Tiesa.com   |   2016-11-06

Esate įsitikinę? Įsitikinkite iš naujo!

  
Esate įsitikinę? Įsitikinkite iš naujo!
© google.com
Įsitikinimai diktuoja mūsų elgesį, pasaulėžiūrą, jų pagrindu kuriame savo gyvenimą.
Dauguma įsitikinimų gali veikti dviem kryptimis: arba skatinti, arba stabdyti (riboti).

Įsitikinimai – tai tam tikros vidinės programos, kurias suformavo mūsų patirtis – teigiama ar neigiama. Pasak pokyčių ekspertės Ilonos Tamošiūnienės, tai tarsi akiniai, pro kuriuos mes matome pasaulį, kitus žmones ir save.

Įsitikinimai – tai mūsų sprendimai, kuriuos mes kadaise priėmėme ir kurie labai dažnai apriboja mūsų galimybes, kaišioja pagalius į ratus ir uždaro į ne visada maloniai įrengtą narvelį.
Tikėdami tam tikra tiesa, mes elgiamės šios tiesos „rėmuose“. „Jau per vėlu… aš dar nepasiruošęs… aš negaliu nieko padaryti… aš nevertas… man nepavyks…“ – šie ir panašūs įsitikinimai diktuoja mūsų elgesį, pasaulėžiūrą, jų pagrindu kuriame savo gyvenimą. Mes tarsi „pritempiame“ pasaulį iki savo tikėjimo.
Dauguma įsitikinimų gali veikti dviem kryptimis: arba skatinti, arba stabdyti (riboti). Tai puikiai iliustruoja istorija iš interneto platybių.
 
Vieną kartą garsus italų kino režisierius F. Fellini susiginčijo su ne mažiau garsiu scenaristu T. Guerro, jog šiam nepavyks sukurti pilnaverčio scenarijaus filmui, kurio trukmė būtų 10 sekundžių. Kitą dieną T. Guerro pristatė režisieriui štai tokį filmo scenarijų: „Moteris žiūri televizorių. Transliuojamas raketos startas. Skaičiuojamas laikas: 10…9…8… Mes matome jos veidą, kuriame atsispindi išgyvenimų audra. Ji ima telefoną, skambina, laukia, kol pasibaigs laikas... 7…6…5…4…3…2…1… ir raketai atsiplėšus nuo žemės ištaria: „Atvažiuok, jis išskrido.“
 
Štai ir 10 sekundžių filmas! O jeigu garsusis scenaristas būtų tikėjęs, kad jis negali, ar ši istorija būtų įvykusi?
 
Bet koks įvykis pats savaime tėra faktas tol, kol mes nesuteikiame jam reikšmės.
 
Na, įsivaizduokite, kad esate kambaryje, ir ateina kitas žmogus. Ateina ir su jumis nesikalba. Ką, greičiausiai, jūs pagalvosite? „Tikriausiai jis ant manęs pyksta… bet koks jis nemandagus… aš tikriausiai jam visai nerūpiu… aš taip ir galvojau, jis manęs nemyli… aš nesvarbi…“, – ko gero, galvosite jūs.
Bet tai tėra reikšmė, kurią jūs suteikiate įvykiui, tai – jūsų interpretacija. Tai nėra faktai ir juo labiau – tiesa.
 
Juk gali būti, kad įėjęs žmogus visai neseniai išgirdo kokią nors nemalonią informaciją ir dabar labai susirūpinęs mintija, kaip susitvarkyti, o jūsų net nemato. Gali taip būti? Gali, o mes, nežinodami, kas ir kaip, pradėsime elgtis priklausomai nuo to, kokia mintis praskriejo mūsų galvoje. Ir jausimės atitinkamai. Todėl verta prisiminti, kad mes niekada negalime 100 proc. žinoti, kas vyksta su kitu žmogumi, koks gi yra gyvenimas ir net – kokie esame mes.
 
Nei vienas įvykis pats savaime negali sukelti jausmų.
 
Pavyzdžiui, vakaras, jūs sėdite namie, skaitote knygą ir neturite jokio tikslo išeiti į lauką. Ir išgirstate į langus barbenančius lietaus lašus. Kaip jūs jausitės? Greičiausiai, taip pat, kaip ir iki tol. O dabar įsivaizduokite, kad jūs esate ūkininkas, kurio laukai kentėjo nuo užsitęsusios sausros. Tokiu atveju lietus bus panašus į stebuklą, ir jūs pradėsite šėlti iš džiaugsmo. O jeigu lietus netikėtai jus užklups vestuvių dieną ir tiek jūs, tiek jūsų svečiai kiaurai permirksite? Tokiu atveju galite pasiųsti lietui ne vieną piktą žodį.
 
Taigi, kas sukelia reakciją į lietų? Pats lietus? Ar reikšmė, kurią suteikiame lietui?
Tad kuria kryptimi suveiks įsitikinimas – mūsų pasirinkimo reikalas. Laikas išsilaisvinti iš ribojančių įsitikinimo gniaužtų ir pradėti kurti SAVO gyvenimo scenarijų.
 
Pagal www.108studija.lt
 
 
  

Žymos: gyvenimas,, įsitikinimai, pasaulėžiūra

Komentarai

Naujausi straipsniai