Tiesa.com   |   2010-11-19

Dėl skyrybų kalta... profesija

  
Dėl skyrybų kalta... profesija

Didžiosios Britanijos psichologai priėjo prie išvados, kad tos profesijos, pagal kurias žmonės turi rūpintis kitais, provokuoja vyro ir žmonos konfliktus, jų santykių blogėjimą ir neretai priveda prie skyrybų.

Antrą vietą pagal skyrybų riziką užima sekretorės, matematikai ir virėjai. Tikimybė, kad jų šeimoms gresia skyrybos, yra 20%. Trečioje vietoje (16% rizikos) yra rašytojai, mokytojai, ugniagesiai.
Žmonės, dirbantys teisminėse institucijose ir ritualinių paslaugų sferoje, turėtų žinoti, kad jų rizika išsiskirti – tik 12%. O štai skyrybos beveik negresia šventikams, odontologams ir ortopedams – psichologai nustatė, kad rizika jų šeimyniniams gyvenimui yra tik 2%.
 
Beje, kitų tyrimų duomenimis, šeimos ateitis priklauso ir nuo jų pirmagimio lyties. Sociologai tikina, kad jei pirmas vaikas šeimoje – dukra, tai skyrybų rizika kur kas didesnė, nei tuo atveju, jei pirmagimis – sūnelis.
Beje, tų pačių tyrimų duomenimis, vieniša motina, auginanti sūnų, turi kur kas daugiau šansų susitvarkyti savo asmeninį gyvenimą, nei vieniša motina su dukryte ant rankų.
 
Paklausite, kodėl? Ogi galbūt vien dėl susidariusio stereotipo, kad dauguma vyrų svajoja apie įpėdinį, ir sūnaus gimimas verčia sutuoktinius rimčiau vertinti santuokinius įsipareigojimus, nes... sūnui, suprantama, reikalingas tėvas.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai