikštyną.
 
Pirmosios vieno tomo Kennedy biografijos autorius Geoffrey Perretas tai apibūdina kaip klasikinį „alfa patino“ elgesį.
Gyvūnijos pasaulyje šis terminas apibūdina patiną, viršiausią iš visų kitų bandos patinų, pavyzdžiui, vilkų gaujoje. Šis terminas dažnai taikomas kalbant apie konkuruoti ar dominuoti linkusius vyrus.
 
„Žinoma, ne visi patinai gyvena seksualiai palaidą gyvenimą, ir netgi ne visi „alfa patinai“ taip elgiasi, tačiau toks elgesys tarp turtingų ir/arba galingų vyrų yra plačiai paplitęs daugelyje kultūrų“, – rašo J. A. Barnesas, knygos apie Kennedy, kaip lyderį, autorius.
 
„Šitaip elgiasi visi galingieji“
 
Prisimenant, kad Jacqueline ir Johno Kennedy šeima laikyta pavyzdine, tobula, idealia, detalės apie palaidą Johno gyvenimo būdą skamba šokiruojamai. „Atrodo, kad nuo pat paauglystės Kennedy nė į galvą nešovė susimąstyti, jog seksualinėje srityje jis elgiasi, švelniai tariant, nerūpestingai, jau nekalbant apie moralinius dalykus. Panašu, kad vienintelis jo rūpestis šioje srityje tebuvo – nepasigauti venerinės ligos“, – rašoma knygoje.
 
Prezidento geidulius tenkino pačios įvairiausios moterys – pradedant Europos aristokratėmis ir Holivudo žvaigždėmis, tokiomis kaip Marilyn Monroe ir Greta Garbo, ir baigiant prostitutėmis, ištikimų pagalbininkų pristatomomis iš Vašingtono gatvių. Kai po ranka nebūdavo „šviežienos“, tikdavo ir Baltųjų rūmų darbuotojos.
O kai žurnalistai įsidrąsindavo pasiteirauti Kennedy apie jo merginėjimus, jo atsakymai būdavo stebėtinai abejingi. „Šitaip elgiasi visi galingieji“, – tvirtino jis.
 
Lieka tik gūžtelti pečiais: „Kuo Obama kitoks?“
 
Negailestinga statistika
 
Neištikimybės statistika susituokusioms poroms negailestinga: net 70–90 procentų apklaustųjų vyrų teigia buvę (ar siekę būti) neištikimi savo partnerėms. Moterys šiuo atžvilgiu yra kur kas „sąžiningesnės“, nes, pagal apklausos duomenis, neištikimos sutuoktiniui yra buvusios apie 40–50 procentų apklaustųjų.
 
Kaip pagrindinę savo „sukimo į kairę“ priežastį respondentai vyrai dažnai nurodo seksualinių poreikių nesutapimą poroje ir naujų patirčių siekį. Įdomu tai, kad šiuos stipriosios lyties argumentus moterys tarsi paremia, kaip pagrindines neištikimybės priežastis nurodydamos šeimynines krizes, romantikos stoką ir pan.
 
 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai